728 x 90

شیوع کرونا و تلاش برای مهار گونه‌های جهش‌یافته در کشورهای مختلف جهان

پاریس - عکس از آرشیو
پاریس - عکس از آرشیو

بیش از ۹۵درصد مبتلایان جدید در جزیره مایوت از سرزمینهای ماورای بحار فرانسه به‌ویروس جهش یافتهٔ آفریقایی مبتلا شده‌اند.

شمار مبتلایان در جزیره ۲۷۰هزار نفری مایوت با ۸۰۰بیمار به‌ازای ۱۰۰هزار نفر جمعیت، به‌سه برابر متوسط کشوری نزدیک می‌شود. قرنطینه این جزیره تا دو هفتهٔ دیگر تمدید شده و دهها بیمار از این منطقه به‌سایر مناطق فرانسه منتقل شده‌اند (فرانسه۲۴ – ۱۲اسفند).

آلمان مقررات محدود کننده عبور و مرور در مرز این کشور با جمهوری چک و اتریش و مناطق شرقی فرانسه را تمدید و تشدید کرد.

۱۶هزار فرانسوی که روزانه برای کار از شرق فرانسه به آلمان می‌روند، اینک با محدودیتهای جدی‌تری مواجه خواهند بود. از جمله این‌که باید نتیجهٔ منفی تست کرونا را در هر تردد همراه داشته باشند (فرانسه۲۴ – ۱۲اسفند).

در آمریکا دکتر روشل والنسکی رئیس مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها داد در رابطه با سومین موج کرونا که در این کشور به‌راه افتاده، هشدار داد (آسوشیتدپرس ۱۲ اسفند).

در برزیل هم اعلام شد پایتخت این کشور لااقل به‌مدت دو هفته وارد قرنطینهٔ کامل می‌شود. سایر مناطق کشور نیز محدودیتهای ضدکرونایی را تشدید خواهند کرد (فرانسه۲۴ – ۱۲اسفند).

در آلبانی شمار جان‌باختگان کرونا هم‌چنان در بالاترین سطح باقی مانده است. وزارت بهداشت اعلام کرد طی ۲۴ساعت ۲۰نفر دیگر جان خود را از دست داده‌اند. هم‌چنین از ۲۷۱۴ آزمایش انجام شده، ۷۶۴نفر معادل ۲۸درصد، مبتلا به‌کرونا تشخیص داده شدند. کمیته کارشناسی کرونا در آلبانی اعلام کرد برای بررسی اوضاع و اعلام محدودیتهای جدید تشکیل جلسه خواهد داد.

ادی راما نخست‌وزیر آلبانی در سخنرانی خود در «شورای ثبات و پیوند اتحادیه اروپا با آلبانی» در بروکسل، اتحادیهٔ اروپا را به‌خاطر کمبود واکسن در آلبانی مورد انتقاد قرار داد (تاپ چنل و آلبانیان دیلی نیوز ۱۲اسفند).