728 x 90

شمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۴۶شهر از ۲۲هزار نفر گذشت

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

متخصصان حکومتی منحنی کرونا را روبه صعود می‌دانند اما روحانی بر فرستادن مردم بر سر کار اصرار می‌کند

 

خانم رجوی: سلامت مردم برای خامنه‌ای و روحانی به پشیزی نمی‌ارزد هدف آنها فقط حفظ نظام از خطر قیام است

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، چهارشنبه ۲۰فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانباختگان فاجعه کرونا در ۲۴۵شهر ایران از ۲۲هزار نفر تجاوز کرده است. تعداد هموطنان جانباخته در البرز به ۸۰۰نفر، در اصفهان به ۱۷۲۰نفر، در تهران به ۲۹۰۰نفر، در خراسان شمالی به ۲۴۰نفر، در خوزستان به ۹۴۰نفر، در زنجان به ۳۹۰نفر، در فارس به ۴۲۰نفر، در قزوین به ۳۵۰نفر، در قم به ۲۲۰۰نفر، در گلستان به ۸۸۰نفر، در گیلان به ۲۰۰۰نفر، در مازندران به ۱۷۲۰نفر و در یزد به ۳۷۰نفر رسیده است و به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

 

آخوند روحانی امروز در جلسه هیأت دولت ضمن تکرار دعاوی و دروغهای پیشین، به دفاع از طرح رژیم برای بازگرداندن مردم به‌سر کار پرداخت و بی‌شرمانه گفت: «ما هم‌اکنون در مرحله کنترل بیماری هستیم... اضطراب آن‌چنانی نداریم. بیمارستانها و بخش‌های درمانی ما آماده‌اند. به هر بیمارستانی زنگ می‌زنیم، تخت و آی‌سی‌یوهای خالی داریم».

 

روحانی با اذعان به درماندگی رژیم، برای توجیه قربانی کردن مردم گفت: «اگر با این بیماری مسری به مردم بگوییم داخل خانه بمانند راحت‌ترین کار دولت است ولی امکانپذیر نیست.... عده‌یی هستند که کارگر روزمزد هستند اگر یک روز کار نکنند دستمزدی ندارند و پول غذای شب ندارند... برای او چه باید بکنیم؟ برای افرادی که کسب و کارشان در این دو ماه تعطیل شده، چک‌ها، بدهکاریها و اجاره دارند، چه باید بکنیم... قبلاً مبارزه نشسته در خانه بود اما اکنون مبارزه ایستاده در فعالیت اقتصادی است. راهی جز این پیش روی ما نیست».

 

این در حالیست که روز گذشته وزیر بهداشت روحانی در مجلس رژیم گفت در «مرحله مدیریت بیماری» هستیم و به «مهار و کنترل نرسیدیم. نباید دچار توهم یا گرفتاری محاسباتی شویم».

شب گذشته نیز زالی رئیس ستاد کرونا در تهران گفت: «بسیاری از تکانه‌های حضور جمعیت فعلی در شهر را اکنون نمی‌بینیم، بلکه یک هفته تا دو هفته دیگر آثارش را می‌بینیم... بزرگترین خطر راهبردی، این است که بخواهیم راه‌کارهای بازدارنده حضور در شهر را مورد بی‌توجهی قرار داده و ترددها را افزایش دهیم. این می‌تواند منجر به آسیب بزرگی در کنترل بیماری کرونا شود... در شهر تهران به‌طور اخص مقابله با ویروس از سختی خاصی برخوردار است. رفتار ویروس در کلان‌شهرها پیچیده‌تر است....چیزی از خطرناک بودن این ویروس کاسته نشده است که بخواهیم با تسامح با آن برخورد کنیم» (ایسنا ۱۹فروردین).

 

هم‌چنین دکتر گویا مدیرکل بیماریهای عفونی در ستاد کرونا در حضور روحانی شیوع کرونا در اکثر نقاط پرجمعیت کشور را صعودی توصیف کرد. او در حالی‌که منحنی تحولات کرونا را نشان می‌داد گفت: «آذربایجان شرقی جزو استانهای پرخطر ما است و روزهای آینده هم انتظار داریم که موارد افزایش پیدا کند. آذربایجان غربی جزو استانهایی است که موارد افزایش پیدا می‌کند. سیر منحنی اردبیل [بالاست].. استان البرز الآن [بالاست]... استان تهران وضعیتش از بقیه جاها نگران‌کننده‌تر است. استان چهارمحال بختیاری [و] استان خراسان رضوی ببینید با چه شیب تندی دارد رو به بالا می‌رود. این استان لرستان است، این استان مازندران است که بیشترین فشار را به ما آورد با چه شیب سریعی رفت بالا، الآن ببینید به کجا رسیده است» (شبکه خبر رژیم ۱۹فروردین۹۹).

 

کارگران و روزمزدان و کسبه‌ای که خامنه‌ای و روحانی آنها را با قساوت به قربانگاه کرونا می‌فرستند به همراه افراد تحت تکلفشان اکثریت عظیم مردم ایران را تشکیل می‌دهند. تاج‌الدین نماینده مجلس ارتجاع در ۱۸فروردین گفت: «بیش از ۱۱میلیون کارگر قرارداد موقت» در ایران وجود دارد. قائم‌مقام وزیر صنعت و معدن روز ۱۷فرودین گفت: «۷و نیم میلیون شاغلین کشور ما تو بخش صنفی هستند و با نرخ تکفلی که اینها دارند حدود ۱۸-۱۹میلیون نفر سر سفره اصناف نان می‌خورند» (شبکه خبر رژیم ۱۷فروردین۹۹). روزنامه حکومتی شرق ۱۸فروردین از ۱۵میلیون روزمزد با مشاغل موقت خبر داد که با خانواده‌هایشان ۴۰تا ۵۰میلیون نفر را در برمی‌گیرند.

 

از سوی دیگر صدای اعتراض حتی در داخل مجلس ارتجاع بالا می‌گیرد. بهرام پارسایی نماینده مجلس رژیم دیروز خاطرنشان کرد: «در اول کار سهل‌انگاری شد در مدیریت پروازها و ورودیها به کشور و هیچکسی هم پاسخگو نیست... نهادها و سازمانهایی که همیشه از امتیازات خاصی برخوردار بودند، از معافیتهایی برخوردار بودند، مثل بنیاد مستضعفان، مثل ستاد اجرایی، آستان قدس، اوقاف؛ همه بیایند دو ماه در خدمت مردم باشند، همه بیایند دو ماه تمام دارایی خودشان را بدهند.... آمارها را غلط ندهیم آمار ۲۰۰۰۰تخت بیمارستانی خالی واهی است... چه طور الآن این‌قدر تخت خالی داریم؟ تخت بیمارستانی دارای شرایط است هر تختی را نمی‌توانیم بگوییم تخت بیمارستانی» (رادیو فرهنگ ۱۹فروردین).

 

خانم مریم رجوی درباره اظهارات امروز آخوند روحانی اعلام کرد: جان و سلامت مردم برای خامنه‌ای و روحانی به پشیزی نمی‌ارزد. هدف آنها فقط حفظ نظام از خطر قیام است. تصمیم جنایتکارانه برای فرستادن مردم به‌سر کار جنایت علیه بشریت است و قربانیان بیشماری بر جا می‌گذارد. آثار مرگبار این تصمیم به مرزهای ایران محدود نمی‌شود و خطر به راه افتادن امواج جدید ویروس را در منطقه و سایر کشورها به‌دنبال دارد.

 

خانم رجوی خواستار یک اقدام مؤثر بین‌المللی شد و بار دیگر خاطرنشان کرد سرمایه‌های کلان مردم ایران در چارچوب بنیادهای غارت و چپاول توسط خامنه‌ای و سپاه پاسداران که می‌تواند هزینه‌های کارگران و زحمتکشان و مزدبگیران را تا عبور از بحران کرونا تأمین کنند باید از دست آخوندهای غاصب خارج و در خدمت مردم ایران قرار گیرد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰فروردین ۱۳۹۹(۸آوریل ۲۰۲۰)

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3e7dc825-f550-494f-aa23-8d1ff5ec40e8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات