728 x 90

در شهرهای میهن-به‌ مناسبت ۳۰خرداد - فعالیت کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین + فیلم

فعالیت کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین - خرداد۹۸
فعالیت کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین - خرداد۹۸

کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین روز ۳۰خرداد، سرآغاز مقاومت انقلابی سراسری در سال ۱۳۶۰، روز شهیــــــدان و زندانیــــان سیاسی و سالروز تأسیس ارتش آزادیبخش ملی ایران ۱۳۶۶ را با فعالیت‌های تبلیغاتی گسترده در کشور گرامی‌ داشتند. این فعالیت‌ها در تمام طول خرداد ادامه داشت و دامنه آن در استانها و شهرهای مختلف کشور گسترده بود. در ادامه گزارشات، تصویری از برخی از این فعالیت‌ها از نظرتان می‌گذرد:

 

تهران – ۲۳خرداد ۹۸

در تهران پلاکاردهای بزرگی با تصویر رهبر مقاومت برادر مجاهد مسعود رجوی همراه با شعار زنده باد ارتش آزایبخش ملی و آرم این ارتش در نقاط مختلف نصب شد. در مجموعه دیگری از پلاکاردهای نصب شده همراه با تصویر رهبری مقامت و آرم ارتش آزادیبخش تمامی مناسبتهای تاریخی ۳۰خرداد با خطوط درشت چاپ شده بود.

یزد – ۲۲خرداد ۱۳۹۸

در یزد هواداران مجاهدین سالروز تأسیس این ارتش را با نصب آرم ارتش آزادیبخش همراه با تصاویر رهبر مقاومت بر دیوارهای این شهر نصب کردند.

زیر آرمها زنده باد ارتش آزادیبخش ملی ایران نوشته شده است.

اراک – ۱۳خرداد۱۳۹۸

در اراک به‌ مناسبت ۳۰خرداد مجموعه‌یی از پلاکاردهایی حاوی آرم ارتش آزادیبخش نصب شد.

تبریز – ۲۷خرداد ۱۳۹۸

در تبریز یکی از هواداران مجاهدین با حمل پلاکاردی روز ۳۰خرداد را گرامی‌داشت.

گیلان –۲۴خرداد ۱۳۹۸

هواداران مجاهدین در گیلان با نوشتن شعارهای دست‌نویس مناسبتهای روز ۳۰خرداد را گرامی‌داشتند.

 

زاهدان – ۲۶خرداد ۱۳۹۸

در زاهدان جمعی از هواداران مجاهدین با تهیه پلاکاردهایی که روی آنها اسامی شهدای مجاهد، مناسبتهای سی خرداد و تصاویر رهبری مقاومت نقش بسته بود در نقاط مختلف زاهدان به‌صورت جمعی آکسیون برگزار کردند. هنگام برگزاری این آکسیون شعار مرگ بر خامنه‌ای درود بر رجوی سرداده شد.

سیستان و بلوچستان –۲۵خرداد۱۳۹۸

در استان سیستان و بلوچستان نیز جمعی از هواداران مجاهدین عکسهای شهیدان سازمان را حمل کردند و در بزرگداشت روز سی خرداد یک آکسیون جمعی برگزار کردند.

مشهد – ۲۱خرداد ۹۸

در مشهد کانون شورشی ۸۸۲ با نصب پلاکارد بزرگی حاوی عکس و اسامی ۱۰شهید مجاهد خلق یاد و خاطره شهدای مجاهد خلق را گرامی داشتند.

گیلان- ۲۰خرداد۱۳۹۸

در گیلان نیز نصب عکس دو شهید مجاهد خلق از همین خطه در یک خیابان مسکونی یادآور بهایی بود که مردم قهرمان گیلان نثار آزادی میهنشان کرده‌اند.

 

شیراز – ۱۸خرداد ۱۳۹۸

در شیراز پلاکاردی با اسامی و تصاویر ده ستاره تابناک از کهکشان شهیدان آزادی نصب شد که زیر آن نوشته شده بود: شهدای مجاهد خلق که به دست دژخیمان ولایت‌فقیه به‌ شهادت رسیدند.

شیراز-۷خرداد ۱۳۹۸

هواداران مجاهدین در روز ۷خرداد به پیشواز روز شهیدان و زندانیان سیاسی رفتند و با نثار شاخ گل بر مزار شهیدان راه آزادی خاطره این قهرمانان را گرامی داشتند. در تصاویر تهیه شده از مراسم گل‌گذاری آثار تاخت و تاز وحوش آخوندی بر مزار شهیدان و تخریب آنها به‌وضوح دیده می‌شود. لکه ننگی بر پیشانی رژیم جلادی که حتی از مزار شهیدان مجاهد و مبارز خلق نیز وحشت دارد. اسامی برخی از این شهیدان عبارت است از: عبدالله بهزاد پور، سیمین زائری، علی‌اکبر علی‌زاده، غلامرضا ارجمند، الماس احمدی،‌ مریم اکبری، هاتف هاشمی، محمدمهدی گلستان فرد، لیلا نقیمی، دو شهید خانواده صبوری فرزانه و سعید صبوری، سیدیحیی سرپوش، حیدر فردکار، دو شهید خانواده زارع رضا و محمد زارع، غلامرضا رفعتی‌پور، محسن علی‌پور...

 

تهران- ۱۵خرداد ۱۳۹۸

نصب جمله‌یی از رهبر مقاومت تهدید اصلی که حاکمیت آخوندی با آن دست به گریبان است و چشم‌انداز نهایی رویارویی مردم ایران با رژیم آخوندی را بیان می‌کرد. در این پلاکارد به‌ نقل از برادر مجاهد مسعود رجوی نوشته شده بود:‌ حرف آخر را مردم ایران با کانونها و شهرهای شورشی و ارتش آزادیبخش ملی می‌زنند.

تهران- ۷خرداد ۱۳۹۸

کانون شورشی زهره قائمی مجموعه‌یی از تصاویر رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت را نصب کرد که زیر آنها این جمله مریم رجوی نوشته شده بود: «می‌توان و باید بساط رعب و وحشت آخوندها را درهم شکست»، «این قیام و خیزشی است تا پیروزی و آزادی».

 

لاهیجان –۲۴خرداد ۱۳۹۸

کانون شورشی ۷۲۱ بر روی تراکتی در بزرگداشت روز ۳۰خرداد نوشت: ‌مرگ بر اصل ولایت فقیه! گرامی باد ۳۰خرداد سالروز تأسیس ارتش آزادیبخش ملی ایران و روز زندانیان سیاسی.

قم، همدان و کرج- از ۲۰تا ۲۷خرداد ۱۳۹۸

طی یک هفته کانون‌های شورشی و هواداران مجاهدین در شهرهای قم،‌ همدان و کرج با نصب تراکت و تصاویر شهیدان مقاومت پیام ادامه راه این شهیدان تا رسیدن به آزادی را به هموطنان خود رساندند.

اصفهان – اردیبهشت و خرداد۹۸

هواداران مجاهدین با شعارنویسی روز سی خرداد را گرامی‌داشتند.

 

زنجان – ۱۸خرداد ۱۳۹۸

در زنجان هواداران مجاهدین تراکتهای با مضامین مختلف در نقاط مختلف شهر نصب کردند. بر روی برخی از این تراکتها این شعارها به چشم می‌خورد:

جوانان وطن به مجاهدین خلق بپیوندید آزادی نزدیک است، این است شعار ملی مرگ بر خامنه‌ای لعنت بر خمینی، مجاهد بی‌باکیم از مرگ نمی‌هراسیم درود بر مسعود و مریم، زنده باد مجاهدین خلق ایران، پاینده باد مجاهدین خلق ایران

دیوارنویسی در آذربایجان شرقی، تهران، سمنان و چهار محال و بختیاری ۱۶تا ۲۶خرداد

شعار مرگ بر خامنه‌ای درود بر رجوی به شکل دیوارنویسی‌های بزرگ در استانهای آذربایجان شرقی، تهران، سمنان و چهارمحال و بختیاری انجام شد.

 

خوزستان- از۲۴اردیبهشت تا ۲۳خرداد ۱۳۹۸

خطه مجاهد پرور خوزستان در شهرهای مختلف از روزهای آخر اردیبهشت شاهد فعالیت گسترده هواداران مجاهدین و کانون‌های شورشی بود که با گرامیداشت روز ۳۰خرداد نوید پیروزی این مقاومت بر رژیم ضدبشری ولایت‌فقیه را نوید می‌دادند. این فعالیت‌ها از جمله در آبادان، مسجد سلیمان و اهواز چشمگیر بود.

 

۴خرداد۱۳۵۱ سالروز شهادت بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق ایران

یکی دیگر از مناسبتهای تاریخی ماه خرداد سالروز شهادت بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق ایران و دو تن از اعضای مرکزیت این سازمان در ۴خرداد ۱۳۵۱ به دست دژخیمان شاه خائن است. پیش از این گزارشات مشروحی از فعالیت کانون‌های شورشی در گرامی‌داشت ۴خرداد را به اطلاعتان رسانده بودیم. تصاویر جدیدی از برخی دیگر از این فعالیت‌ها در تهران، بندرعباس و خراسان رضوی به دستمان رسیده است:

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/503a0142-c193-4321-9aae-b3ba2f71744c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات