728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۵۲

شصت و هشتمین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای کشور

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۵۲

شصت و هشتمین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای کشور با شعار

«مرگ بر حکومت بچه کش»، «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» «آزادی، آزادی، آزادی»

 

سه‌شنبه شب اول آذر در شصت و هشتمین شب قیام، در بسیاری از مناطق تهران مانند مشیریه، گیشا، شهرری، ونک، نیاوران، شهرک غرب، اختیاریه، سعادت آباد و... با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت بچه کش»، «مرگ بر کل نظام»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه»، «خامنه‌ای ضحاک می‌کشیمت زیر خاک»، «آزادی آزادی آزادی»، «کشته ندادیم که سازش کنیم رهبر قاتل را ستایش کنیم» به خیابان‌ها آمده و با روشن کردن آتش دست به تظاهرات زدند.

در مشیریه و اکباتان و قلعه حسن خان نیروهای سرکوبگر به سمت تظاهر کنندگان شلیک کردند ولی مردم با فریادهای «بی‌شرف بی‌شرف» شجاعانه به مقابله با آنها برخاستند و درگیریهای شدیدی بین جوانان و مأموران دشمن صورت گرفت. در گلشهر و فردیس کرج مردم با شعار «مرگ بر دیکتاتور» تظاهرات شبانه برپا کردند و با روشن کردن آتش خیابان‌ها را بستند.

هموطنان کرد در شهرهای مختلف مانند سنندج، بانه، موچش از توابع کامیاران، جوانرود، دهگلان به خیابان آمده و با روشن کردن آتش و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» تظاهرات شبانه برپا کرده و جاده‌ها را بستند. در جوانرود مردم با مأموران سرکوبگر درگیر شدند و مأموران دشمن به سمت مردم گاز اشک‌آور شلیک کردند. در موچش نیروهای سرکوبگر خودروهای زرهی و دوشکا در خیابان‌ها مستقر نموده و به سمت مردم شلیک کردند.

در سیستان و بلوچستان، هموطنان بلوچ در زاهدان در مناطق شیر آباد، کریم آباد و خیابان انقلاب در حمایت از کردستان تظاهرات شبانه به‌راه انداختند، مردم با مأموران جنایتکار که به سمت آنان شلیک می‌کردند مقابله کرده و به جنگ و گریز با آنها پرداختند.

در خوزستان مردم در اندیمشک تظاهرات شبانه برپا کردند، با روشن کردن آتش جاده را بستند و با مأموران جنایتکار دشمن که به سمت آنها شلیک کردند، درگیر شدند. در دزفول مردم در منطقه ساحلی تظاهرات شبانه به‌راه انداختند.

سایر شهرهای کشور از جمله کرمانشاه، ارومیه، شاهین شهر، ثلاث باباجانی، شهرستان مهر از توابع استان فارس نیز دست به تظاهرات زدند و در برخی از شهرها جوانان با برافروختن آتش با مأموران دشمن درگیر شدند.

جوانان شورشگر در سبزوار و ساری پایگاه بسیج ضدمردمی، در همایونشهر حوزه جهل و جنایت و در تایباد تصویر بزرگ خمینی را به آتش کشیدند. جوانان شجاع زاهدان با کوکتل به یک پایگاه سپاه جنایتکار پاسداران تهاجم کردند.

دانش آموزان نیز در تهران، مهر شهر کرج، زاهدان و اصفهان با سر دادن شعار «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» و «ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما» در خیابان‌ها دست به تظاهرات زدند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ آذر ۱۴۰۱ (۲۳ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/85f37a8f-8a57-4845-b0e9-e868aef3bd45"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات