728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۴۲

شصت‌وچهارمین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای مختلف و به آتش کشیدن مراکز و نمادهای رژیم

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

شصت‌وچهارمین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای مختلف و به آتش کشیدن مراکز و نمادهای رژیم

جمعه ۲۷آبان در شصت‌وچهارمین روز قیام مراسم خاکسپاری شهیدان قیام، کیان پیر فلک و آرتین رحمانی در ایذه، آیلار حقی در تبریز، مراد بهرامیان، مسلم هوشنگی و علی عباسی در سمیرم، آزاد حسین‌پور و محمد احمدی گاگش در مهاباد، فواد محمدی در کامیاران، غفور مولودی در بوکان و امیر فراست شاد در پیرانشهر با حضور گسترده مردم و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» برگزار شد. مأموران جنایتکار رژیم با بستن مسیرها و حمله به شرکت‌کنندگان تلاش کردند مانع برگزاری مراسم شوند اما در مقابل خشم و شجاعت مردم شکست خوردند و مراسم خاکسپاری به تظاهرات پرشوری علیه رژیم آخوندی تبدیل شد.

روز جمعه و جمعه‌شب مردم در شهرهای تبریز، مهاباد، بوکان، ایذه، سنندج، صحنه، میاندوآب، زاهدان، ایرانشهر، سراوان، چابهار، خاش، جکیگور، راسک، سپیدان، سقز، مریوان، قزوین، خوراسگان، سمیرم، نوک‌آباد، سرباز، تفتان، دشتی، خوی، پاوه، یاسوج و بیجار دست به تظاهرات زدند.

جمعه‌شب، تهران و شهرهای مختلف شاهد تظاهرات شبانه، جنگ و گریز با مأموران سرکوبگر رژیم و به آتش کشیدن مراکز و نمادهای دشمن بود.

در تهران، تظاهرات شبانه در تهرانپارس و زیباشهر با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «این همه سال جنایت مرگ بر این ولایت» برپاشد. روز جمعه نیز دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر تظاهرات کرده و شعار دادند «هی کشتن و تیر زدن، اوین رو آتش زدن».

در آذربایجان غربی، مردم خوی به خیابان آمده و تظاهرات شبانه به‌راه انداختند و جوانان شورشگر اداره اصناف و یک کانکس پلیس این شهر را با کوکتل مورد تهاجم قرار دادند. مردم بوکان در مراسم خاکسپاری میلاد معروفی که جمعه ۲۷آبان به‌دست مأموران جنایتکار خامنه‌ای به‌قتل رسید، با شعار «شهید زنده است» و «خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک» تظاهرات شبانه برپاکردند و در کوی گلستان شهرک موسوم به امام حوالی کمربندی ساحلی درگیری شدید بین مردم با مأموران سرکوبگر رژیم صورت گرفت. جمعه‌شب نیز مردم بوکان با روشن کردن آتش در خیابان‌ها دست به تجمع و اعتراض شبانه زدند.

در اصفهان، مردم در فولادشهر تظاهرات شبانه به‌راه‌انداختند و جوانان با روشن کردن آتش خیابان را بستند. در سمیرم جمعیت انبوه تظاهرکنندگان با روشن کردن آتش راه را بسته و با مأموران دشمن درگیر شدند و جوانان شورشگر سمیرم شهرداری و دفتر نماینده مجلس ارتجاع و حوزه امام جمعه را با کوکتل مورد تهاجم قرار دادند. دانشجویان در نجف‌آباد با شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» تظاهرات کردند.

در کردستان، شهرهای سنندج، سقز، جوانرود، بیجار و... شاهد تظاهرات شبانه با شعار «مرگ بر دیکتاتور»، روشن کردن آتش و بستن خیابان‌ها بود. بازاریان سقز نیز جمعه در اعتصاب بودند.

در کرمانشاه، مردم در سرپل ذهاب با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «سید علی حیا کن، مملکتو رها کن» و در پاوه با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و در صحنه با شعار «زندانی سیاسی، آزاد باید گردد» و «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان» به تظاهرات شبانه پرداختند و در خیابان‌ها آتش روشن کردند. خبرگزاری حکومتی ایرنا جمعه ۲۷آبان به‌نقل از فرماندار «صحنه» گزارش کرد که عصر جمعه سرهنگ پاسدار نادر بیرامی، مسئول اطلاعات سپاه شهرستان صحنه، در درگیری با جوانان به هلاکت رسید.

در ایلام، مردم شهر ایلام با روشن کردن آتش تظاهرات شبانه کردند و با مأموران سرکوبگر دشمن درگیر شدند. مأموران رژیم به سمت مردم گاز اشک‌آور شلیک کردند.

در خراسان رضوی، روز جمعه جوانان شورشگر در مشهد کانکس نیروی سرکوبگر انتظامی را آتش زدند و مردم در تظاهرات شبانه با برافروختن آتش خیابان‌ها را بستند.

در استان فارس، جوانان شورشگر شیراز در معالی‌آباد خیابان را با آتش مسدود کردند و در قادرآباد تظاهرات شبانه با شعار «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما» برگزار کرده و یک پایگاه بسیج ضدمردمی را با کوکتل به آتش کشیدند.

در گیلان، جوانان شورشگر زیباکنار یک پایگاه بسیج و یک بانک وابسته به سپاه پاسداران را به آتش کشیدند.

در مازندران، جوانان در شهر ساری با کوکتل به کلانتری تهاجم کردند.

در همدان، جوانان دلیر در شهر تویسرکان دفتر امام جمعه این شهر را با کوکتل به آتش کشیدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ آبان ۱۴۰۱ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/396c7b46-d860-45ae-b88d-5ed08cede3a7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات