728 x 90

شکوائیه سرگشاده شیخ حسن روحانی از حذف در نمایش خبرگان توسط شورای نگهبان

آخوند روحانی
آخوند روحانی

شکوائیه سرگشاده شیخ حسن روحانی

از حذف در نمایش خبرگان توسط شورای نگهبان

که خودش در گذشته پای نظارت استصوابی آن را سفت می‌کرد

 

کشف جدید شیخ حسن فریدون پس از ۴۵ سال:

عالی‌ترین مقام منتخب مستقیم حتی در حد یک شهروند هم

از حق آزادی بیان برخوردار نیست!

 

باز هم مجیزگویی از خامنه‌ای

برای این‌که شیخ حسن را هم به بازی بگیرد

آخوند حسن روحانی رئیس‌جمهور قبلی رژیم در مورد رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان نوشت: می‌دانم که علت حساسیت برای حضور برخی از منتخبان تأثیرگذار در مجلس خبرگان به‌ویژه در این دوره چیست و چرا بسیاری از مجتهدان، یا انگیزه ثبت‌نام در انتخابات خبرگان را نداشتند یا رد صلاحیت شدند یا تخریب شدند.

می‌دانم دوره ششم خبرگان دوره‌ای مهم و سرنوشت‌ساز و حضور من و افرادی چون من در آن از نظر فقهای شورای نگهبان نگران‌کننده است.

وی هم‌چنین نوشت: رؤسای‌جمهور آینده (اگر چنین مقام و نهادی باقی بماند) باید بدانند که با این کیفرخواست دیگر حتی آنان آزادی سیاسی ندارند و قادر به انجام وظایف قانونی خود نیستند و به جای قانون اساسی باید تابع شورای نگهبان باشند... این شورای نگهبان ثابت می‌کند عالی‌ترین مقام منتخب مستقیم حتی در حد یک شهروند هم، از حق آزادی بیان برخوردار نیست.

(سایت روحانی رژیم: ۲۴ اردیبهشت)

 

در هشت سال ریاست‌جمهوری «خار در چشم» و «استخوان در گلو» در برابر تعرض به حقوق ملت و دولت (قوه مجریه) مقاومت کردم و ناگفته‌های بسیاری را در دل نهان ساختم و به تاریخ سپردم تا نظام و مردم از دوگانه‌سازی میان دولت و حاکمیت آسیب نبیند. اینک شورای نگهبان در بیان دلایل عدم احراز صلاحیت من به کارنامه‌ٔ رئیس‌جمهور قانونی کشور به‌گونه‌یی استناد می‌کند که گویی دومین مقام رسمی کشور، اپوزیسیون نظام است و این شورا که خود دو بار در انتخابات ریاست‌جمهوری و پنج بار در انتخابات مجلس شورای اسلامی و سه بار در همین انتخابات مجلس خبرگان رهبری صلاحیت مرا تأیید کرده است، مرتکب خطا شده است و شخصی که با حکم دو رئیس‌جمهور اسبق و مقام معظم رهبری بنیان‌گذار عالی‌ترین نهاد امنیتی کشور و دبیر شورای عالی امنیت ملی (به مدت ۱۶سال) و نماینده رهبری در آن شورا (به مدت ۲۴ سال) و رئیس آن (به‌مدت ۸سال) بوده است، از نظر شورای نگهبان فاقد صلاحیت است در حالی که این سابقه‌ٔ ۴۵ ساله از نمایندگی مجلس شورای اسلامی تا نمایندگی مجلس خبرگان رهبری از سال ۱۳۵۸ تا ۱۴۰۳، به اندازه‌ٔ کل حیات نظام جمهوری اسلامی است.

در پایان، مناسب می‌دانم پیشنهاد کنم که اعضای فعلی شورای نگهبان، برای آن‌که تمرینی از پاسخگویی به مردم که ولی‌نعمتان انقلابند ـ داشته باشند، برای نخستین بار به این سؤالات که خواسته اکثریت قاطع مردم است پاسخ دهند:

- شورای نگهبان در اجرای خواسته صریح رهبری که مواردی از جفا در تأیید صلاحیتها را در انتخابات‌های گذشته تذکر دادند، چه کرده است؟

- شورای نگهبان برای تأمین مشارکت حداکثری مردم در انتخابات که رهبری آن را وظیفه همه نهادها دانستند چه اقدامی انجام داده است؟

حسن روحانی

(سایت جماران رژیم: ۲۴ اردیبهشت)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9cc55e9f-a739-472e-b5a7-ee1db83a02fa"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات