728 x 90

طرح پنتاگون برای اعزام هزاران نیروی جدید برای مقابله با رژیم ایران در خاورمیانه

ناو آمریکایی - عکس از آرشیو
ناو آمریکایی - عکس از آرشیو

مقام‌های آمریکایی از اعزام هزاران نیروی اضافی دفاعی به خاورمیانه برای مقابله با تهدیدهای بالقوه رژیم آخوندی در خاورمیانه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز دو مقام آمریکایی گفتند: وزارت دفاع در حال بررسی درخواست ارتش آمریکا برای فرستادن حدود ۵۰۰۰نیروی بیشتر به خاورمیانه در بحبوحه افزایش تنشها با رژیم ایران است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد: مقامهای آمریکا روز چهارشنبه اول خرداد گفتند پنتاگون روز پنجشنبه طرح‌هایی را ارائه می‌کند تا کاخ سفید بتواند تا ۱۰هزار نیرو را به خاورمیانه اعزام کند و این حرکتی است تا مواضع دفاعی علیه تهدیدات بالقوه رژیم ایران را تقویت کند.

 

ای.بی‌.سی نیوز اول خرداد گزارش داد: یک مقام رسمی آمریکا گفت، اطلاعات آمریکا اکنون معتقد است رژیم ایران در پشت حمله علیه نفتکشها در ساحل امارات متحده عربی قرار داشته است.ارزیابی جدید، مستقیماًً‌ سپاه پاسداران را مقصر می‌داند.

پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت: جابه‌جایی ناو هواپیمابر آمریکا به خاورمیانه بازدارندگی مؤثری علیه رژیم ایران داشته و این رژیم را مجبور به ارزیابی مجدد و معلق گذاشتن حملات احتمالی علیه آمریکاییان در خاورمیانه ساخته است. این بدان معنی نیست که تهدیدات که پیش از این شناسایی شده‌اند از بین رفته‌اند».

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع این کشور روز سه‌شنبه ۳۱اردیبهشت پس از نشست توجیهی با نمایندگان کنگره آمریکا که پشت درهای بسته انجام گرفت با خبرنگاران گفتگو کردند. وزیر خارجه آمریکا گفت: ما کارزار استراتژیک خودمان را هم برای مجلس نمایندگان و هم سنا توضیح دادیم و گفتیم که می‌خواهیم ۴۰سال فعالیت بدخواهانه و تروریستی رژیم ایران را عقب برانیم. ما در این رابطه با آنها صحبت کردیم. ما همه اینها را همراه با اطلاعاتی که از این تاریخچه ۴۰ساله داشتیم و جدید بودند با آنها به شراکت گذاشتیم.

 

پاتریک شاناهان سرپرست وزیر دفاع آمریکا نیز گفت: «تمرکز اصلی ما در این نقطه روی این مسأله است که مانع اشتباه محاسبه رژیم ایران شویم. ما خواستار افزایش تنش نیستیم. کاری که ما می‌کنیم بازدارندگی است و نه جنگ. ما درصد ایجاد جنگ نیستیم.»

 

خبرگزاری فرانسه به‌ نقل از پاتریک شاناهان گفت:‌ واکنش ایالات متحده تهدید از جانب ایران را به‌حالت تعلیق درآورده است.

پاتریک شاناهان افزود: ما در یک مقطع از تهدیدات بالا به‌سر می‌بریم، وظیفه ما این است که مطمئن شویم رژیم ایران دست به اشتباه محاسبه نزند.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا گفت:‌ «احتمال زیادی» وجود دارد رژیم ایران مسئول خرابکاری علیه منافع کشورهای خلیج‌فارس باشد.