728 x 90

سناتورهای آمریکایی: رژیم ایران به داده‌های کاربران دسترسی دارند واز این طریق جاسوسی می‌کند

کمپانی متا
کمپانی متا

مارک وارنر و مارکو روبیو، رئیس و نایب‌رئیس کمیته اطلاعاتی منتخب سنای آمریکا دوشنبه ۱۷بهمن، در نامه‌یی به شرکت متا، مالک فیس‌بوک، در گزارشی اسنادی را ارائه کردند که نشان می‌دهد این شرکت از وجود توسعه‌دهنده‌هایی در چین، روسیه و ایران مطلع است و رژیم ایران با استفاده داده‌های کاربران از طریق فیس‌بوک جاسوسی می‌کند.
این دو سناتور در نامه خود به مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار متا، نوشتند: «از این اسناد چنین برمی‌آید که فیس‌بوک دست‌کم از سپتامبر ۲۰۱۸ به این سو مطلع است که صدها هزار توسعه‌دهنده در کشورهایی که فیس‌بوک آنها را در رده‌بندی کشورهای "پرخطر" قرار داده است، از جمله جمهوری خلق چین، به مقادیر قابل توجهی از اطلاعات حساس کاربران دسترسی دارند».
سناتور وارنر و سناتور روبیو، گفته‌اند بیش از ۴۲هزار توسعه‌دهنده و هزاران توسعه‌دهنده در ایران و کره شمالی نیز به این اطلاعات دسترسی داشته‌اند.
پیش از این فرانسیس هاگن، مدیر سابق تولیدات شرکت فیس‌بوک، گفته بود که رژیم ایران و چین، «فعالانه» از طریق فیس‌بوک از دولتهای دیگر «جاسوسی» می‌کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ee15b0e9-57a7-4380-8e95-74c223c9d220"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات