728 x 90

طفره رفتن رژیم ایران از مذاکره برای پرداخت غرامت به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی

خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی
خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی

کانادا و انگلستان به همراه سوئد و اوکراین رژیم ایران را به طفره رفتن از پرداخت غرامت به خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی متهم کردند. این چهار کشور با صدور بیانیه مشترکی هشدار دادند در صورت ادامه سیاست عدم مذاکره از سوی رژیم ایران، گزینه اقدام جدی علیه این رژیم را در چارچوب قوانین بین‌الملل را در دستور کار قرار خواهند داد.
یورونیوز روز پنچشنبه ۳ آذر نوشت، چهار کشور که عضو گروه واکنش و هماهنگی بین‌المللی پرونده قربانیان پروازی هستند که با موشکهای سپاه پاسداران رژیم ایران سرنگون شد با صدور بیانیه‌یی مشترک از عدم شرکت رژیم ایران در جلسه درخواستی اول آذر با این گروه ابراز تأسف کردند.
آنها در این بیانیه از رژیم ایران خواستند حداکثر ظرف یک‌ماه آینده و با حسن‌نیت به میز مذاکره بازگردد و به مسئولیت‌های خود در پرداخت غرامت عمل کند. رژیم ایران تقبل کرده بود که برای هر قربانی ۱۵۰هزار دلار غرامت پرداخت کند.
شایان یادآوری است که پرواز پی اس ۷۵۲ در تاریخ ۱۹دی ۹۹ تنها دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه موسوم به امام توسط موشکهای سپاه پاسداران رژیم ایران سرنگون شد و همه ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند. رژیم ایران سه روز پس از این حادثه مسئولیت آن را پذیرفت و آن را نتیجه یک اشتباه خوانده بود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b4eb606f-cd70-43fe-ab8d-19024c0dec3f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات