728 x 90

سی.ان.ان: متحدان آمریکا در خاورمیانه بایدن را برای مهار ایران تحت فشار قرار می‌دهند

بایدن رئیس جمهور آمریکا
بایدن رئیس جمهور آمریکا

سایت سی.ان.ان روز سه‌شنبه ۳۱خرداد در گزارشی نوشت: متحدان آمریکا در خاورمیانه بایدن را تحت فشار قرار می‌دهند تا راهبردی برای مهار ایران ارائه دهد.

سی.ان.ان نوشت: رئیس‌جمهور جو بایدن تحت فشار فزاینده‌ای از سوی متحدان کلیدی آمریکا در خاورمیانه قرار دارد تا طرحی قابل اجرا برای محدود کردن ایران ارائه دهد و امیدها برای احیای توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ در حالی که بایدن برای اولین سفر خود به‌عنوان رئیس‌جمهور به اسراییل و عربستان سعودی ماه آینده آماده می‌شود، کم رنگ می‌شود.

منابع آگاه به این گفتگوها گفتند که دولت ابراز داشته است که فشار اقتصادی بر ایران را ادامه خواهد داد و در صورت شکست توافق، اجرای تحریم‌ها را تشدید خواهد کرد.

 

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: رژیم ایران رژیمی است که دخالت شرورانه خود را نه فقط در خاورمیانه بلکه بسا فراتر از آن اعمال می‌کند. ما  با شماری از کشورها در سراسر جهان همکاری می‌کنیم تا با دخالت شرورانه رژیم ایران مقابله کنیم

وی افزود: فکر میکنم وقتی بایدن با مقامهای عربستان و اسراییل ملاقات می کند، این موضوعات مورد بحث خواهد بود. 

ند پرایس همچنین گفت ما همچنان نگران هستیم که رژیم ایران به بکارگیری سانتریفوژهای پیشرفته ادامه دهد.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری آمریکا، روز سه شنبه در سفر به امارات از 'چارچوب بسیار قوی' امارات در مبارزه با جرایم مالی تقدیر کرد و گفت ما قصد داریم اقداماتی را انجام دهیم تا مطمئن شویم رژیم ایران نمی تواند از تحریمهایی که آمریکا و شرکای آن اعمال کرده اند فرار کند.  (نشنال امارات ۳۱خرداد)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e314acf9-b11e-4c64-b0ca-7d9ba818607e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات