728 x 90

شکست و کسادی و فضیحت تماشایی مراسم فرمایشی خامنه‌ای در 22بهمن

کسادی و فضیحت تماشایی مراسم فرمایشی 22 بهمن
کسادی و فضیحت تماشایی مراسم فرمایشی 22 بهمن

به‌رغم بسیج همه‌جانبه خامنه‌ای که در واکنش به قیام سراسری تمامی عوامل ولایت خود را برای نمایشهای حکومتی ۲۲بهمن از چند هفته پیش به صحنه آورد و شخصاً نیز درباره آن وعده داد، این نمایش حکومتی، با شکست و فضیحتی تماشایی روبهرو شد و تلویزیون رژیم به‌رغم بازارگرمیهای مهندسی شده صحنه ورشکستی کامل رژیم بود:

 

گزارشها حاکیست، کارگزاران رژیم برای کشاندن جمعیت به راهپیمایی اقدام به توزیع آش، ساندیس، کیک و سیم کارت تلفن همراه کردند.

 

رژیم آخوندی همچنین در مسیرهای راهپیمایی آزمایش قند خون مجانی انجام می‌داد. خبرگزاری رسمی رژیم ـ ایرنا هم گزارش داد: همه راهپیمایان آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب در برابر حوادثی چون فوت یا نقص‌عضو تا سقف 200میلیون ریال زیر پوشش بیمه قرار گرفتند

خطوط مجانی مترو و راه‌اندازی اتوبوسهای مجانی و کشاندن دانش‌آموزان به این نمایش هم نتوانست این نمایش را از کسادی در بیاورد.

به گفته شاهدان، رژیم یک سمت خیابان آزادی را بسته و بخشی از پیاده رو و خیابان را با دکه‌های پذیرایی و تبلیغات محدود کرده تا جمعیت به سمت مشخصی که دوربین مقابل آن قرار دارد کانالیزه شوند و جمعیت برجسته شود. در دکه‌های صنفی، آش و عدسی و کیک و آبمیوه می‌دهند که مردم صف بسته‌اند.

یکی دیگر از شاهدان گفته است: شعاری در کار نیست. هر چند صدمتر یک نفر در یکی از دکه‌ها با بلندگو مداحی می‌کند و صدایش هم خوب شنیده نمی‌شود. بقیه هم در خیابان راه می‌روند و به دکه‌ها مراجعه می‌کنند و نگاه می‌کنند و بادکنک و مواد غذایی می‌گیرند. فضای عمومی کارناوال و دکه‌های صنفی است و جمعیتی که پراکنده تردد می‌کنند.

تعدادی نوجوان و دانش‌آموز با لباس بسیجی آورده‌اند و آنها هم با تفنگهای چوبی بازی می‌کنند. شباهتی به تظاهرات و راهپیمایی ندارد. عوامل حکومتی نیز با خانواده‌های خود از کودک گرفته تا سالخورده به راهپیمایی حکومتی آمده بودند. نیروهای لباس‌شخصی و سپاهی در جمعیت قابل رویت و شناسایی هستند.

شاهدان همچنین گفتند، از رفتار بسیاری از کسانی که در راهپیمایی حکومتی شرکت کرده بودند، ازجمله دانش‌آموزان و کارمندان معلوم بود که به اجبار در صحنه حضور یافته‌اند. آنها به دکه‌های مسخره‌ مراجعه نمی‌کردند و به شعارهایی که سر داده می‌شد بی‌توجه بودند.

رژیم آخوندی همچنین در تقاطع خیابان خوش ـ آزادی یک موشک ۹متری و در یک سمت دیگر از خیابان آزادی هم یک موشک دیگر به نشانهٴ دفاع از حریم موشکی کاشته‌اند.

حکومت آخوندی در عین‌حال در وحشت از برپایی تظاهرات غیرحکومتی، اقدام به بسیج گسترده مأموران خود کرده بود. علاوه بر مأموران لباس شخصی، در خیابانها و چهارراهها خودروها ی انتظامی حضور داشتند و در برخی نقاط شمار مأموران بیشتر از شمار شرکت‌کنندگان در این تجمع حکومتی بود.

در شهرستانها وضعیت بسیج نیرویی رژیم بدتر از تهران بود.

گزارشهای گزارشگران سیمای آزادی از تبریز،کرج، کرمان، انزلی،رشت، سنندج، گرگان، مسجدسلیمان، قهدریجان، فارسان تربت حیدریه: شهرکرد، درود، گوهردشت کرج، رودبار، قصرشیرین، تربت حیدریه، خرم‌آباد؛ ساوه؛ بندرعباس؛ لنگرود، ساری و شهرهاى دیگر حاکیست که نمایش حکومتی 22بهمن به فضیحتی برای خامنه‌ای که امسال پیشاپیش آن را تماشایی خوانده بود، تبدیل شده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0c99fe75-ae69-4beb-889a-7f57849e0ba8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات