728 x 90

سؤالات بی‌پاسخ درباره فرود هواپیمای حامل گوشت در فرودگاه ثبت نشده سپاه پاسداران

سقوط هواپیمای حامل گوشت در فرودگاه ثبت نشده سپاه پاسداران
سقوط هواپیمای حامل گوشت در فرودگاه ثبت نشده سپاه پاسداران

به‌دنبال حادثه مرگبار فرود هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ حامل گوشت در یک فرودگاه ثبت نشده سپاه پاسداران که باعث سقوط و برخورد آن با خانه‌های مردم در زیبادشت کرج شد، پاسدار قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی تروریستی قدس، اعتراف کرد که کشته شدگان این حادثه، در جنگ‌افروزیهای رژیم در کشورهای منطقه نقش مؤثری ایفا می‌کردند.

 

سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه خامنه‌ای نوشت: وقوع سانحه هوایی منجر به کشته‌شدن سرتیپ«غفور قجاوند» و همراهانش(در این هواپیما) شد که در کمک‌رسانی به سوریه و عراق و پشتیبانی از مدافعان (نظام) نقش مؤثری داشته‌اند.

 

گزارشی درباره تناقض‌گویی‌های حکومت آخوندی درباره حادثه مرگباری که در جریان فرود هواپیمای حامل گوشت در کرج روی داد:

ساعت ۰۸۳۰روز دوشنبه ۲۴ دیماه ۹۷یک فروند هواپیمای ۷۰۷ارتش تحت‌امر خامنه‌ای،که از بیشکک قرقیزستان پرواز کرده بود در هنگام فرود در فرودگاه فتح کرج از باند مربوطه خارج شد و در برخورد با خانه‌های مردم خسارات زیادی بر جای گذاشت و ۱۵تن از ۱۶سرنشین آن نیز کشته شدند.

آخوندروحانی در سخنرانی خود در گنبد اعلام کرد، این هواپیمای حامل گوشت گرم حمل می‌کرده و توضیح بیشتری درباره حادثه نداد.

آخوند روحانی: ما در شرایط امروز می‌دانید که برای این‌که مردم در مضیقه نباشند ناچاریم گوشت گرم را مقداری که نیاز کشور هست و ما کمبود داریم با هواپیما حمل کنیم چون زمان به اندازه کافی نیست که ما بخواهیم گوشت گرم را با وسایل دیگر به کشور برسانیم و این هواپیما جزو آن هواپیماهایی بوده که گوشت حمل می‌کرده و می‌آورده و دچار سانحه شده.

 

پس از این حادثه فاجعه‌بار در گزارشهای منتشر شده توسط منابع رژیم از حمل گوشت منجمد و یخ زده توسط این هواپیما صحبت شده، اما در مورد تلفات و خسارات وارد شده به مردم گزارشی داده نشده و علت این‌که چرا به فرودگاه فتح سپاه پاسداران رفته و چرا حین فرود از باند خارج شده داده نیز ابهامات زیادی وجود دارد.

 

یکی دیگر از عجایب این فاجعه این است که این هواپیما باید در فرودگاه دیگری به‌نام فرودگاه پیام فرود می‌آمد، اما بدلایل نامعلوم توسط مافیای گوشت و سپاه آخوندی، به فرودگاه سپاه پاسداران که در واقع جایی برای نگهداری و تعمیر هلیکوپتر است هدایت شده و از راهروی کوچک فرود به جانب خانه‌های مسکونی مردم بی‌گناه خارج شده است.

فرودگاه فتح که به‌دلیل نظامی بودن در نقشه ثبت نشده، متعلق به هوافضای سپاه پاسداران و مخصوص هواپیماهای نظامی است.. این فرودگاه در ادامه فرودگاه پیام کرج قرار دارد و فاصله آن تا فرودگاه پیام ۱۱۶۰۰متر است.

هواپیمای ۷۰۷برای فرود حداقل به باندی حدود ۱۸۰۰متر نیاز دارد، در حالی طول باند فرودگاه فتح ۱۳۱۰متر است.

فرماندار رژیم فردیس مدعی شد: هواپیمایی که سقوط کرده، متعلق به کشور قرقیزستان بوده که به سمت فرودگاه پیام در حال پرواز بوده و در شهرک مسکونی زیبادشت سقوط کرده است

اما سخنگوی ارتش رژیم تقی خانی گفت: یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷حامل گوشت از مبدأ بیشکک قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرد که هنگام فرود، از باند خارج شد و پس از برخورد به دیوار انتهایی باند، دچار آتش‌سوزی شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی دام گفت: ”محموله گوشت این هواپیما متعلق به یک شرکت خصوصی بوده است“.

 

در این میان این سؤال مطرح است چه رابطه‌ای بین ارتش رژیم با گوشت تازه و یا منجمد شده، آنهم برای یک شرکت خصوصی وجود دارد؟ آیا ارتش و سپاه در واردات گوشت یخی وارد بازار سیاه شده‌اند؟ و چرا یک امیر ارتش رژیم و چهار سرهنگ و هفت سروان و ستوان رژیم برای حمل ۳۰تن گوشت برای شرکت خصوصی از قرقیزستان سوار این هواپیما شده‌اند و این هواپیما هم اشتباهی در یک فرودگاه نظامی متعلق به هوا و فضای سپاه می‌خواسته است به زمین بنشیند؟ با توجه به تعداد بالای افسران ارشد حفاظت اطلاعات نیروی هوایی و کل ارتش رژیم در این هواپیما، آن‌هم در یک مأموریت خارجی آیا در این مأموریت واردات گوشت یخی مدنظر بوده است؟ آیا در نظر داشته‌اند مأموریت و یا محموله آن را می‌خواسته‌اند از چشم دیگران و به ‌صورت محرمانه تخلیه کنند.