728 x 90

شرکت هیات رژیم ایران در نشست مشترک کمیسیون برجام در وین و درماندگی و بحران درونی

کمیسیون مشترک برجام در  وین
کمیسیون مشترک برجام در وین

رسانه‌های حکومتی: اتحادیه اروپا با لحنی طلبکارانه به نظام دستور داده باید یکطرفه تعهدات برجامی خود را ادامه دهد! -اروپا اخیراً شروع به تغییر رویکرد خود در برابر خواسته‌های ایالات متحده کرده است.

در پی سفر عراقچی به اروپا و شرکت وی در نشست کمیسیون مشترک برجام- که دولت روحانی برای چانه‌زنی و دخیل بستن به برجام اروپایی و اینس‌تکس روی آن حساب باز کرده بود- کیهان خامنه‌ای روز ۶اسفند نتایج این سفر را توی سر دولت روحانی زده و با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا در پایان دیدار عراقچی با هیأتی از این اتحادیه به ریاست هلگا اشمید، نوشته است: « اتحادیه اروپا با لحنی طلبکارانه به نظام دستور داده است که باید یکطرفه تعهدات برجامی خود را ادامه دهد!». کیهان افزوده است: «اتحادیه اروپا در بخش دیگری از این بیانیه بر اهمیت اعطای دسترسی از سوی نظام به «تمامی سایتها و اماکنی که آژانس نیاز به بازدید از آنها دارد» تأکید کرده است». کیهان می‌افزاید اتحادیه اروپا « ضمن استقبال از ادامه اجرای برجام [توسط نظام بار دیگر ضرورت پایبندی دقیق نظام به تمامی تعهدات هسته‌یی خود، از جمله رعایت سقف ۱۳۰متریک تن آب سنگین و همکاری کامل و به موقع با آژانس از طریق اجرای توافق جامع پادمانی و پروتکل الحاقی را مورد تأکید قرار می‌دهد».

 

کیهان خامنه‌ای ۱۶اسفند ۹۷ با یادآوری این‌که «نمایندگان اتحادیه اروپا تصمیم گرفته‌اند تحریم‌های اعمال شده بر برخی شهروندان و مسئولان نظام را تا یک سال دیگر تمدید کنند» ضمن حمله به باند روحانی افزوده است:« انفعال دستگاه دیپلماسی کار را به جایی رسانده است که اروپا...، نظام را در موضوع حقوق‌بشر مورد تحریم قرار داده و همزمان با وعده‌های برجامی در خصوص راه‌اندازی کانال مالی، تحریم‌های حقوق‌بشری علیه نظام را تمدید می‌کند!».

 

تضعیف موقعیت رژیم چنان آشکار است که سایت دیپلماسی ایرانی هم‌سو با باند روحانی ۱۶اسفند ۹۷ هم زیر عنوان «بازی دوگانه بروکسل در قبال تهران و واشنگتن» نوشته است: « اروپا به‌رغم مقاومت در برابر اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه نظام، اخیراً شروع به تغییر رویکرد خود در برابر خواسته‌های ایالات متحده کرده است. آلمان، بریتانیا و فرانسه و همچنین اتحادیه اروپا در ۶ماه گذشته فشارها را علیه ایران افزایش داده‌اند و در عین‌حال سعی دارند این کشور را در برجام نگه دارند». این سایت حکومتی افزوده است« این کشورها در راه‌اندازی اینس‌تکس ۲شرط اساسی را ظاهراً برای خوشنودی ایالات متحده، تعیین کردند: اولی درخواست از نظام برای آغاز گفت و گوهای رسمی درباره برنامه موشکهای بالستیک است. دومی درخواست از نظام برای تعهد به قوانین گروه ویژه اقدام مالی (اف.ای.تی.اف) است».

 

در این میان روزنامهٔ ایران ارگان دولت روحانی در روز ۱۶اسفند، تلاش کرده صورت دولت سیلی خورده را با حرفهای روحانی در لاهیجان سرخ کند و ملتمسانه خواستار تصویب لوایح اف.ای.تی.اف شود.

این روزنامه زیر عنوان عنوان «وظایف فرمانده جنگ اقتصادی» نوشته است:«فرمانده جنگ اقتصادی روحانی است» و « افسرهای این جنگ هم در دو بخش سیاسی و اقتصادی هستند، یکی از مواردی که افسران و سربازان سیاسی باید انجام دهند، تصویب قوانین مربوط به FATF است. حال اگر این لوایح تصویب نشود، عملاً افسران پشت فرمانده خود را خالی کرده‌اند».

 

آخوند روحانی روز چهارشنبه ۱۵اسفند در اظهاراتی که آشکارا حاکی از شدت بحران رأس نظام و خطرناک بودن اوضاع اقتصادی برای رژیم است، فاش کرد که هم در گفتگوی دونفره بین او و خامنه‌ای و هم در جلسه مشترکی از سرکردگان نظام از خامنه‌ای خواسته که سررشته این اوضاع جنگی و بحرانی را خودش به دست بگیرد. در مقابل، خامنه‌ای هم -که تلاش می‌کند از طریق عواملش گرانی و تورم افسار گسیخته را روی سر باند رقیب سرشکن کند و خودش را درببرد- توپ را به حیله گری به زمین روحانی می‌اندازد:

من از اردیبهشت خدمت مقام معظم رهبری هم در یک جلسه خصوصی دو نفره و هم در یک جلسه‌یی که مسئولان عالی‌رتبه هم حضور داشتند گفتم شرایط امروز ما شرایط جنگ روانی دشمن با ما و جنگ اقتصادی است....

پیشنهاد من این بود که خدمت ایشان گفتم خود جنابعالی به‌عنوان رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی فرماندهی این جنگ را به عهده بگیرید.....

ایشون در جواب فرمودند هم شرایط شرایط جنگ است و من قبول دارم و همین جنگ نیاز به فرمانده دارد من قبول دارم و فرمانده این جنگ باید رئیس‌جمهور کشور باشد

 

 

آخوند روحانی روز چهارشنبه ۱۵اسفند در سخنرانی دیگری در جمع کارگزاران حکومتی درباره شرایط بحرانی رژیم گفت: نمی‌دانید شرایط تحریم چقدر سخت است.

شما نمی‌دانید توی این شرایط تحریم چقدر کار سختی هست معاملات، کار بانکی، کار حمل و نقل، کار بیمه، کار آسانی نیست حالا برای این‌که شما بدانید شرایط ما چی هست یک سرمایه‌گذار می‌آید ایران یا یک معامله بزرگ ما با یک شرکت خارجی داریم به‌محض این‌که تمام می‌شود از خزانه‌داری آمریکا به او زنگ می‌زنند که آقا شما رفتید ایران یک همچنین معامله‌یی داشتید یک همچنین کاری داشتید اگر شما این کار را بکنید دیگه ما به خودت به زن و بچه و اعضای شرکت شما ویزای آمریکا نمی‌دهیم دیگر به شما کمک نمی‌کنیم تهدید می‌کنند سر مسائلی اینها که ادعا می‌کنند دعوای ما دعوا با حکومت ایران است با نظام ایران است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7925744e-6515-4e95-92d8-5f39a78ed4c3"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات