728 x 90

سونامی کرونا - سرعت شیوع کرونا در کردستان/۸ شهرستان استان قرمز شدند

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر بروز می‌شود...

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۱۶مهر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در۴۵۰شهر از ۱۱۷هزار و ۹۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۴۱۲۳نفر، در آذربایجان غربی به ۳۱۳۲نفر، در اردبیل به ۱۳۸۱نفر، در اصفهان به ۶۰۱۴نفر، در ایلام به ۹۸۰نفر، در تهران به ۲۸۰۹۱نفر، در خراسان رضوی به ۸۸۸۰نفر، در زنجان به ۱۱۱۸نفر، در قزوین به ۱۰۹۹نفر، در کردستان به ۲۱۴۱نفر، در هرمزگان به ۱۵۷۵نفر، در همدان به ۳۱۲۳نفر و در یزد به ۱۵۸۶نفر رسیده است. سخنگوی وزارت بهداشت شمار قربانیان در ۲۴ساعت گذشته را ۲۳۹نفر ذکر کرد که بالاترین رقم از شروع شیوع کرونا در ۸ماه گذشته است.

سرعت شیوع کرونا در کردستان/۸ شهرستان استان قرمز شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن اشاره به وضعیت نگران کننده این استان، اظهار کرد: متأسفانه تا صبح امروز وضعیت هشت شهرستان استان کردستان به شرایط قرمز رسیده است.
فرزین رضاعی گفت: در حال حاضر تنها وضعیت دو شهرستان دهگلان و سروآباد نارنجی است و پیش بینی ما است در کمتر از سه چهار روز آینده وضعیت این دو شهرستان هم قرمز می شود. مهر نیوز پنجشنبه ۱۷مهر

تهران یک هفته‌ دیگر تعطیل شود

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در نامه ای به وزیر بهداشت خواستار تمدید محدودیت های کرونایی تهران به مدت حداقل یک هفته دیگر شد./ ایسنا۱۷مهر

دوران سخت کرونا برای کارگران

طرح جامعی برای ایجاد حمایت اجتماعی و تامین حتی نیازهای اولیه این کارگران در ووضعیت بحرانی کنونی وجود ندارد. آن‌طور که نمایندگان این کارگران می‌گویند شاید مهمترین گام برای توجه به وضعیت نامناسب معیشتی، دستمزدی، بهداشتی و بیمه‌ای این کارگران، تهیه طرحی جامع در حمایت از این کارگران در دوران بحرانی فعلی است؛ موضوعی که با وجود گذشت هشت ماه از بحران کرونا، هنوز نشانی از آن در برنامه‌های وزارت رفاه و دیگر نهادهای حمایتی مربوط به کار و اشتغال دیده نمی‌شود. به هر حال شش ماه سخت و سرد در انتظار این بخش از کارگران است.

وضعیت بحرانی کرونا در خراسان جنوبی

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، بیش از سه هفته است که جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در استان خراسان جنوبی، پنج شهرستان استان شامل بیرجند، طبس، فردوس، قاینات و نهبندان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) هستند که نسبت به وضعیت قبلی سه شهرستان قرمز اضافه شده است.

شهرستان‌های درمیان، زیرکوه، سرایان و سربیشه در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های بشرویه و خوسف هم در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند و هیچ یک از ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت سفید (کم خطر) نیست (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۱۷ مهر).

شیب تند افزایش کرونا در استان سمنان و محدودیتهای یک هفته‌یی

معاون استاندار رژیم در سمنان با اعتراف به این‌که شیوع کرونا در استان با شیب تندی در حال افزایش است، گفت: محدودیتهای کرونایی از روز شنبه ۱۹ تا ۲۵ مهرماه در سراسر استان اعمال می‌شود.

خجسته پور افزود بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا تمام دانشگاه‌ها، مدارس، موزه‌ها، برخی سالنهای ورزشی به‌طور کامل تعطیل هستند. (خبرگزاری حکومتی مهر - ۱۶مهر)

اعتراف همشهری: اوضاع شیوع کرونا در کشور به هم ریخته است

همشهری‌آنلاین درباره وضعیت کرونا در کشور نوشت: اوضاع شیوع کرونا در کشور به هم ریخته است؛ درست مانند وضعیت بیمارستانها که از ۲هفته پیش تمام تخت‌هایشان پر شده و دیگر جایی برای بیمار جدید ندارند. ظرفیت بخش‌های آی‌سی‌یو و عفونی بیمارستانها تکمیل است. پرسنل بیمارستان هزار تخت خوابی شرایط خوبی ندارند. در بیمارستان شریعتی شرایط مشابهی حاکم است. آنجا هم تختها پر شده. مقابل بخش اورژانس افراد زیادی در انتظار نشسته‌اند (سایت حکومتی همشهری ۱۶مهر).