728 x 90

سمت و سوی تورم و گرانی در دولت رئیسی جلاد

تورم و گرانی
تورم و گرانی

رئیس حکومتی اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی تهران گفت: «فروش نسبت به سال گذشته۳۰ درصد افت کرده است... بخشی از این رکود ناشی از کروناست و بخشی متأثر از این‌که مردم بلاتکلیفند و منتظرند با تصمیم‌گیریهای دولت رئیسی در عرصه‌های مختلف آیا دلار پایین می‌آید یا خیر و شرایط اقتصادی به چه صورت خواهد شد».

به گزارش رسانه‌های حکومتی، بعضی واحدهای صنفی هیچ فروشی ندارند و افت فروش در بازار فرش محسوس است. بیشتر مغازه‌ها از مشتری خالی است و بیشتر مراجعه‌کنندگان بدون قرارداد خرید، فروشگاه را ترک می‌کنند. بسیاری از فرش‌فروشی‌ها ممکن است در طول یک روز یا یک هفته هیچ فروشی نداشته باشند. (اقتصادآنلاین رژیم ۲۳شهریور)

 

هم‌چنین بر اساس گزارش مرکز آمار رژیم، تورم نقطه‌ای گروه حبوبات تا دیماه سال قبل برای نخود ۱۱۸درصد، لوبیاچیتی ۹۷درصد، لوبیاقرمز ۱۱۱درصد، عدس ۱۵۹درصد و برای لپه ۱۴۵درصد بوده است. (سایت اقتصادنیوز رژیم ۲۴شهریور)

 

یک کارشناسی حکومتی هم اعتراف کرد: مردم ایران نسبت به تمام مردم جهان، کمترین استطاعت خرید مسکن را دارند. بیشترین استطاعت خرید خانه از آن شهروندان عربستان، سپس آمریکا و بعد امارات است. (کانال تلگرامی احسان سلطانی، پژوهشگر اقتصاد ۲۴شهریور)

 

در ادامه گرانیها قیمت سوسیس و کالباس از کیلویی ۲۵۰هزار تومان فراتر رفته و در مواردی تا ۲۷۰هزار تومان رسیده است.

سایت حکومتی انتخاب نوشت: شتاب افزایش قیمت فرآورده‌های گوشتی نیز با رشد قیمت گوشت و مرغ طی سال‌های اخیر افزایش یافته است و بهای آنها دست‌کم ۳۰درصد افزایش داشته است. (سایت انتخاب رژیم ۲۳شهریور)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات