728 x 90

وحشت مهره‌های رژیم از حمله به کنسولگری رژیم در دمشق و کشته شدن سرکردگان سپاه

تصویری از ساختمان تخریب شده کنسول رژیم ایران بر اثر حمله هوایی اسرائیل
تصویری از ساختمان تخریب شده کنسول رژیم ایران بر اثر حمله هوایی اسرائیل

آخوند حمید رسایی نفر شماره ۲ در نمایش انتخابات رژیم در تهران، در حساب ایکس خودش تحت عنوان یکی از پیام‌های مردم، نوشت: مسئولان محترم از عبارت زمان و مکان مناسب برای جواب به اسرائیل خودداری کنند. این جمله دیگه حال به‌هم‌زن شده...

آخوند رسایی در پیام دیگری نوشت: حمله موشکی به کنسولگری جمهوری اسلامی در سوریه که پرچم ما بر بامش به اهتزاز درآمده یعنی حمله به خاک کشور ما. چرا مثل صهیونیست‌ها پاسخ‌شان را ندهیم؟! آن‌که از درگیری نظامی واهمه دارد، رژیم صهیونیستی است نه ایران اسلامی قدرتمند.

رحیمی جهان‌آبادی: وقتی رژیم صهیونیستی آشکارا حمله می‌کند باید پاسخ مناسبی داده شود چون در غیر این صورت جری‌تر شده و اتفاقات خطرناک‌تری می‌افتد.

پاسدار اسماعیل کوثری: اقدام تروریستی و متجاوزانه رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری نظام در دمشق در اصل مجوزی شد برای این‌که ما در هر نقطه‌ای از جهان که اراده کردیم، بتوانیم به این جنایت پاسخ دهیم.

حیدری نایب‌رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع: باید پاسخ درخوری داده شود وگرنه اقتدار ملی ما زیر سؤال می‌رود.

فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون سیاست خارجی قبلی مجلس ارتجاع: از لحاظ شکل حادثه نیز شبیه زمان حمله طالبان به کنسولگری نظام است. در نتیجه در شرایط کلان کلیت تحولات منطقه شبیه به دوران قبل از جنگ ایران و عراق است، مهم‌ترین بحث این است که نظام نباید در میدانی بازی کند که نتانیاهو برای او طراحی کرده است. برخی از اعضا شورای شهر هم از انتقام سخت صحبت می‌کنند؛ طرح شعار‌های بدون عمل باعث تضعیف توان استراتژیک کشور می‌شود.

مدیرکل سابق وزارت‌خارجه رژیم: نظام اگر بخواهد رفتار متقابلی انجام دهد پشت هیچ کشور و گروهی نمی‌تواند پنهان شود و مستقیماً باید عمل کند که منجر به یک جنگ منطقه‌یی خواهد شد.

محبعلی مدیرکل سابق وزارت‌خارجه رژیم در گفتگو با رسانه حکومتی انتخاب درباره واکنش رژیم به هلاکت سرکردگان سپاه در سوریه با اشاره به سیاست سوریه مبنی بر سکوت در قبال اقدامات اسرائیل در این کشور گفت: سوری‌ها سیاست‌شان را تغییر نمی‌دهند و این علاقه را ندارند که نظام از خاک آنها استفاده کند تا به اسرائیل حمله کند. منافع سوری‌ها در این نیست که خاک‌شان محل دعوای نظام و اسرائیل شود.

عراقی‌ها نیز اظهار ناراحتی کردند که نباید خاک‌شان مرکز درگیری کشور‌های دیگر شود.

دولت لبنان نیز علاقه‌مند نیست که نظام با توجه به آثار جنگ از خاکشان استفاده کند.

نظام اگر بخواهد رفتار متقابلی انجام دهد پشت هیچ کشور و گروهی نمی‌تواند پنهان شود و مستقیماً از خاک خود باید عمل کند که منجر به یک جنگ منطقه‌یی خواهد شد. ما باید خیلی قبل‌تر نسبت به این موضوع فکر می‌کردیم.

وقتی نیروی نظامی به سوریه بردیم باید به این مسائل فکر می‌کردیم که سوریه در مقابل واکنش‌های اسرائیل سکوت می‌کند. اگر نظام آمادگی چنین چیزی را داشته است، باید بیشتر فکر می‌کرد.

 

سایت حکومتی عصر ایران درباره هلاکت سرکردگان سپاه در دمشق نوشت: برای اولین بار اسرائیل به یک مرکز دیپلماتیک و ساختمان سفارت ما حمله نظامی کرد.

برای اولین بار ۷نیروی عالی‌رتبه سپاه با هم مورد هدف قرار گرفتند که بر اساس اطلاعات فعلی، ۳نفر از آنها در رده فرماندهان عالی نیروی قدس سپاه و بقیه نیز قطعاً از نیروهای ارشد هستند. این در حالی است که قبل از این فرماندهان ارشد به‌صورت انفرادی مورد حمله بودند.

علاوه بر این شاهد کوتاه شدن فاصله حملات علیه فرماندهان نظامی ما در سوریه هستیم.

این حمله، رویارویی نظامی نظام و اسرائیل را یک گام مهم و سرنوشت‌ساز ارتقا داد و وارد سطح جدید و تعیین‌کننده‌ای کرد. دو طرف به جنگ نظامی همه‌جانبه نزدیک‌تر شدند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cfacb1ce-ac6d-4d0c-b1b1-8c732256d9d5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات