728 x 90

ظهر امروز در شروع سومین هفته قیام، مردم زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه بپا خاستند

ایران قیام سراسری – شماره ۲۵

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ایران قیام سراسری – شماره ۲۵

ظهر امروز در شروع سومین هفته قیام، مردم زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه بپا خاستند

نیروهای سرکوبگر در زاهدان به روی مردم آتش گشودند و شمار زیادی شهید و یا مجروح شدند

 

با شروع سومین هفته قیام سراسری، ظهر امروز شمار زیادی از مردم در زاهدان، اهواز، مشهد، اردبیل، کرمانشاه و شمار دیگری از شهرها دست به تظاهرات و مقابله با نیروهای سرکوبگر زدند.

 

مردم دلاور زاهدان با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای دست به تظاهرات زدند. نیروهای سرکوبگر به روی آنان آتش گشودند و شمار زیادی از مردم شهید و یا مجروح شدند. تظاهرات و درگیری میان جوانان شورشی و قوای دشمن در نقاط مختلف شهر ادامه دارد و صدای تیراندازی به گوش می‌رسد. هلیکوپترهای پاسداران برای کنترل وضعیت در آسمان شهر به پرواز در آمده‌اند.

 

همزمان جمع کثیری از مردم اهواز در سطح شهر با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» دست به تظاهرات زده و در مقابل یورش نیروهای مسلح و شلیک گاز اشک‌آور به مقاومت پرداخته‌اند.

 

خانم مریم رجوی با درود به مردم دلاور زاهدان، اهواز، اردبیل، مشهد، کرمانشاه و دیگر شهرها که در آغاز سومین هفته قیام سراسری، ظهر امروز بپا خاستند و با درود بر هموطنان بلوچ که به‌دست پاسداران به‌شهادت رسیدند، عموم جوانان را به یاری مردم زاهدان فراخواند و از ملل متحد و کشورهای عضو خواست برای جلوگیری از کشتار معترضان دست به اقدام فوری بزنند و حق مردم ایران برای دفاع از خود و مقابله با این رژیم وحشی را به‌رسمیت بشناسند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸ مهر ۱۴۰۱ (۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲)

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6b9bba80-0735-423b-840d-09562bd568a7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات