728 x 90

شورای نگهبان خامنه‌ای درخواستهای اعضای رد صلاحیت شده مجلس رژیم را نپذیرفت

شورای نگهبان خامنه‌ای
شورای نگهبان خامنه‌ای

شورای نگهبان تحت‌امر خامنه‌ای، درخواستهای اعضای رد صلاحیت شده مجلس رژیم را برای بازبینی رد صلاحیت آنها برای کاندیداشدن در نمایش انتخابات، رد کرد.

تلویزیون رژیم ۲بهمن۹۸ درباره اعضای رد صلاحیت شده گفت: «سخنگوی شورای نگهبان هم با اشاره به رد صلاحیت حدود ۹۰نفر از نماینده‌های کنونی مجلس گفته در رسیدگی به اعتراض حدود ۱۵نفر از این افراد فقط یک نفر دیگر مجدداً در شورای نگهبان تأیید شد».

 

بر اساس آمار انتشار یافته از سوی شورای نگهبان رژیم، از ۱۶هزار کاندیدای ثبت‌نام‌ کننده برای شرکت در نمایش انتخابات مجلس رژیم، فقط صلاحیت ۵هزار نفر تأیید شده و برای هر کرسی مجلس ۱۷نامزد در نظر گرفته شده است. به‌گفته مهره‌های باند رقیب، این ۱۷کاندیدای رد شده از فیلتر شورای نگهبان رژیم، همگی از یک جناح هستند.

 

آخوند روحانی در روز ۲۵دی گفت: «۱۷نفر از چند جناح؟ از یک جناح؟ این‌که انتخابات نمی‌شود که! مثل این‌که شما توی یک مغازه‌ای از یک جنسی ۲هزار تا بگذارید آقا تنوع است دو هزار تا آقا این یک جنس است آن طرفش چی؟».

 

حذف فله‌ای اعضای باند روحانی در مجلس رژیم که از جمله مهمترین مهره‌های این باند نظیری علی مطهری و محمود صادقی را دربر می‌گیرد، موجب تشدید بحران در درون رژیم شد.

به گفته یک رسانه باند مغلوب رژیم، با وضعیت فعلی گویا شاهد رقابت سنگینی میان ۳۰نفر کاندیدای اصول‌گرایان در تهران خواهیم بود!

علی جنتی وزیر سابق ارشاد دولت روحانی گفت: داوران طرفدار تیم رقیب هستند و نتیجه از حالا مشخص است.

باند مغلوب رژیم نیز طی بیانیه‌یی اعلام کرد: ارائه لیست در اکثر حوزه‌ها ممکن نیست و نتیجه انتخابات مجلس از حالا قابل پیش‌بینی است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات