728 x 90

شورای امنیت ملی آمریکا: هیچ‌کس نباید برای رژیم ایران احساس تأسف کند

کاخ سفید
کاخ سفید

شورای امنیت ملی کاخ‌سفید در واکنش به آزمایش موشک ماهواره‌بر سپاه پاسداران اعلام کرد هیچ‌کس نباید برای رژیم ایران احساس تأسف کند.

شورای امنیت ملی کاخ‌سفید در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «در شرایطی که ایرانی‌ها گرفتار کرونا هستند و جانشان را از دست می‌دهند. رژیم ایران به هدر دادن پولها و امکانات می‌بالد.

شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه افزوده است: هیچکس نباید برای این رژیم متأسف باشد. نباید به رژیم ایران اجازه توسعه موشکهای بالستیک داده شود! تحریم‌ها علیه این رژیم به همین خاطر است.»

 

ماهواره‌پرانی سپاه پاسداران خامنه‌ای با نقض قطعنامه‌های بین‌المللی و هزینه‌های کلان از کیسه ملت

در بحبوحه فاجعه شیوع کرونا و گسیل زحمتکشان کشور به قربانگاه توسط خامنه‌ای و روحانی و فشار طاقت‌فرسای دستیابی به حداقلهای معیشتی و بهداشتی برای محرومان جامعه که با تورم و گرانی فزاینده روبه‌رو هستند، سپاه پاسدران جهل و جنایت آخوندها روز ۳اردیبهشت ۹۹ از پرتاب ماهواره نظامی با هزینه‌های کلان از اموال مردم و با نقض قطعنامه‌های ملل ‌متحد خبر داد.

سپاه پاسداران خامنه‌ای اعلام کرد ماهواره نور را به‌عنوان نخستین ماهواره نظامی رژیم با موفقیت پرتاب کرده و این ماهواره در مدار زمین قرار گرفته است. به‌نوشته رسانه‌های سپاه پاسداران، ماهواره نور صبح چهارشنبه از ماهواره‌بر ۲مرحله‌ای قاصد از کویر مرکزی ایران در مدار ۴۲۵کیلومتری زمین قرار گرفت.

 

 پاسدار حسین سلامی که پس از معرفی کرونایاب مضحک ساخت سپاه پاسداران اولین بار بود که ظاهر می‌شد، درباره ماهواره‌پرانی نیروهای تحت‌امرش گفت: سپاه امروز فضایی شد و این نشان می‌دهد که در این عرصه‌ ورود خواهیم کرد!(خبرآنلاین ۳اردیبهشت ۹۹)

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره ماهواره‌پرانی حکومت آخوندی گفت: «رژیم ایران همواره ادعا می‌کرد که برنامه موشکی‌اش جنبه نظامی ندارد و صرفاً هدفهای تجاری دارد، اما پرتاب این ماهواره اثبات کرد که حرفهای آمریکا درست است. سپاه پاسداران، که یک سازمان تروریستی لیست‌گذاری شده است، یک موشک پرتاب کرد. توضیح جزئیات این پرتاب موشکی برعهده وزارت دفاع است. اما باید هر کشوری خود را در مقابل این سؤال قرار دهد که این اقدام با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مطابقت دارد یا آن را نقض می‌کند. پرتاب ماهواره به فضا اقدامی است که فاصله زیادی با قطعنامه ۲۲۳۱ دارد و رژیم ایران باید مورد حسابرسی قرار گیرد».

 

وزیر خارجه آمریکا افزود: «در رابطه با مزاحمتها برای کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا، دونالد ترامپ با صراحت کامل به وزارت دفاع گفت و به تیم وزارت‌خارجه هم گفت که ما هر کاری که لازم است انجام دهیم تا تضمین کنیم که افسران نظامی‌مان و دیپلماتهایمان در سراسر جهان را حفاظت کرده و از آنها دفاع کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها در امنیت هستند...و من مطمئنم که وزارت دفاع در پاسخ به‌چیزی که امروز صبح رئیس‌جمهور گفت این کار را خواهد کرد».

 

مایک پمپئو در رابطه پنهان‌کاریهای حکومت آخوندی در مورد کرونا گفت: «رژیم ایران در سراسر دنیا اطلاعات نادرست در رابطه با این ویروس پخش کرده است. یکی از چیزهایی که آنها گفته‌اند این است که ما نیاز به منابع مالی داریم به‌منظور این‌که بتوانیم در داخل کشور با این ویروس مقابله کنیم، اما همزمان آنها ماهواره پرتاب می‌کنند و قایق‌هایی را به حرکت در می‌آورند که در خلیج‌فارس برای کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا مزاحمت ایجاد می‌کنند. آنها به تأمین مالی شبه‌نظامیان وابسته به‌خودشان ادامه می‌دهند. آنها از حزب‌الله لبنان حمایت می‌کنند. دیروز یا پریروز جواد ظریف در سوریه بود و با جلاد مردم این کشور گفتگو می‌کرد...» (سایت وزارت امور خارجهٔ آمریکا ۳اردیبهشت ۹۹)