728 x 90

سومین روز اعتراضات و خیزشهای مردمی با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور در سنندج، مهاباد و کرج

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

یکشنبه شب ۲۷شهریور مردم سنندج برای دومین شب متوالی به‌صورت گسترده با شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای، ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما و زن زندگی آزادی، دست به اعتراض زدند. پاسداران و مزدوران سرکوبگر رژیم از جمله در خیابان فردوسی به سمت مردم گلوله ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور شلیک کردند که دست‌کم سه نفر مجروح شدند. مردم با شعار مرگ بر خامنه‌ای و بی‌شرف بی‌شرف به مقابله با نیروهای سرکوبگر پرداختند. جوانان شورشگر سنندج یکی از موتورهای یگان ویژه را به آتش کشیدند و تصویر بزرگ خامنه‌ای را در چهار راه ژاندارمری پایین کشیده و پاره کردند.

 

همزمان مردم مهاباد با شعار «از کردستان تا تهران ستم علیه زنان» در اعتراض به‌قتل مهسا امینی تظاهرات کردند. هم‌چنین گروهی از مردم خشمگین کرج در فلکه دوم کرج با شعار نترسید نترسید ما همه با هم هستیم تظاهرات کردند.

 

تلاشهای رژیم برای شستن دستان خونینش به جایی نرسید. از این رو به‌نوشته خبرگزاری فارس سپاه پاسداران رئیسی جلاد ۶۷ «امروز به خانواده‌ امینی اطمینان خاطر داد روشن شدن ابعاد مختلف قضیه را از دستگاه‌های مسئول مطالبه می‌کند»... این خبرگزاری به شکست رژیم در سفیدسازی اعتراف کرد و نوشت: «گفتگوی خبرنگار فارس با برخی معترضان نشان می‌دهد که بسیاری از آنها معتقدند مهسا امینی تحت شکنجه فوت کرده است. این افراد عمدتاً یا توضیحات پلیس را نشنیده‌اند یا نسبت به آن قانع نشدند».

یک آخوند حکومتی به‌نام رفیعی روز یکشنبه گفت: «یک اتفاقی در کشور می‌افتد صبر نمی‌کنند یک بررسی بشه یک جوابی داده بشه... تحلیل را از یک شبکه منافق گوش ندهید» (تلویزیون رژیم).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ شهریور ۱۴۰۱ (۱۹ سپتامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2aa9038b-fcb4-4ecb-9ebf-dcb8134c6397"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات