728 x 90

شورای وزیران عربستان سعودی خواستار مقابله جهانی با تروریسم رژیم ایران شد

شورای وزیران عربستان
شورای وزیران عربستان

شورای وزیران عربستان سعودی، در جلسه هفتگی خود تأکید کرد سیاست‌های رژیم ایران برای مداخله آشکار در امور کشورهای عربی و پشتیبانی این رژیم از گروه‌های شبه‌نظامی «از زشت‌ترین چهره‌های تروریسم» به‌شمار می‌آید.

پایگاه خبررسانی ‌العربیه سه‌شنبه ۱۸سپتامبر، ۲۷شهریور۹۷ خبر داد شورای وزیران عربستان سعودی که به ریاست ملک سلمان تشکیل جلسه داد، خواستار همیاری جهان برای مقابله با «فعالیت‌های تروریستی رژیم ایران» و مقابله با ایادی‌اش در منطقه شد.

این شورا بار دیگر تأکید کرد که عربستان سعودی که تلاش‌های بسیاری در مبارزه با تروریسم انجام داده، در پشتیبانی از جامعه جهانی و همکاری با آن به‌منظور از میان بردن تروریسم، تردید نمی‌کند.

دکتر عواد بن صالح العواد وزیر اطلاع‌رسانی سعودی در بیانیه‌یی که خبرگزاری رسمی سعودی منتشر کرد، آورده است: «شورای وزیران سعودی پس از آن، تعدادی از گزارشهای مرتبط با اوضاع منطقه و جهان را بررسی کرد.

 

تلاشهای صلح سعودی

گفتنی است روز یکشنبه گذشته رهبران اتیوپی و اریتره در جده و با حضور ملک سلمان بن عبد العزیز آل سعود توافق تقویت روابط میان دو کشور و مصالحه را امضا کردند.

این توافق با حضور ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ‌متحد و رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا موسی فقی محمد به امضا رسید.

گفته می‌شود که با امضای این توافق اتیوپی و اریتره وارد مرحله تاریخی جدیدی در مناسبات میان خود شده است. همچنین اعلام شد که سفارت اتیوپی در اسمره باز خواهد شد.

سه‌شنبه گذشته هر دو کشور مرزهای زمینی میان خود را بعد از بیست سال مجدداً باز کردند. پیش از این، درگیریهای مرزی میان دو کشور مانع از آن می‌شد که بتوانند با یکدیگر روابط دوستانه داشته باشند.

در ماه ژوئن گذشته رهبران دو کشور اعلام کردند که رویاروییهای خونینی که حدود دو دهه میان دو کشور وجود داشته و نزدیک به ۱۰۰هزار کشته و مجروح و اسیر و آواره از هر دو طرف به‌جا گذاشته و بیش از ۶میلیارد دلار خسارت ایجاد کرده را به کناری نهاده‌اند.

 

بیشتر بخوانید

محکومیت دخالتهای رژیم ایران در اجلاس اتحادیه عرب

آدام ارلی: تغییر رژیم ایران تنها راه صلح در منطقه

طرح تحریم گروه‌های تروریستی وابسته به رژیم ایران در عراق توسط کنگره آمریکا

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات