728 x 90

دو شرکت بزرگ نفتی ژاپن خرید نفت ایران را متوقف می‌کنند

توقف خرید نفت ایران توسط دو شرکت ژاپنی
توقف خرید نفت ایران توسط دو شرکت ژاپنی

شرکت جی.ایکس.تی.جی JXTG و شرکت ایدیمیتسو Idemitsu ژاپن خرید نفت ایران را از مهرماه آینده متوقف می‌کنند. ‌

خبرگزاری بلومبرگ با درج این خبر افزود: ضرب‌الاجل آبان ماه امسال که تعیین شده تا صادرات نفتی ایران را تحریم کند اکنون برای خریداران، یک علامت هشداری بسیار نزدیک است که نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند. بعد از ضرب‌الاجل آبان هر شرکتی که با رژیم ایران تجارت داشته باشد با این خطر مواجه است که از سیستم مالی آمریکا قطع شود...

شرکت جی.ایکس.تی.جی بزرگترین پالایشگاه ژاپن و رقیب داخلی آن یعنی ایدیمیتسو کوسان هر دو گفتند از خرید نفت ایران در اکتبر خودداری می‌کنند.

 

قطع همکاری شرکت نفتی بهارات

شرکت نفت بهارات هند هم از جمله پالایشگاههایی است که برای ماه اکتبر سفارشی به ایران نداده است. همه این شرکتها منتظرند که نمایندگان دولتی آنها که با آمریکا در مذاکره هستند جواب مشخص به آنها بدهند.

شرکتهایی که از خرید نفت اکتبر خودداری کرده‌اند بخشی به این خاطر است که نگرانند این نفت بعد از ۴نوامبر ۱۳آبان به دستشان برسد...

رژیم ایران نگران است که ۲۹درصد از مشتریان نفت خود را در سال جاری از دست بدهد.

 

قطع همکاری شرکتهای نفتی ژاپن
 

رسانه‌های محلی ژاپن از آماده شدن کمپانیهای عمده فروش نفت ژاپن برای متوقف‌ساختن واردات‌شان از ایران از ماه اکتبر خبر دادند.

و این در حالیست که نگرانیها از جدیت تحریمهای واشنگتن درباره وارد کنندگان نفت از ایران شدت می‌گیرد.

لازم به یادآوری است که مرحله دوم تحریمهای ایالات متحده علیه صنعت نفت و بانک رژیم ایران از ۵نوامبر برابر با ۱۳آبان ۹۷ دوباره اعمال خواهند شد.

از سوی دیگر در روزهای اخیر رسانه‌های ژاپنی از دریافت معافی توسط ژاپن برای داشتن اجازه جهت ادامه واردات نفت ایران خبر داده‌اند ولی به‌نظر می‌رسد که به‌دست آوردن معافی ممکن نخواهد بود.

یک مقام وزارت بازرگانی ژاپن روز دوشنبه تأیید کرد ژاپن موضوع معافی را در گفتگوها با ایالات متحده مطرح ساخته است ولی توضیح بیشتری نداد...

بنا‌ به گزارشات واردات نفت خام ژاپن از ایران در سال گذشته ۵.۳درصد کل واردات این کشور بوده است.

 

بیشتر بخوانید:

ایالات متحده با لحنی شدیدتر از ژاپن خواهان توقف خرید نفت از ایران شد

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ بنا‌به‌ گفته افراد مطلع ایالات متحده از ژاپن خواست تا به‌طور کامل واردات نفت از ایران را متوقف سازد، این فراتر از درخواست کاهش خریدی است که هنگام اعمال تحریم ها در اوایل این دهه [در سال ۲۰۱۲] مطرح گردیده بود.

افراد مطلع گفتند مقامات دولت آمریکا این درخواست را طی گفتگو با همتایان ژاپنی خود در توکیو مطرح ساختند ولی هیچ تصمیمی گرفته نشده است و گفتگوها بعداً ادامه پیدا خواهند کرد.

 

موضع شدیدتر واشنگتن

درخواست توقف واردات نفت[از جانب واشنگتن] به‌طور کامل نشانگر یک موضع شدیدتری نسبت به سال ۲۰۱۲می‌باشد که به کشورها اجازه داد شد در مقابل مستثنی شدن از محدودیتهای مالی ایالات متحده به خرید نفت در سطح کاهش یافته تری از ایران ادامه دهند...

 

کاهش شدید تولید و فروش نفت ایران

ژاپن از اول اکتبر واردات نفت از ایران را متوقف خواهد کرد.

رئیس اتحادیه نفت ژاپن گفت، بدون معافیت از تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا علیه تهران این کشور احتمالاً از اول اکتبر واردات نفت از ایران را متوقف خواهد کرد.

رویترز گزارش کرد، "تاکاشی تسوکیوگا" اعلام کرد اگر معافیت از تحریم‌های آمریکا در زمینه واردات نفت از ایران مشمول ژاپن نشود، پالایشگاههای نفت این کشور ممکن است از اکتبر آینده بارگیری نفت خام ایران را متوقف کنند.

تسوکیوگا در ادامه گفت: «در صورتی که پس از مهلت ۱۸۰روزه که در ۴نوامبر به پایان خواهد رسید، امکان ادامه پرداختی‌های ایران نباشد، احتمال می‌رود که مشتریان ژاپنی نفت ایران اجبارا در ماه اوت آخرین سفارش خود را انجام دهند.

آمریکا تا ۱۳ آبان ۹۷ به مشتریان بین‌المللی نفت ایران مهلت داده تا به قرارداد‌های خود با تهران پایان دهند در غیراینصورت شامل تحریمهای ثانویه خواهند شد. بنا‌ به اعتراف خبرگزاری سپاه پاسداران خامنه‌ای، ایالات متحده آمریکا، در دوره تحریمهای مشابه بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ از شرکتهای ناقض تحریمهای رژیم ایران بیش از ۱۷میلیارد جریمه وصول کرد.(جزییات بیشتر)

 

بیشتر بخوانید

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/85639d63-750f-4369-8386-e1cfbf05b80d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات