728 x 90

سناتورهای آمریکایی، دولت ترامپ را به‌خاطر فشار فزاینده روی رژیم ایران تشویق کردند

سنای آمریکا
سنای آمریکا

روز گذشته پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ در سایت تد کروز از دولت ترامپ خواسته شده بود که به‌دلیل بیانیه اخیر رژیم ایران مبنی بر این‌که دیگر مقید به شرایط توافقنامه نخواهد بود، از ضرب‌الاجل آتی برای خاتمه دادن به مابقی معافیتهای غیرنظامی که ناشی از برجام بوده، استفاده کند.

سناتورها تد کروز... لیندزی گراهام... تام کاتن و نماینده لیز چینی عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، دولت ترامپ را به‌خاطر اعمال فشاری که اخیراً در واکنش به فعالیت‌های شرورانه رژیم ایران صورت داد تشویق کردند.

آنها گفتند: «توافق فاجعه‌بار اتمی اوباما-ایران برای این طراحی شده بود تا به رژیم ایران اجازه تقلب بدهد. بعضی از فعالیت‌ها، تماماً غیرقابل اکتشاف توسط بازرسان بودند و این توافق جامعه بین‌المللی را گرفتار برنامه غیرنظامی اتمی و اقتصادی رژیم ایران کرده بود با این هدف که بتوان آیت‌الله را به‌لحاظ دیپلماتیک در برابر هر گونه تخلفی که مشاهده شود مورد حسابرسی قرار داد.

ایالات متحده معافیتهایی را صادر کرد، از جمله معافیتهای اتمی غیرنظامی تا این‌گونه فعالیت‌ها را امکانپذیر سازد. اکنون ما بواسطه مدارک اتمی که توسط اسراییل به‌دست آمده‌اند می‌دانیم که رژیم هرگز از طرح‌های خود برای تولید تسلیحات اتمی دست برنداشته بود... ما از دولت ترامپ می‌خواهیم که مابقی معافیتها را، بعد از بیانیه‌های قطعی مقامات ایرانی مبنی بر ترک کردن این توافق لغو کند. دیگر بس است.»

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات