728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۵۰

شصت و هفتمین شب قیام، خیزش در شهرهای مختلف کشور در اعتراض به کشتار در کردستان

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۵۰

شصت و هفتمین شب قیام، خیزش در شهرهای مختلف کشور در اعتراض به کشتار در کردستان

 

دوشنبه شب در شصت و هفتمین شب قیام، تهران و شهرهای مختلف شاهد تظاهرات شبانه مردم در اعتراض به کشتار مردم کردستان بود.

در تهران مردم در مناطق مختلف از جمله چیتگر، دروازه دولت، کوهسار شهران، بلوار فردوسی، صادقیه، تهرانسر، افسریه، چهار راه کوکاکولا، کیانسر، گیشا و شهر ری با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور بچه کش»، «مرگ بر سپاهی» دست به تظاهرات زدند و با در برخی مناطق با روشن کردن آتش جاده را بستند. در کیانشهر مأموران سرکوبگر با گاز اشک‌آور و تفنگ ساچمه‌ای به جوانانی که جاده را بسته بودند حمله کردند. در افسریه جوانان، به جنگ و گریز با مأموران سرکوبگر پرداختند.

علاوه بر تهران مردم در بسیاری از شهرها از جمله کرمانشاه، مشهد، اهواز، همدان، قزوین، پیرانشهر، سقز، سنندج، سی سخت، مهاباد، روانسر، دهگلان، شهریار، بناب، قم، ثلاث باباجانی، اسلامشهر، تنکابن، تکاب، دزفول، ساری، رشت، گرگان، محلات، بندر لنگه، هفت جوی کرج، گلشهر و گوهردشت کرج با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و برافروختن آتش دست به تظاهرات زدند.

در آذربایجان غربی، جوانان در پیرانشهر با ریختن سنگ جاده تمرچین را بستند و در تکاب با روشن کردن آتش و زدن بمبهای صوتی تظاهرات شبانه برپا کردند. در مهاباد مردم در مناطق مختلف با روشن کردن آتش و شعار «می‌کشم می‌کشم هرکه برادرم کشت» دست به تظاهرات زدند.

در بوشهر، جوانان شورشگر مجسمه دژخیم قاسم سلیمانی را به آتش کشیدند. سایت حکومتی انتخاب نوشت در استان بوشهر ۵۰۰نفر از عوامل آشوبگر دستگیر شده‌اند که ۶۰ تا ۷۰نفر آنان به‌عنوان عوامل خطرناک بازداشت شده‌اند» (سایت حکومتی انتخاب ۲۹آبان).

در خراسان رضوی، جوانان در مشهد یک پایگاه بسیج را با کوکتل مورد تهاجم قرار دادند و شامگاه دوشنبه تظاهرات شبانه به‌راه انداختند.

در گیلان، مردم رشت دست به تظاهرات شبانه زده و در فلکه گاز با مزدوران رژیم درگیر شدند.

تسنیم خبرگزاری نیروی تروریستی قدس رژیم ۲۹آبان از محکوم شدن یکی دیگر از زندانیان قیام در تهران به اعدام خبر داد و نوشت: «این فرد به اتهام محاربه... منجر به ایجاد ناامنی در محیط و اخلال در نظم و امنیت جامعه به مجازات اعدام محکوم شده است. گفتنی است طی روزهای گذشته ۵نفر دیگر توسط دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شده‌اند».

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول آذر ۱۴۰۱ (۲۲ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/be7e0e9f-98f4-4806-90c4-f5e6507e1316"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات