728 x 90

لو سوار بلژیک – با تروریسم دولتی، فعالیتهای جاسوسی و خرابکاری رژیم ایران باید مقابله کرد

لو سوار بلژیک - عملیات تروریستی رژیم ایران در پاریس
لو سوار بلژیک - عملیات تروریستی رژیم ایران در پاریس

مواد انفجاری توسط اسدالله اسدی دیپلمات رژیم ایران به تروریستها داده شد که مشابه آنچیزی بود که در حملات نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس و سال ۲۰۱۶ در بروکسل استفاده شد.

 

با فعالیتهای جاسوسی و خرابکاری رژیم علیه مخالفان باید به‌شدت مقابله شود و به نمایندگیهای مقاومت ایران در پایتختهای اروپایی حفاظت بیشتر داده شود.

 

لوسوار، روزنامه اصلی فرانسه زبان بلژیک در مقاله‌ای به قلم سرج د پاتول SERGE DE PATOUL نماینده پارلمان ایالتی، نایب رئیس پارلمان فرانسوی زبان بروکسل و سونیا کلاس، Sonja Claes نماینده و عضو هیأت‌رئیسه پارلمان فلامان بلژیک، تروریسم دولتی رژیم ایران در اروپا و توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی مقاومت در پاریس را مورد بررسی قرارداد و خواستار جلوگیری از فعالیت مراکز جاسوسی و دیپلمات تروریستهای رژیم در اروپا شد.

 

اسدالله اسدی رئیس بخش اروپایی عملیات جاسوسی و خرابکارانه وزارت اطلاعات رژیم ایران

لوسوار می‌نویسد: سرویس های اطلاعاتی بلژیک، فرانسه و آلمان روز دوم ژوئیه از دستگیری یک دیپلمات رژیم ایران مأمور به خدمت در وین، اسدالله اسدی، روز بعد از تظاهرات بیش از ۱۰۰،۰۰۰مخالفان ایرانی در فرانسه را اعلام کردند.

واکنش دولتمردان اروپایی به تروریسم دولتی چه باید باشد؟ بر اساس اطلاعات به دست آمده، زوج استخدام شده برای انجام این پروژه که در بروکسل در صبح روز ۳۰ژوئن توسط پلیس بلژیک دستگیر شدند، ۵۰۰گرم ماده انفجاری TATP حمل می‌کردند که یک ماده انفجاری خیلی قدرتمند است، مشابه آنچه که در حملات نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس و سال ۲۰۱۶ در بروکسل استفاده شد. مواد انفجاری توسط اسدالله اسدی به آنها داده شده بود. اسدالله اسدی رئیس بخش اروپایی عملیات جاسوسی و خرابکارانه وزارت اطلاعات رژیم ایران علیه مخالفان سرسخت رژیم آخوندها، است

 

هدف عملیات تروریستی رهبر اپوزیسیون و میهمانان اروپایی، آمریکایی و عرب بود

این عملیات از جمله رهبر اپوزیسیون مریم رجوی، و تعداد زیادی میهمانان اروپایی، آمریکایی و عرب که در ویلپنت در شمال پاریس جمع شده بودند را هدف قرار می‌داد که مدافعان راه‌حل تغییر رژیم در ایران هستند.

 

واکنش اروپا به‌عملیات تروریستی رژیم ایران، مقابله با فعالیتهای جاسوسی و خرابکاری رژیم علیه مخالفان

واکنش اروپا به این اقدام بی‌سابقه تروریسم تهران در خاک اروپا باید یک پاسخ نمونه باشد. در برابر حامیان این طرح تروریستی، قوی‌ترین اقدامات باید صورت گیرد. با فعالیتهای جاسوسی و خرابکاری رژیم علیه مخالفان باید با شدت مقابله شود و حفاظت بیشتر باید به نمایندگیهای مقاومت ایران در پایتختهای اروپایی داده شود.

 

بحرانهای جدی و بی‌سابقه در ایران، دلایل عملیات تروریستی رژیم در پاریس

در ادامه مقاله لوسوار روزنامه اصلی فرانسه زبان بلژیک درباره دلایل اقدامات تروریستی رژیم آمده است:

بی تابی تروریستی آخوندها چندین توضیح دارد اما لازم است در مورد دلایل عمیق این انگیزه تروریستی تهران سؤال کنیم. تلاش برای قتل در ابعاد گسترده علیه مخالفان، با بحران جدی و بی‌سابقه‌یی که رژیم با آن مواجه است و باعث می‌شود به ظرفیت بقای خود شک کنید بی‌ارتباط نیست.

 

قیام دیماه پایه‌های رژیم را لرزاند

در ماه ژانویه (دیماه) گذشته، در دهها شهر ایران شورش گسترده‌ای علیه گرانی و برای پایان دیکتاتوری مذهبی، صورت گرفت. ابعاد و شدت این اعتراضات پایه‌های رژیم را تکان داد. از آن زمان اعتصاب و تظاهرات گروهها و دسته‌های اجتماعی در سراسر کشور ادامه داشته است: اعتراضات کارگران، کشاورزان، کامیون داران، معلمان و دانشگاهیان، تجار بازار، زنان و جوانان با شعارهایی که ماهیت اقتصادی دارند شروع می‌شود اما به سرعت به نفی دیکتاتوری علی خامنه‌ای، ولی‌فقیه رژیم ایران تبدیل می‌شود.« مرگ بر دیکتاتور» « سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن»، « دشمن ما همین‌جاست، دروغ می‌گین آمریکاست»...، شعارهایی هستند که به‌طور منظم در تظاهراتی که اغلب تبدیل به شورش گسترده می‌شوند سرداده می‌شوند.

 

مجاهدین پشت ناآرامیها قرار دارند، باید به هر وسیله ممکن نابود شوند

در تنگنای بحران اقتصادی و انکار یک دموکراسی واقعی، حکومت قبل از هر چیز نگران بقای خود است. فروپاشی رو به رشد پایگاه رژیم و دستگاه‌های امنیتی آن تضعیف شدن هر چه بیشتر رژیم را نشان می‌دهد و به‌طور مرتب جنبش مقاومت، از جمله مجاهدین خلق را متهم می‌کند که پشت این ناآرامی‌ها قرار دارند. اپوزیسیون، از جمله آنهایی که در خارج هستند، تبدیل به دشمنی شده‌اند که باید به هر وسیله ممکن نابود شود. اگر در داخل اینکار به وسیله زندان و اعدام صورت می‌گیرد، در خارج از مرزها مجبور به استفاده از روشهای دیگر می‌شوند.

 

لوسوار درباره اقدامات تروریستی رژیم علیه جنبش مقاومت در خارج کشور می‌نویسد که رژیم ابتدا از حربه دیپلماتیک استفاده کرد. لوسوار با اشاره به تماس روحانی با رئیس‌جمهور فرانسه برای محدود کردن فعالیتهای مجاهدین و پاسخ رد ماکرون به روحانی می‌افزاید: در مواجهه با شکست دیپلماتیک، رژیم اقدام به از بین بردن فیزیکی رهبر اپوزیسیون کرده است.

 

تصمیم عملیات تروریستی در پاریس توسط خامنه‌ای، حسن روحانی و فرمانده سپاه پاسداران گرفته شده است

بر اساس اطلاعات فاش شده توسط جنبش مقاومت که می‌گوید آن را از منابع درون حاکمیت ایران به دست آورده است، علی خامنه‌ای، حسن روحانی و فرمانده سپاه پاسداران، این تصمیم را جمعی تأیید کرده‌اند. دستگیری یک دیپلمات رژیم ایران، دخالت رژیم و روشهای آن برای رسیدن به اهدافش را به‌روشنی نشان می‌دهد. بدین ترتیب، رژیم ترس خود را از جایگزین دموکراتیک نشان داد که در ماههای اخیر در صحنه بین‌المللی نیز موفقیتهای دیپلماتیک قابل توجهی به‌دست آورده است. به همین دلیل، رژیم در معرض ارتکاب جرایم بیشتری قرار می‌گیرد.

 

ممانعت از فعالیتهای بدخیم نمایندگیهای دیپلماتیک رژیم ایران در اروپا

این کاملاًً ضروری است که بلژیک و دولتمردان اروپایی، پس از بررسی پرونده توسط دستگاه قضایی، اقدامات بسیار محکمی را برای جلوگیری از فعالیتهای بدخیم نمایندگیهای دیپلماتیک رژیم ایران در اروپا در پیش بگیرند و آنها را به‌عنوان مراکز جاسوسی و مراکز آماده‌سازی اقدامات تروریستی قلمداد کنند. مبارزه مردم ایران برای تغییر رژیم، که تنها از داخل و بدون مداخله خارجی می‌تواند صورت گیرد، باید توسط دموکراتهای اروپایی به‌رسمیت شناخته شود و توسط آنها حمایت شود، که به این ترتیب به روند غیرقابل انکار تغییر در این کشور بزرگ که ایران است کمک شود.


بروکسل:‌ کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران پیرامون توطئه تروریستی رژیم آخوندی در پاریس

روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه، یک کنفرانس مطبوعاتی افشاگرانه در بروکسل درباره توطئه تروریستی رژیم آخوندی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت و شبکه جاسوسی و تروریسم رژیم در اروپا، با حضور حقوقدانان برجسته و وکلای مقاومت ایران ویلیام بوردون و ریک وانرویسل، سید احمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، سرژ دو پاتول نماینده پارلمان بروکسل و محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت برگزار شد.

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

 

وکلای مقاومت ایران در این کنفرانس اعلام کردند که چندین تن شخصیت‌های برجسته بین‌المللی که از شرکت‌ کنندگان در گردهمایی عظیم ۳۰ژوئن در پاریس بوده‌اند، به‌عنوان شاکیان خصوصی وارد پرونده علیه توطئه تروریستی دیکتاتوری آخوندی شده‌اند.

 

در شروع این کنفرانس ویلیام بوردون حقوقدان برجسته فرانسوی و از وکلای شورای ملی مقاومت گزارشی درباره پیشرفت و وضعیت پرونده عاملان توطئه تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت از جمله دیپلمات‌تروریست دستگیرشده رژیم در آلمان ارائه کرد و ضمن اشاره به دیدار خودش و وکیل ریک وانرویسل با قاضی تحقیق پرونده توطئه تروریستی در آنورس بلژیک از جمله گفت، مظنونی که در فرانسه دستگیر شد سه هفته پیش به بلژیک منتقل شده است و لذا سیستم قضایی بلژیک اکنون سه نفر را تحت پیگرد دارد... اسدالله اسدی مسئولیت‌های مهمی در زمینه فعالیت‌های سرویس‌های مخفی رژیم ایران و اقدامات آن علیه مخالفان این رژیم داشته است. او در آلمان دستگیر شده و لذا از هیچ‌گونه مصونیتی نمی‌تواند برخوردار باشد.

ویلیام بوردون تأکید کرد که این پرونده شایسته توجه بسیار زیادی است؛ شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد این سوءقصد در بالاترین سطح رژیم ایران تصمیم‌گیری شده است... همه‌چیز به‌صورت تماماً حرفه‌یی صورت گرفته است.

ویلیام بوردون حقوقدان برجسته فرانسوی

ویلیام بوردون حقوقدان برجسته فرانسوی

 

پس از آن وکیل ریک وانرویسل که وکالت شاکیان خصوصی در این پرونده را برعهده دارد به سخنرانی پرداخت و از جمله گفت، ما امروز یک ماه و ده روز بعد از حمله خنثی‌شده علیه گردهمایی پاریس در اینجا هستیم... امروز لحظهٔ مهمی است که دوباره همه را (نسبت به این سوءقصد) بیدار کنیم... ما روی دو اتهام متمرکز شده‌ایم: تلاش برای قتل تروریستی و تلاش برای حمله تروریستی.

 

ریک وانرویسل افزود، ما فقط شورای ملی مقاومت را نمایندگی نمی‌کنیم، بلکه چند شاکی خصوصی شامل نمایندگان پارلمان اروپا و اعضای سنا و مجلس آمریکا و پارلمانترهای بلژیکی و ایتالیایی را نیز نمایندگی می‌کنیم... این پرونده بسیار مهم است.

وکیل ریک وانرویسل

وکیل ریک وانرویسل

 

سید احمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر در سخنان خود در کنفرانس بروکسل گفت،. مبارزه مقاومت ایران نه تنها در خدمت مردم ایران، بلکه در خدمت تمامی خلق‌هاست. من در گردهمایی پاریس شرکت داشتم و یکی از چند صد شخصیت از کشورهای متعدد عربی و بین‌المللی بودم که می‌توانستند قربانیان بالقوه این حمله باشند... من هم یکی از شاکیان خصوصی در این پرونده توطئه تروریستی هستم و افتخار آن‌را دارم که با یکی از مدافعان قدیمی حقوق‌بشر یعنی ویلیام بوردون این کار را انجام بدهم.

سید احمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر

سید احمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر

 

سید احمد غزالی اضافه کرد، نگرانی اصلی ما بحث تروریسم است که مستقیماًً کشورهای عربی و مسلمان خودمان را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ ولی اکنون همه دنیا می‌فهمد که تروریسم هم‌چون سرطانی است که همه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.... سازمان مجاهدین خلق ایران اولین قربانی تروریسم حکومتی رژیم ایران است.... دهها هزار تن از مجاهدین (توسط این رژیم) به‌قتل رسیده‌اند... ما خواهان آن هستیم که (با پیگیری) این پرونده... یک گام بزرگ در برابر تروریسم (رژیم ایران) برداشته شود و بالاترین عاملان تروریسم در جهان شناخته بشوند.

 

پس از آن سرژ دو پاتول نماینده پارلمان بروکسل در سخنانش گفت، آنچه تکان‌دهنده است وجود این تروریسم حکومتی علیه یک گردهمایی بزرگ با حضور انبوهی افراد و نیز شخصیت‌های خارجی است... این تروریسم حکومتی باید محکوم شود و دولتهای اروپایی و به‌طور خاص بلژیک باید دست به اقدام قضایی فشرده‌یی بزنند تا این تروریسم حکومتی افشاء شود... باید اقدام مناسبی علیه حکومتی در پیش گرفته شود که چنین اقدامی را انجام داده است.

سرژ دو پاتول نماینده پارلمان بروکسل

سرژ دو پاتول نماینده پارلمان بروکسل

 

 نماینده پارلمان بروکسل تأکید کرد، این امر به کل جامعه جهانی مربوط می‌شود... و باید چنین حکومتهایی محکوم شوند؛ این کاملاً غیرقابل قبول است... اپوزیسیون ایران اولین قربانی (این رژیم) است...

 

در ادامه کنفرانس بروکسل، محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت گفت: امروز مقاومت ایران یافته‌های خود را درباره تحقیقات پیرامون ساختار دستگاه تروریسم و اطلاعاتی رژیم به‌ویژه وزارت اطلاعات آن در اروپا و سرکردگان کلیدی توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی پاریس فاش می‌کند. اطلاعات مقاومت نشان می‌دهد که اسدی (دیپلمات‌تروریست دستگیر شده رژیم) از ژوئن ۲۰۱۴ مسئول پایگاه وزارت اطلاعات در اتریش بوده است. به‌مدت چندین سال، او از همان‌جا فعالیت‌های پایگاههای وزارت اطلاعات در اروپا را همآهنگ کرده است... از این‌رو اسدی مهم‌ترین پست را در وزارت اطلاعات در اروپا برعهده داشته است.

وی با اشاره به سوابق تروریستی اسدالله اسدی و اقداماتش علیه مجاهدین و مخالفان رژیم در داخل کشور و همچنین در عراق به‌عنوان دبیر سوم پیشین سفارت آخوندها، افزود: پایگاههای وزارت اطلاعات در سفارت‌خانه‌های رژیم تحت فرماندهی «سازمان اطلاعات و جنبش‌های خارجی» است... که یکی از مهم‌ترین قسمت‌های وزارت اطلاعات و در پی عملیات تروریستی و جاسوسی در خارج از ایران است... مسئولیت این نهاد برعهده رضا امیری مقدم از وزارت اطلاعات (رژیم آخوندی) است... که مستقیماًً با وزیر اطلاعات و امنیت این رژیم محمود علوی در ارتباط است... امیری مقدم همچنین فرماندهی توطئه تروریستی (رژیم علیه مجاهدین) در آلبانی را برعهده داشت.

 

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

 

محمد محدثین با تأکید بر این که: تصمیم توطئه تروریستی علیه گردهمایی مقاومت در ژانویه ۲۰۱۸ در شورای عالی امنیت (رژیم) و بعد از تصویب آن توسط خامنه‌ای اتخاذ شد؛ به تلاش‌های گسترده رژیم از طریق «فشار و مذاکره» برای جلوگیری از استرداد اسدالله اسدی دیپلمات تروریست دستگیرشده رژیم از آلمان به بلژیک و برای بازگرداندن او به اتریش با هدف انتقالش به تهران اشاره کرد وی سپس خواسته‌های مقاومت ایران رااز جمله چنین ذکر کرد:

عاملان این توطئه تروریستی، از جمله کسانی که در آلمان و بلژیک دستگیر شدند، باید در برابر عدالت قرار گیرند و به‌خاطر جنایاتشان، بدون در نظر گرفتن ملاحظات سیاسی، مجازات شوند.

عوامل و جاسوسان وزارت اطلاعات در کشورهای اروپایی باید دستگیر، محاکمه و اخراج شوند.

سفارتها و دفاتر نمایندگی رژیم آخوندی در اروپا باید بسته شود.

مسئول کمیسیون خارجه شورا تأکید کرد: «نباید به این رژیم در دوران پایانی آن، فرصت تضعیف امنیت کشورهای اروپایی و پناهندگان و مخالفان ایرانی در اروپا داده شود».

 

 

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل

 

بیشتر بخوانید

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات