728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۰۵

شعله‌ور شدن قیام در مراسم بزرگداشت شهیدان در کرج، اراک، اصفهان، قزوین، چالوس، قصر شیرین، آمل، رشت، مهاباد و لنگرود

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۰۵

شعله‌ور شدن قیام در مراسم بزرگداشت شهیدان در کرج، اراک، اصفهان، قزوین، چالوس، قصر شیرین، آمل، رشت، مهاباد و لنگرود

درگیری جوانان با نیروهای سرکوبگر، به آتش کشیده شدن خودروهای انتظامی

 

پنجشنبه ۱۲ آبان، در چهل‌ونهمین روز قیام، همزمان با خیزش مردم کرج و اراک، در مراسم گرامی‌داشت شهیدان قیام، شهرهای اصفهان، قزوین، چالوس، قصر شیرین، آمل، رشت، مهاباد و لنگرود نیز شاهد مراسم بزرگداشت شهیدان، تظاهرات گسترده و اعتصابات بود.

خیزش بزرگ مردم کرج پس از مراسم شهید حدیث نجفی ادامه پیدا کرد و مناطق مختلف کرج و دیگر شهرهای استان البرز شاهد درگیریهای گسترده مردم با مزدوران دشمن بود. جوانان خشمگین چند خودروی نیروی انتظامی را واژگون کرده و به آتش کشیدند و در برخی مناطق سنگربندی کردند و با مأموران درگیر شدند، در برخی نقاط نیروهای انتظامی از ترس خودروهایشان را رها کرده و فرار کردند. در چند نقطه مزدوران به سمت تظاهر کنندگان شلیک مستقیم کردند و هلیکوپتر رژیم به سمت جمعیت شلیک کرد.

در خرمدشت کرج جمعیت انبوهی به خیابان آمدند و جوانان دو بانک حکومتی را آتش زدند. در حصارک کرج مردم به‌صورت گسترده با شعار مرگ بر دیکتاتور تظاهرات کردند و رژیم نیروی انتظامی را برای مقابله با مردم به خیابان‌ها آورد.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس (تسنیم) اعلام کرد: در جریان اغتشاشات امروز حوالی بهشت سکینه کرج یک بسیجی کشته و ۵ مأمور نیروی انتظامی مجروح شدند که حال دو نفر وخیم است.

 

در اراک مردم پس از مراسم هفتم شهید مهرشاد شهیدی با شعار «مرگ بر سپاهی بچه‌کش» به‌سمت باغ ملی، ملک و خرم تظاهرات کردند. مردم اصفهان مراسم چهلم شهید قیام مهسا موگویی، دختر ۱۹ساله قهرمان تکواندو را که با گلوله نیروهای جنایتکار رژیم به‌شهادت رسید، در فولاد شهر با حضور گسترده و با شعارهای «می‌کشم می‌کشم هر آن که خواهرم کشت» و «این‌همه سال جنایت مرگ بر این ولایت» تبدیل به تظاهرات بزرگی نمودند و به‌سمت شهر حرکت کردند، درگیریهای گسترده‌ای بین مردم و نیروهای دشمن به‌وقوع پیوست. پدر مهسا موگویی در ویدئویی گفت: «گناه دخترم چه بود که با دست خالی اعتراض کرد و بدنش را تیرباران کردید؟ آیا حق دختر من این بود که با بیش از ۱۰۰مدال ورزشی بفرستیدش زیر خاک؟»

 

در قزوین مراسم چهلم شهید قیام جواد حیدری با حضور گسترده مردم و با شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»، «خون ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل رو ستاش کنیم» و «بسیجی جیره خور آخرشه خوب بخور» تبدیل به تظاهرات بزرگ علیه خامنه‌ای شد. در چالوس نیروهای سرکوبگر مانع تجمع مردم بر سر مزار شهید قیام امیرحسین شمس شدند. اما جمعیت شرکت‌کننده مراسم شهید را در بیرون مزار با سردادن شعار علیه رژیم برگزار کردند. در مراسم گرامی‌داشت شهید قیام افشین آرشام در روستای پارسان قصر شیرین، مردم با شعار «مرگ بر دیکتاتور» تظاهرات کردند.

 

مردم آمل در چهلم شهید قیام غزاله چلاوی با شعار «خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله» تظاهرات کردند. مزدوران گاز اشک‌آور شلیک کردند و مردم با آنها درگیر شدند. مردم رشت در مراسم چهلم شهید بهنام لایق‌پور با شعار مرگ بر دیکتاتور تظاهرات کردند و مردم مهاباد مراسم هفتم شهید قیام فرشته احمدی را برگزار کردند. در لنگرود مردم در مراسم چهلم شهید قیام مرتضی نوروزی با شعار «یکی از ما کشته شه هزار نفر پشتشه» دست به تظاهرات زدند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳ آبان ۱۴۰۱ (۴ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/911c9cdc-dc93-494c-b167-ce7708176d71"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات