728 x 90

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳ - آبان ۹۸

آبان ۱۳۹۸ (نوامبر ۲۰۱۹)

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳ - آبان ۱۳۹۸
شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳ - آبان ۱۳۹۸

گروههایی از شهروندان آلبانی در روزهای ۲۲، ۲۴،۲۳، ۲۵و ۲۶آبان ماه به مدت ۵روز از صبح تا غروب در محل اقامت مجاهدین اشرفی بودند. همزمان شماری از شهروندان از خدمات پزشکی ارائه شده توسط یک هیأت پزشکی آمریکایی و هم‌چنین پزشکان و کادر درمانی مجاهدین استفاده کردند. هیأت پزشکی آمریکایی شامل ۱۵دکتر متخصص و کادر درمانی توسط پروفسور جراح فیروز دانشگری در دانشگاه اوهایو دعوت شده بود.

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

 

یک خانم: به‌خاطر این ابتکار کمک به جامعه اینجا از شما تشکر می‌کنیم. ما از صمیم قلب از شما متشکریم. این کمک بزرگی به مردم اینجا است.

یک خانم: پروژه خیلی خوبی است. ما خیلی راضی هستیم، ویزیت پزشکی، خدمات، همه چیز خیلی خوب و به شیوه درست انجام شد.

یک خانم: سلام. اسم من نجمیه رامسولای است. من معاون مدیر مرکز کودکان یتیم سربازان شهید هستم. ما از خدمات ارائه شده توسط اشرف۳ بسیار خوشحالیم و فرزندان بیمار در سنین مختلف و سایر افراد نیازمند را به اینجا آورده‌ایم. ما در اشرف۳ گرمی و حمایت دیدیم. من از صمیم قلب به شما درود می‌فرستم و تبریک می‌گویم. خدا برکت دهد. 

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

 

یک خانم: سلام. من مدیر اجرایی مرکز کودکان یتیم سربازان شهید در داخل کشور و خارج از کشور هستم. ما از خدمات شما برای کمک و ارائهٔ خدمات درمانی رایگان به آلبانیاییها بسیار سپاسگزاریم. ما همیشه در اشرف۳، در موزه و برنامه‌های آنها مورد استقبال قرار گرفته‌ایم. 

یک آقا: من در اشرف هستم. من در اینجا بسیار خوشحالم. مجاهدین افراد بسیار محترمی هستند. کادر پزشکان بسیار خوب است، از جمله پزشک آمریکایی که فوق‌العاده و شگفت‌انگیز است. من از مهمان‌نوازی مجاهدین بسیار خوشحالم و به آنها بسیار احترام می‌گذارم. آنها از ما استقبال می‌کنند و به ما احترام می‌گذارند. من خیلی خوشحالم. خدا خیرشان بدهد.

یک آقا: یک خدمات عالی. یک خدمات بسیار با فرهنگ و با کیفیت. این یک کمک خاص است، نه تنها با کلمات بلکه با کردار. من به‌خاطر این کمکها، بهترینها را برای این جمع آرزو می‌کنم و برای کلیه پرسنلی که این طور علاقمند به کمک هستند آرزوی سلامتی دارم. 

یک آقا: از خدمات شما بسیار سپاسگزارم و از یک سازماندهی عالی در این مرکز شگفت‌زده شده‌ایم. خیلی ممنون.

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

 

یک آقا و یک خانم: شما اپوزیسیون ایران هستید که برای دموکراسی در ایران می‌جنگید. ما برادران شما هستیم و از شما در آلبانی حمایت می‌کنیم. ما از شما و هر کس دیگری که برای دموکراسی و آزادی می‌جنگد استقبال می‌کنیم. من به همه شما که برای دموکراسی و حقوق مردم خود می‌جنگید، سلام می‌کنم. من آرزو می‌کنم که اپوزیسیون ایران پیروز شوند و آرزو می‌کنم که به‌زودی بتوانیم از کشور شما نیز بازدید کنیم. ما از فرهنگ شما و هر آنچه شما نماینده آن هستید بسیار قدردانی می‌کنیم. 

یک خانم ویک آقا: از این برنامه و کمک پزشکی شما به مردم سپاسگزاریم. و نه فقط به‌خاطر کمک عملی که به آلبانیان ارائه می‌دهید بلکه از کمک معنوی شما نیز سپاسگزارم. چون شما آدمهای خیلی خوبی هستید ما، به‌عنوان آلبانیایی‌ها، می‌توانیم یاد بگیریم مانند شما رفتار کنیم. ما از شما چیزهای زیادی می‌آموزیم. خیلی ممنونم.

یک خانم: من مایلیندا هستم و با مجاهدین همسایه هستم. ما آنها را در این پروژه که برای کمک به آلبانیایی‌ها ترتیب داده‌اند، پشتیبانی کردیم. امیدواریم که هر چه سریع‌تر با عزیزان خود مجدداً جمع شوند و آرزو می‌کنیم که به‌آزادی دست پیدا کنند و من به همهٔ کسانی که از آنها حمایت کرده‌اند، سلام می‌کنم متشکرم.

یک خانم: ما در اینجا در اشرف۳هستیم تا از این پروژه که برای کمک به مردم آلبانی هست، بهره‌مند شویم. امیدوارم هر چه سریع‌تر بتوانید به میان مردم ایران بروید و در کشور خود آزاد باشید. متشکرم.

یک آقا و یک خانم: من از برادران مجاهدمان تشکر می‌کنم که این امکان را برای ما فراهم کرده‌اند تا برایمان امکان معاینه چشم فراهم کنند و عینک رایگان بگیریم. من از شما دوستانم بسیار سپاسگزارم. 

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

 

مصاحبه دکتر فیروز دانشگری:

«اسمم فیروز دانشگری هست و یکی از پزشکهایی هستم که به مقاومت کمک می‌کنه در پشت صحنه، ما امروز صحنه‌ای که اینجا هست یک مدیکال میشن هست که توی جریان آن ما تعداد زیادی از دکترها را از کشور آمریکا و جاهای دیگر آورده‌ایم اینجا، و یک مقدار زیادی هم امکانات و دواهای پزشکی، داروها هم برای درمان بیماریهای شایع مثل فشار خون و دیابت و غیره. این برنامه به‌دنبال آن برنامه خیلی موفقیت‌آمیزی بود که ما پارسال اینجا اجرا کردیم، تعداد زیادی از شهروندهای آلبانی را دیدیم ویزیت کردیم و درمانشان کردیم. این برنامه را تحت عنوان بنیادی باسم بنیاد امداد ما می‌کنیم. البته بنیاد امداد را ما به‌اصطلاح شکل خارجی‌اش آن ام دی اید، تبدیل شده واقعاً به یک فعالیت اجتماعی و این دو سه روزی که اینجا بودم هرجا می‌روم آدمهای آلبانی به من شناسایی می‌کنند و واقعاً تبدیل شده به یک قطب سلامتی و قطب کمک‌رسانی به مردم آلبانی، همان‌طور که میبنید که تعدادی از مردم آمده‌اند بچه‌های اینجا خیلی منظم و مرتب اینها را مرتب کرده‌اند توی قسمتهای مختلف دکترها اینها را می‌بیند اول چشم شان را می‌بینید بعد به آنها عینک می‌دهند بعد می‌روند فشار خو نشان را چک می‌کنند قندشان را چک می‌کنند و در قسمتهای بعدی انشاءالله می‌بینید که چه‌جوری دار د این قضیه جا میافتد ما به‌طور خاص داریم خیلی تأکید می‌کنیم روی بچه‌ها و تعداد زیادی از مدرسه‌ها را و بچه‌ها را آور ده‌ایم اینجا و واقعاً به‌نظر می‌رسد مثل هر کار دیگری من به‌عنوان یک هوادار مجاهدین به‌نظر می‌رسد که یک نمونه شاید آینده ایران باشد، هر امکانی که هست حتی امکانش کم باشد این امکان را بیآوریم برای مردم و تقسیم بکنیم با مردم و واقعاً مسأله مردم را حل کنیم. من به‌عنوان یک پزشک باید بگویم که واقعاً این کاری که اینجا می‌کنم پر ارزش ترین با معنی‌ترین و چی می‌گویند چیزی که به دل من نزدیک‌تر از همه هست وقتی که میآیم اینجا و با تشکر از بچه‌ها اینجا که اجازه می‌دهند این سیستم را درست می‌کنند که ما بتوانیم این مقدار امکاناتی که می‌توانیم بیآویم با دکترها و غیره واقعاً به خدمت مردمی که احتیاح دارند برسانیم و من می‌خواهم از طرف خودم و از طریق بقیه دکترها که اینجا هستند تشکر کنم که واقعاً اجازه می‌دهند ما آن کاری را بکنیم که همیشه آرزویش را داشتیم که بکنیم».

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

 

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸

شهروندان آلبانی با مجاهدین در اشرف۳- آبان۹۸