728 x 90

عربستان سعودی: مهار نکردن تهدیدات رژیم ایران، قطعاً منجر به بی‌ثباتی در منطقه و جهان خواهد شد.

آژانس اتمی
آژانس اتمی

عبدالله بن خالد آل سعود نماینده سعودی در آژانس اتمی، پنجشنبه ۱۴اسفند تأکید کرد که مهار نکردن تهدیدات رژیم ایران، قطعاً منجر به بی‌ثباتی در منطقه و جهان خواهد شد. و این موضع‌گیری پس از اقدامات اخیر رژیم ایران در راستای تضعیف برجام است که آخرین آن‌ها، کاهش کار بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌یی در تأسیسات اتمی این کشور بود،

او در سخنرانی در شورای حکام افزود که جامعه جهانی باید موضع قاطعی اتخاذ کند تا باج‌خواهی و اقدامات تحریک‌آمیز رژیم ایران را متوقف سازد.

او هم‌چنین تأکید کرد که مسئولیت حفظ سیستم پادمان که در معرض خطر است، به عهده کشورهای عضو شورای حکام بوده و رژیم ایران به سیاست باج‌خواهی هسته‌یی اعتقاد دارد و هم‌چنان زمینه دستیابی به سلاح هسته‌یی را فراهم می‌کند.

شایان توجه است که شورای حکام، شامل ۳۵کشور، به صراحت تأکید کرده که پرسش‌های جدی در مورد برنامه هسته‌یی رژیم ایران دارد که این کشور باید به آنها پاسخ دهد.

نماینده سعودی در شورای حکام هم‌چنین افزود: «برای به دست آوردن پاسخ‌های رضایت بخش باید مذاکره مستقیم با رژیم ایران صورت بگیرد و اگر ایران حسن‌نیت داشته باشد، می‌توان به راه‌حل‌هایی دست یافت».

رژیم ایران با هدف زیر فشار گذاشتن آمریکا برای لغو تحریم‌هایی که اقتصادش را فلج کرده، اقدامات جدیدی را در در راستای خروج از برجام از جمله انتقال به سطح غنی‌سازی ۲۰درصدی اورانیوم، تولید اورانیوم فلزی و کاهش کار بازرسان بین‌المللی، عملی کرده است.

گفتنی است که مجلسٰ رژیم ایران از دولت خواسته بود، طبق قانونی که در دسامبر گذشته تصویب شد، در صورت عدم لغو تحریم‌های آمریکا تا ۲۳فوریه، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند. (العربیه ۱۴ اسفند )