728 x 90

شکست سفر انریکه مورا به تهران برای ازسرگیری مذاکرات وین

انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین
انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین

به‌دنبال سفر انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اتحاد اروپا در مذاکرات اتمی وین، به تهران، رسانه‌های بین‌المللی از شکست مذاکرات در تعیین تاریخ شروع گفتگوها خبر دادند.

نشنال امارات روز ۲۲مهر نوشت: مقامات اتحادیه اروپا و رژیم ایران در ملاقات خود در تهران در توافق برای زمانبندی شروع مجدد مذاکرات اتمی با آمریکا شکست خوردند، ولی دو طرف در روزهای آینده در بروکسل برای مشاوره بیشتر ملاقات خواهند کرد.

همزمان با سفر مورا به ایران، جوزپ بورل هم در همین رابطه به آمریکا سفر کرده بود.

پتر استانو سخنگوی اتحادیه اروپا در این رابط گفت: جوزف بورل مسؤل سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در واشنگتن به‌سر می‌برد، در حال ملاقات با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در مورد توافق اتمی با رژیم ایران است».

خبرگزاری بلومبرگ روز ۲۲مهر در گزارشی درباره نتایج مذاکرات اتحادیه اروپا و رژیم آخوندی در تهران نوشت: دیپلماتهای رژیم و اتحادیه اروپا ملاقات خود را بدون تعیین زمانبندی برای از سرگیری مذاکرات با آمریکا، در مورد توافق هسته‌یی به پایان رساندند و تنها متعهد به مذاکرات بیشتر در بروکسل در روزهای آینده شدند.

از سوی دیگر، سایت حکومتی رویداد ۲۴روز ۲۳مهر نوشت: اسراییل برنامه هسته‌یی ما را تهدید به مقابله نظامی کرده و این در حالیست که نظام هنوز هیچ برنامه مشخصی برای بازگشت به مذاکرات احیای برجام ندارد ائتلافی برای اجرای پلن B علیه ما در کاخ‌سفید به‌وجود آمده است.

این رسانه رژیم می‌افزاید: در کاخ‌سفید نشستها و گفتگوهایی پیرامون خطر هسته‌ای‌ شدن نظام ایران برگزار می‌شود. بلینکن از اتمام وقت جمهوری اسلامی سخن می‌گوید و اسراییل از مقابله با برنامه هسته‌یی ایران با نیروی نظامی سخن می‌گوید. در این بین رسانه‌های آمریکایی نیز این سؤال را مطرح می‌کنند که پلن B تیم بایدن در قبال ایران در صورت شکست مذاکرات کجاست؟

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات