728 x 90

سیل و آبگرفتگی در ۸ استان ـ بسیاری از شهروندان خوزستانی نگران فروریختن منازل شان هستند

سیل و آبگرفتگی در ۸ استان
سیل و آبگرفتگی در ۸ استان

بسیاری از شهروندان خوزستانی نگران فرو ریختن منازلشان هستند

بارش شدید باران در روزهای اخیر موجب آبگرفتگی معابر و مشکلات فراوان برای شهروندان خوزستانی شده است. نبود سیستم‌ دفع فاضلاب و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی موجب بالا آمدن آب در سطح خیابان و ورود فاضلاب به داخل منازل مردم در شهرهای خوزستان از جمله اهواز، کارون، بندر امام و ماهشهر شده است.

روز دوشنبه مسعود کنعانی، فعال محیط زیست در این باره گفت: "در مناطق حاشیه ای منازل بافت فرسوده دچار آبگرفتگی شده و بسیاری از شهروندان نگران فرو ریختن منازل شان هستند. در سالیان گذشته نیز شاهد اینگونه بارندگی در سطح استان بوده ایم اما متاسفانه بعد از جریان سیل ۹۷ و ۹۸ و هجوم آبرفتی و رسوبات، رودخانه ها ظرفیت لازم را برای خروج آب ندارند."

وی افزود: "از ۲ سال پیش تاکنون هیچگونه مدیریتی در حفاظت از مسیر رودخانه صورت نگرفت. همچنین ۲۰ سال است اقدامی در راستای بهبود فاضلاب شهر اهواز صورت نگرفته و به صورت سنتی به رودخانه کارون هدایت می شوند و با توجه به بالا رفتن میزان رسوبات، ظرفیت و گنجایش رودخانه ها پایین آمده و با کمترین بارندگی این آب ها مستقیما وارد مجاری و لوله های فاضلاب می‌شود.

جمعیت هلال احمر رژیم اعلام کرده است که ۸ استان ایران دچار سیل و آبگرفتگی شده است. وی گفت طی ۷۲ ساعت اخیر این آبگرفتگی و سیل رخ داده است.

وقوع سیل به "۵١شهر، روستا و مناطق عشایر نشین در هشت استان ایلام، بوشهر، خوزستان، فارس، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و لرستان صورت گرفته است.(سایت قطره ۱۰آذر)

سیلاب و آبگرفتگی در چهارشهر اهواز،ماهشهر، امیدیه، و رامشیر باعث تعطیل شدن ادارات و بانکها در روز یکشنبه شد.

بارندگی از روز جمعه۷آذر در این مناطق شروع شده و پیش بینی می شود بارش باران دراهواز تا ۱۰۰ میلیمتر برسد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات