728 x 90

سلیمی عضو مجلس ارتجاع: گوشت قرمز و سفید از سفره مردم پر کشیده است

اصغر سلیمی
اصغر سلیمی

اصغر سلیمی عضو مجلس ارتجاع از سمیرم روز ۲آذر در گفتگو با سایت حکومتی رویداد۲۴ گفت: مرتب شاهد این هستیم که قیمتها در بازار در حال افزایش است. گرانی در گوشت قرمز و سفید، تخم‌مرغ، لبنیات و... مشهود است و این موضوع باعث شده روز به‌روز توان خرید مردم پایین بیاید و حتی آنها نتوانند خیلی از اقلام خوراکی که بدن‌شان به آن نیاز دارند را آن‌طور که شایسته است، تأمین کنند.

وی افزود: این‌که گرانی به‌صورتی است که مخصوصاً جوانان و مادران فردای ما نمی‌توانند تغذیه خوبی را به بدن‌شان برسانند، قطعاً می‌تواند برای آینده کشور مشکل‌ساز شود؛ در واقع این تغذیه فاجعه که مواد پروتینی و گوشت و کربوهیدرات و... در آن وجود ندارد، نسل بعد را هم به خطر انداخته است. اگر بنا باشد حداقل‌های زندگی مردم تأمین شود، باید بدانیم که این حداقل‌ها، همین مواد غذایی و مایحتاج روزانه آن‌هاست.

بهتر است هر فردی در هفته، دو بار ماهی میل کند اما با قیمت فوق‌العاده بالایی که این کالا دارد، چند درصد مردم ایران می‌توانند ماهی را سر سفره خود بیاورند؟ حال ما از ماهی عبور کردیم، با قیمت‌های بالا، گوشت قرمز و سفید هم از سفره مردم پر کشیده است. اکنون وضعیت به‌گونه‌یی شده است که بعید می‌دانم خیلی از مردم بتوانند به‌طور ماهیانه هم، گوشت خانوار خود را تأمین کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/800729e9-ee89-425b-9cb1-5fd585258183"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات