728 x 90

سهم رژیم در اقتصاد سه هزار میلیارد دلاری پیمان شانگهای زیر نیم درصد

پیمان شانگهای
پیمان شانگهای

به‌رغم دود و دم رئیسی جلاد درباره شرکت در کنفرانس شانگهای، سایت نود اقتصادی رژیم ۳۱شهریور نوشت: سهم جمهوری اسلامی در اقتصاد سه هزار میلیارد دلاری پیمان شانگهای نیم درصد هم نیست.

رئیس سابق اتاق بازرگانی رژیم هم نوشت: چطور می‌شود بر خودکفایی تأکید کنیم؛ اما از پیوستن به این پیمان و آن پیمان خوشحال باشیم؟... کدام کشور را سراغ دارید که مزایای تجارت آزاد را نادیده گرفته باشد؛ اما به عضویت در پیمانهای تجاری افتخار کند؟

وی خاطرنشان کرد: اعضای سازمان همکاری شانگهای نه مانند اعضای اتحادیه اروپا واحد پولی یا نهادهای اداره کننده مشترک دارند و نه مانند اعضای ناتو حاضرند برای امنیت یکدیگر دست به ماشه شوند... (روزنامه دنیای اقتصاد رژیم ۳۱شهریور)

ابراهیمی عضو مجلس ارتجاع درباره پیوستن رژیم به پیمان شانگهای گفت: اگر برجام به نتیجه نرسد آیا اعضای سازمان همکاریهای شانگهای جرأت ایستادگی و هم‌چنین حمایت کاربردی در مقابل تحریم‌ها را خواهند داشت که مانند گذشته پشت ایران را خالی نکنند؟... (روزنامه مردم‌سالاری رژیم ۳۱شهریور)

روزنامه حکومتی آفتاب یزد ۳۱شهریور هم نوشت: به جز چین و روسیه هیچ‌یک از اعضای دائم این سازمان مایل به رویارویی با آمریکا نیستند و هند و پاکستان نیز هم‌چنان به حمایت آمریکا نیاز دارند بنابراین دور از انتظار نیست که راه دخالت غرب در اقتصاد و مناسبات امنیتی را به‌دست غربی‌ها در سازمان باز کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات