728 x 90

عباس عراقچی: آیا چیزهایی که ایران زیر فشار حداکثری آمریکا قبول نکرد. ، با سیاست مذاکراتی آقایان قبول می‌کند؟

عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت‌خارجه رژیم
عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت‌خارجه رژیم

عباس عراقچی معاون وزارت‌خارجه رژیم گفت: باید به آقای بلینکن گفت آیا فکر می‌کند چیزهایی که ایران زیر فشار حداکثری قبول نکرد. ، با سیاست مذاکراتی آقایان قبول می‌کند؟

خبرگزاری رسمی رژیم با درج اظهارات عراقچی درباره سیاست‌های دولت فعلی و قبلی آمریکا نوشت: «آنها در مهار قدرت ایران هیچ تفاوتی با هم ندارند و دعوا بر سر شیوه‌های انجام این کار است. جو بایدن جمعه شب گفت که ما با مذاکره با ایران از طریق ۱+۵ بازمی‌گردیم، آیا تصور می‌کنند ما چیزهایی که تحت فشار حداکثری قبول نکردیم حالا با مذاکره قبول می‌کنیم. اگر می‌خواستیم به این خواسته‌های غیرقانونی و غیرمشروع آمریکا تن دهیم در دوران ترامپ چنین می‌کردیم».

ایرنا افزود: «عراقچی در خصوص مذاکره بر سر مسائل منطقه‌یی و موشکی تأکید کرد: ما به‌طور قطع قبول نخواهیم کرد و موضع ما کاملاً روشن است. نه الآن و نه بعداً به این مسائل نخواهیم پرداخت. توانمندی‌های دفاعی ما به‌هیچ‌وجه قابل مذاکره و مصالحه نیست. آماده‌ایم بدون کم و زیاد به اجرای کامل برجام بازگردیم به شرط این‌که اول آنها بازگردند. اگر قرار باشد در جلسات رسمی یا غیررسمی با حضور آمریکا و یا بدون حضور آمریکا گفتگو کنیم فقط درباره برجام است و هیچ مذاکره دیگری نخواهیم کرد. به‌نظر نمی‌آید تا پنجم اسفند اقدامی در جهت لغو تحریم‌ها صورت بگیرد و ما اجرای پروتکل الحاقی را متوقف خواهیم کرد و این به‌معنای خروج از برجام نیست». (خبرگزاری حکومتی ایرانا ۲ اسفند۹۹).