728 x 90

شفافیت اجباری حقوق و مزایای بهارستانی‌ها

حقوق نمایندگان مجلس ارتجاع
حقوق نمایندگان مجلس ارتجاع

روزنامه فرهیختگان متعلق به ولایتی مشاور خامنه‌ای

شفافیت اجباری حقوق و مزایای بهارستانی‌ها

 

کمتر از ۲۰ روز تا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده

روشن است که هدف از این حمله و انتشار اسناد مربوط به آن

چیزی نیست جز کاهش مشارکت مردم در انتخابات

 

شفافیت اجباری حقوق و مزایای بهارستانی‌ها

ظهر روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن‌ماه یک گروه هکری با حمله سایبری به سامانه‌های مجلس، اقدام به نشر اسناد مختلفی اعم از نامه‌های محرمانه و دریافتی‌های نمایندگان مجلس کرد. سیدنظام‌الدین موسوی، سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس ضمن تکذیب ارقام منتشر شده اعلام کرده است رقم دریافتی ماهانه نمایندگان مجلس تقریباً ۲۵ میلیون تومان است. تا صحت‌وسقم این فایل‌ها را زیر سؤال ببرد. اما آنچه ذهن افکار عمومی را به خودش مشغول کرده این است که چرا باید زیرساخت‌های فنی کشور از شبکه بنزینی گرفته تا اسناد محرمانه و سایت‌های خبری و مهم کشور این میزان امنیت‌شان پایین باشد تا به‌راحتی هک شود و این‌که چرا هیچ مقام مسئولی تا به‌حال پاسخگوی هک‌های انجام شده و انتشار اطلاعات خصوصی شهروندان نبوده است؟

 

از یک‌ سوراخ چند بار گزیده شویم؟

حمله‌های سایبری از طرفی می‌توانند آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر از حملات نظامی باشند و از طرفی هم هیچ بعید نیست که یک حمله سایبری به‌مراتب خسارتی جبران‌ناپذیرتر از حمله‌یی نظامی داشته باشد. فضای آشفته سایبری کشور به‌سمتی پیش‌رفته که گویا هک داده‌ها و اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه به امری عادی تبدیل شده و فرآیند آن هم محدود می‌شود به

۱. حمله

۲. تحمیل خسارت و افشای اطلاعات

۳. انتشار بیانیه از سوی پایگاه هدف قرار گرفته شده مبنی‌بر تحت کنترل بودن اوضاع.

مشخص هم نیست که در چنین مواقعی باید سراغ چه کسی رفت و چه نهادی را مسئول این ناامنی در شبکه‌های اینترنتی دانست

 

حقوق نمایندگان مجلس؛ ۲۰۰ یا ۲۰ میلیون؟

در میان اسناد منتشر شده توسط گروه هکری، گزارش حقوق دریافتی نمایندگان نیز دیده می‌شود. با توجه به اعداد و ارقام این گزارش و البته اطلاعاتی که پیش از این نیز فاش شده بود، دریافتی اکثر نمایندگان مجلس تقریباً به ۲۰۰ میلیون تومان می‌رسد. این رقم پیش از این هم مورد بحث و واکنش مردم قرار گرفته بود. البته برخی از نمایندگان پاسخ داده بودند که این عدد مربوط به مجموع فعالیت‌ها و افراد تحت خدمت آنهاست.

به هر جهت کمتر از ۲۰ روز تا انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده و روشن است که هدف از این حمله و انتشار اسناد مربوط به آن چیزی نیست جز کاهش مشارکت مردم در انتخابات. اگر بخواهیم دقیق‌تر به ابعاد موضوع نگاه کنیم، این هکرها نیستند که منجر به چنین اتفاقی می‌شوند؛ بلکه تصمیم‌ساز‌انی هستند که چنین حقوق‌های نجومی را برای نمایندگان ملت تعیین می‌کنند. همان ملتی که رقم دریافتی کارگران و کارمندانش چندین برابر کمتر از نمایندگانش در بهارستان است.

در سمت دیگر این ماجرا اما راه برای برخی از بلاگرهای سیاسی و اساتید خودخوانده ساده‌تر شد. به‌گونه‌یی که اگر تاکنون دست به افشاگری علیه نمایندگان می‌زدند و نمی‌دانستند شخصیتی که از او صحبت می‌کنند، کیست حالا مجاهدین‌، چراغ بهارستان را برای آنها که در تاریکی افشاگری می‌کردند روشن کرده و این اجازه را می‌دهند تا دوستان از دشمنان جدا شوند و جهت افشاگریها نیز تغییر کند (روزنامه فرهیختگان ۲۴بهمن ۱۴۰۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7e3e79e4-090d-4ea0-af5c-d87ae867e011"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات