728 x 90

سقوط دولت و پیروزی بزرگ مردم عراق

با اوجگیری قیام مردم عراق برای به زیر کشیدن دولت تحت‌امر رژیم آخوندی و پس از تأکید آیت‌الله سیستانی برای برکناری دولت، بعدازظهر جمعه ۸آذر عادل عبدالمهدی، مهره سرسپرده خامنه‌ای، اعلام استعفا کرد. با سقوط وی، قیام مردم عراق با یک پیروزی بزرگ از یک نقطه‌عطف عبور کرد.

درست یک ماه قبل در روز ۸آبان، خامنه‌ای برای مقابله با خواست مردم عراق مبنی استعفای دولت و انهدام ساختارهای دولتی گفت: «این مطالبات فقط در چارچوب ساختارهای قانونی! قابل تأمین است. دشمن می‌خواهد ساختارهای قانونی را به‌هم بریزد».

سپس قاسم سلیمانی را به عراق فرستاد تا به هر قیمت مانع از سقوط عادل عبدالمهدی شود.

به گزارش آسوشیتدپرس اندکی پس از استعفای عادل عبدالمهدی معترضین در میدان تحریر به جشن و پایکوبی پرداختند. یک معترض ۲۵ساله گفت: "ما با استعفای نخست‌وزیر متوقف نخواهیم شد و تا رسیدن به خواسته‌هایمان ادامه می‌دهیم».

اما روز ۷آذر کارشناس منطقه‌ای رژیم که هنوز گیج ضربه استعفا است، در یک پرت‌وپلاگویی مضحک موضوع سوزاندن کنسولگری رژیم در نجف و قیام ناصریه را تنش مسابقه فوتبال توصیف کرد و در پاسخ به سوال مجری در مورد نتیجه استعفای دولت گفت: «یه سوءاستفاده‌هایی داره از این حرکت مردمی میشه به این معنا که جریاناتی دیگه این حرکت مسالمت‌آمیز مردمو تبدیل به خشونت کردن پریروز که اون اتفاق اقتاد در عراق و موجب خشونت شد در نجف در واقع بازی فوتبال عراق و قطر بود که وقتی عراق برنده شد مردم ریختن تو خیابونها و دیگرانم از این سوءاستفاده کردن باعث شد اون اتفاقات بیافته».