728 x 90

سنای آمریکا - کنفرانس «قیام مردم ایران برای آزادی»

سنای آمریکا - کنفرانس «قیام مردم ایران برای آزادی»
سنای آمریکا - کنفرانس «قیام مردم ایران برای آزادی»

روز چهارشنبه ۱۳ آذر۹۸، کنفرانسی در سنای آمریکا تحت عنوان «قیام مردم ایران برای آزادی»، در حمایت از قیام سراسری و به‌رسمیت شناختن حق مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی برگزار شد.

در این کنفرانس سناتور مارتا مک سلی عضو کمیته نیروهای مسلح سنا، ژنرال جیمز جونز، اولین مشاور امنیت ملی اوباما، فرماندار تام ریچ، اولین وزیر امنیت ملی آمریکا و سفیر لینکلن بلومفیلد معاون سابق وزیر خارجه در امور سیاسی سخنرانی کردند.

سناتور مارتا مک سلی بر ضرورت افزایش فشار برای محقق شدن آزادی مردم ایران تأکید کرد.

ژنرال جیمز جونز، فرماندار تام ریج و سفیر لینکلن بلومفیلد سخنانی در حمایت از قیام سراسری مردم ایران و نقش پیشتار مجاهدین خلق ایران ایراد کردند.

سناتور بن کاردین عضو ارشد کمیته خارجی سنای آمریکا طی پیامی به این کنفرانس گفت من از حق شهروندان ایران حمایت می‌کنم و خواستار پایان دادن بی‌درنگ خون‌ریزی توسط رژیم جنایتکار ایران هستم.

 

خانم مریم رجوی طی پیامی به این کنفرانس، با قدردانی از سناتورها، نمایندگان کنگره و شخصیتهای محترمی که در این روزها در کنار مردم ایران ایستاده‌اند، گفت: سناتورها، نمایندگان کنگره و شخصیت‌های محترمی که در این روزها در کنار مردم ایران ایستاده‌اید.
قیام ایران که از ۲۴آبان شروع شد در مدت چند روز بیش از ۲۰۰شهر در سراسر ایران را در برگرفت.
واکنش رژیم آخوندی بسیار وحشیانه است. آنها بیش از ۱۰۰۰نفر از تظاهر کنندگان را در خیابان‌ها به‌قتل رساند‌ند. فیلم‌هایی که از شلیک مستقیم پاسداران به ‌جوانان به‌دست آمده شوکه‌آور است. در یک صحنه در شهر شمالی گرگان یک فرمانده پاسداران به‌ یک جوان از فاصله نزدیک شلیک می‌کند. سپس پاسدار دیگری با تبر به ‌جوان مجروح ضربه می‌زند.(جزئیات بیشتر)