728 x 90

سیل ویرانگر و باز هم بی‌عملی

پس از سیل ویرانگر فروردین، به‌علت عدم کنترل و رسیدگی، شاهد سیلی دوباره در ۱۳استان و آوارگی هموطنان در بیش از ۵۰شهر کشور هستیم.

معاون استاندار لرستان ۶بهمن ۹۸: «این فقط ۱۸۰مترمکعب در ثانیه است شما تصور کنید قراره فردا صبح در پلدختر رودخانه کشکان دبی آبش به حدود ۴۸۰۰مترمکعب در ثانیه برسه».

تخریب و ویرانی اموال و امکانات مردم لرستان در شرایطی است که مسئولان غارتگر از ۲سال قبل نسبت به تهدیدات آن اشراف داشتند و هر چه مردم فریاد زدند به داد ما برسید کسی توجه نکرد.

معاون عمرانی استاندار لرستان ضمن اعتراف به عدم رسیدگی به زیرساختهایی که در سیل فروردین تخریب شد گفت: «۲ساله که ما داریم هی می‌گیم آقا این پل کوتاهه. باعث بدبختی ساکنان این طرف و اون طرفه... زیرساختهای استان آسیب جدی دیدن خصوصاً اون زیرساختهایی که در سیل فروردین آسیب دیده و به‌طور دائمی مرمت نشده و به‌صورت موقت ارتباطات برقرار شده».(معاون استاندار لرستان ۶بهمن ۹۸)

با این میزان بی‌توجهی، هر لحظه یک خطر در کمین است.

گزارش از صحنه از وضعیت خطرناک پل معمولان و لحظه شکستن و قطع گاز شهر: «متأسفانه وضعیت خوبی نیست اینم لوله گاز شهر معمولانه جلوتر می‌بینید توی آب افتاده و هر لحظه ممکنه که بله بله همین الآن گاز ترکید می‌بینید می‌بینید داره فواره میزنه. گاز بخش معمولان قطع شد گاز بخش معمولان قطع شد. قابل‌ توجه مسئولان... باید پاسخگوی این فاجعه بزرگ باشی گاز شهر تو این زمستون قطع شده».

معاون استاندار لرستان ۶بهمن ۹۸: «تا الآن متأسفانه راه دسترسی ۱۵۰روستا در استان قطع شده. گاز معمولان هم قطع شده».

این نتیجهٔ ۴۰سال فریب و غارت و لاپوشانی نظامی‌ست که نفس‌هایش به شمارش افتاده است.