728 x 90

سیل در ایران -صحنه‌های دل خراش غرق شدن دو کودک در اردکان یزد

سیل در ایران
سیل در ایران

 

  • صحنه های دل خراش غرق شدن دو کودک در اردکان یزد 
    گزارش یکی از شاهدان خیلی سخت بود دیدن این صحنه‌ها ولی از دست ما کاری برنمی‌آمد .باید بگویم که در مسیر از نیروهای امداد هیج خبری نبود اگر ستاد بحران تشکیل شده بود چرا مستقر نشده بودن چرا اماده نبودند چرامسیر را مسدود نکرده بودند.

جاری شدن سیل در ۱۴استان کشور همراه با خرابی زیرساختها و فقدان هرگونه تدابیر پیشگیرانه، خسارات فراوانی ببار آورد و شماری از هموطنان جان خود را از دست دادند.

 اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی و شمالی، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان و یزد شاهد جاری شدن سیل بودند.

براثر سیل و صاعقه ۴هموطن در گیلان غرب، بافت کرمان و اردکان یزد جان  باخته اند.

پیش بینی می شود در روزهای آینده سیل ۲۰استان کشور را فرا بگیرد.

سیلابهای ویرانگر همزمان با فاجعه کرونا و سیاستهای مجرمانه خامنه ای و روحانی مشکلات و مصائب مردم در مناطق سیلزده را مضاعف کرده است.

خانم مریم رجوی باتسلیت به هموطنان مصیب دیده و بستگان قربانیان، خواستار کمک رسانی مردمی به آسیب دیدگان سیل شد.

 

 

سخنگوی اورژانس رژیم پنجشنبه ۲۱فروردین سایت حکومتی خبر آنلاین حوادث جوی طی ۴۸ساعت گذشته ۱۴ استان اصفهان، البرز، تهران، خراسان جنوبی و شمالی، سمنان، فارس، قم، کرمان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان و یزد متاثر از حوادث جوی بوده‌اند. 

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس رژیم  گفت : «طی  ۴۸ساعت گذشته ۴نفر بر اثر حوادث جوی در اردکان یزد و دلیجان استان مرکزی جان خود را از دست داده اند».

در ادامه  گفت که از سوم  فروردین ماه تا بیست و دوم فروردین ماه تاکنون ۴۱ نفر بر اثر حوادث جوی در ۱۷ استان کشور مصدوم و ۲۹نفر جان خود را از دست داده اند.

همچنین در پی بارش شدید باران و وقوع سیل بنا به گزارش خبرگزاریهای حکومتی در ورودی محور چک چک, حادثه ای دلخراش رخ داد که منجر به قربانی شدن دو کودک از یک خانواده شد.

یک دستگاه خودرو در جاده چک‌چک شهرستان اردکان بر اثر سیل واژگون شد که بر اثر آن دو کودک جان‌ خود را از دست دادند و تاکنون پیکر یکی از کودکان در ۷۰۰متری محل واژگونی سیل پیدا شده است و جستجو برای یافتن پیکر دومین کودک ادامه دارد.

جسد یکی از کودکان پس از ساعتی جستجوی شبانه در فاصله ۷۰۰ متری خودروی واژگون در سیلاب پیدا شد و تلاش برای پیدا کردن کودک دوم کماکان ادامه یافت. 

دو کودک جان‌ باخته در سیل اردکان یزد در ۲۰فروردین

دو کودک جان‌ باخته در سیل اردکان یزد در ۲۰فروردین

سیل