728 x 90

قیام سراسری، شماره ۱۴۳

شصت و پنجمین روز قیام، خاکسپاری شهیدان و خیزش مردم در شهرهای مختلف از مهاباد و دیواندره تا شیراز

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۴۳

شصت و پنجمین روز قیام، خاکسپاری شهیدان و خیزش مردم در شهرهای مختلف از مهاباد و دیواندره تا شیراز

شنبه ۲۸ آبان در شصت و پنجمین روز قیام در «شهر زیبا» ی تهران مردم با حضور گسترده پیکر شهید حمیدرضا روحی را با شعار «این گل پرپر شده هدیه به میهن ماست» و «حمید، حدیث، سیاوش، آتش جواب آتش» و «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان» در بهشت زهرا به خاک سپردند.

همزمان مراسم خاکسپاری شهید کمال احمدپور با حضور گسترده مردم مهاباد با شعارهای «کرد بلوچ آذری آزادی و برابری» برگزار شد. کمال احمدپور پدر دو کودک خردسال بود که در تظاهرات روز گذشته مهاباد به ضرب ۳گلوله پاسداران به‌شهادت رسید. مردم مهاباد پس از مراسم خاکسپاری در خیابانهای شهر دست به تظاهرات زده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» سر دادند. جوانان مهابادی اقدام به راه‌بندان و سنگربندی خیابان‌ها و پخش سرودهای انقلابی کردند.

صبح امروز در دیواندره مردم تظاهرات کرده و با مأموران سرکوبگر رژیم به جنگ و گریز پرداختند. مأموران دشمن به‌سمت مردم تیراندازی کردند و شماری از جوانان شهید و مجروح شدند.

در «کشن» شیراز مراسم خاکسپاری شهید قیام سجاد قائمی با شرکت انبوه مردم و با شعار «قشقایی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» برگزار شد. مأموران جنایتکار خامنه‌ای وحشیانه به مردم حمله و به آنها شلیک و تعدادی را شهید و مجروح کردند.

در تهران دانشجویان دانشگاههای شریف، علامه، تربیت مدرس، دانشگاه آزاد شهر قدس، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، دانشکده صنایع دانشگاه امیرکبیر، با شعارهای «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد»، «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» و دانشجویان علوم پزشکی، هنر و آزاد تبریز با شعار «ما همه آیلار هستیم بجنگ تا بجنگیم»، «می‌کشم می‌کشم هر آن که خواهرم کشت» و «بسیجی سپاهی داعش ما شمایی» اعتصاب کردند. دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان آموزشکده فنی نجف‌آباد، پردیس مرکزی دانشگاه گیلان، دانشگاه شیراز، دانشگاه علوم پزشکی سنندج و... با شعار «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان»، «مرگ بر حکومت بچه‌کش»، «کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل رو ستایش کنیم» دست به تحصن و اعتصاب زدند.

در زاهدان مردم با روشن کردن آتش در خیابان تظاهرات کردند. خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده در مقابل حراست دانشگاه رازی کرمانشاه با شعار «بچه ما کو» تجمع کردند. جوانان شورشگر یک پایگاه بسیج ضدمردمی در هنگویه هرمزگان را به آتش کشیدند. دانش‌آموزان در بندرعباس با شعار ما همه آیلار هستیم بجنگ تا بجنگیم تظاهرات کردند.

خانم مریم رجوی در ارتباط با اظهارات امروز خامنه‌ای اظهار داشت؛ ولی‌فقیه ارتجاع که تا اینجا از قیام و انقلاب دمکراتیک و با سراسری شدن شعار مرگ بر خامنه‌ای دردناک‌ترین شکست را خورده، امروز برای روحیه دادن به نیروهای وارفته‌اش می‌گوید ”تا این ساعت دشمن شکست‌خورده است اما هر روز کید و مکری دارد ”. به او باید گفت در انتظار شکستهای سخت‌تر از سوی قیام‌آفرینان و جوانان شورشگر باش. خامنه‌ای مدعی است ”اغتشاشات” و ”بساط شرارت“ جمع خواهد شد. آری با پیروزی انقلاب دمکراتیک و جارو شدن بساط حاکمیت آخوندها و استقرار دمکراسی و حاکمیت مردم، بساط ۴دهه شرارت و جنایت فاشیسم دینی برای همیشه جمع خواهد شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ آبان ۱۴۰۱ (۱۹ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/038743bc-2363-4f6a-b0a7-518b5268288c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات