728 x 90

شرکت نکردن رئیسی در مجمع عمومی «فرصت‌سوزی بزرگ» (؟!) یا ترس از حسابرسی

آخوند جلاد رئیسی
آخوند جلاد رئیسی

«عدم سفر (آخوند) رئیسی» به نیویورک «فرصت‌سوزی بزرگ» (؟!) یا ترس از حسابرسی

روزنامه حکومتی آفتاب یزد اول مهر، با درج مطلبی با نعل وارونه نرفتن آخوند رئیسی جلاد ۶۷ به نیویورک را که ناشی از ترس و وحشت و ریسک دستگیری و حسابرسی همراه بود را یک «‌فرصت‌سوزی بزرگ» ؟! توصیف کرد.

آفتاب یزد نوشت: عدم سفر رئیسی عملاً یک فرصت بزرگ را از دولت و سیاست خارجی گرفت. رئیس‌جمهور می‌توانست با حضور در این اجلاس هم با سران بسیاری از کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی دیدار کند و هم برای توسعه تجارت و رفع تحریم‌ها تلاش کند. ابراز موضع رسمی ایران در خصوص برجام و مذاکرات وین و ادامه آن نیاز مهم بین‌المللی است که باید در نیویورک اتفاق می‌افتاد. اما متأسفانه این فرصت بزرگ از دست رفت.


آفتاب یزد با اذعان و اعتراف به بی‌سوادی آخوند رئیسی و مشاوران (؟!) فله‌ای او افزود: نکته دیگر این است که متن سخنرانی رئیس‌جمهور هیچ نقطه مثبتی نداشت. سهل‌انگاری وزارت‌خارجه و مشاوران رئیس‌جمهور به‌خوبی در تهیه این متن مشهود بود. کاش به جای تکرار مکررات و گفتن جملاتی که بیشتر شبیه سرتیتر اخبار بود، موضع رسمی‌تر نسبت به مسائل جاری گرفته می‌شد. .
... این فرصت طلایی را به‌راحتی از دست دادیم. کسی هم مسئولیتش را به عهده نمی‌گیرد و به‌نظر می‌رسد در سال‌های آینده هم همین روش را پیش می‌گیریم. سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را به یاد بیاورید که چگونه به‌راحتی همین فرصتها به تهدید تبدیل می‌شدند و نتیجه آن رفتار چه بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات