728 x 90

سفیر کن بلکول: توطئه تروریستی، نشانه ترس رژیم ایران از اپوزیسیون دموکراتیک

سفیر کن بلکول
سفیر کن بلکول

سفیر کن بلکول نماینده پیشین آمریکا در کمیسیون حقوق‌بشر سازمان ملل طی مقاله‌یی در مورد توطئه تروریستی رژیم ایران علیه گردهمایی مقاومت ایران در ویلپنت پاریس نوشت، این توطئه ترور، نشان می‌دهد که رژیم ایران از اپوزیسیون دموکرات می‌ترسد و نه از سیاست اروپا

وی در این مقاله که در سایت تاون هال درج شده افزود: تعدادی از مقامات اروپایی حمله به تظاهرات سالانه ایران آزاد که توسط حامیان شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) سازمان‌یافته بود، را عقیم گذاشتند.

با توجه به این‌که اسدالله اسدی، رئیس مرکز اطلاعاتی سفارت ایران در وین، همراه با دو بمب‌گذار انتحاری دستگیر شده است، این را کاملاًً روشن می‌سازد که این طرح، در تهران سازماندهی شده بود.

 

ادعای رژیم ایران در مورد عملیات فریب رد شد

در حالی که تهران تلاش می‌کرد که این توطئه خنثی شده را به‌عنوان عملیات فریب از جانب اپوزیسیون به تصویر بکشد، ادعای آن توسط یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا، رد شد.

در واقع، اطلاعات مخالفان (ایرانی) از داخل رژیم ایران ثابت کرد که تصمیم برای انجام حمله به این تظاهرات، چند ماه پیش توسط بالاترین مقامات رژیم ایران، از جمله رهبر عالی آن علی خامنه‌ای و حسن روحانی رئیس‌جمهور این رژیم، اتخاذ شده است.

این طرح خنثی شده مهمترین اقدام تروریستی ایران در سال‌های اخیر بود، اما تنها مورد آن نیست.

حملات تروریستی توسط عوامل و عناصر نیابتی رژیم ایران به دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ برمی‌گردد.

طی دو سال گذشته، گزارشهای متعددی از مقامات آلمانی، مبنی بر تلاشهای خرابکارانه نیروهای قدس سپاه پاسداران برای جاسوسی، در رابطه با... فعالان مجاهدین خلق وجود داشته است.

مقامات رژیم، از جمله خامنه‌ای، از زمان آغاز تظاهرات، به اشکال مختلف به نقش هدایت کنندگی مجاهدین خلق، اعتراف کرده‌اند.

این اظهارات هیچ جای تردیدی در مورد ناامیدی تهران برای از بین بردن جنبشِ طرفدار دموکراسی در داخل و خارج ِ(ایران) باقی نمی‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به تاریخچه تروریسم رژیم ایران

تئوکراسی ایران به‌صورت تاریخی سیاست ترور مخالفان در خارج را دنبال کرده است.

از ا سال ۱۹۷۹ تا کنون حداقل ۱۰حمله تروریستی تحت حمایت رژیم ایران انجام شده است که برخی از آنها اخیراً توسط وزارت‌خارجه آمریکا لیست شده‌اند.

یک دادگاه آلمان در ۱۹۹۷ حکم جلب بین‌المللی علیه وزیر اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر ترور دبیرکل حزب دموکرات در برلین در ۱۹۹۲ را صادر کرد.

رژیم ایران همچنین اعضای شورای ملی مقاومت ایران را ترور کرده است. کاظم رجوی نماینده این شورا توسط عوامل اطلاعات ایران در ۲۴آوریل۱۹۹۰ در حومه ژنو ترور شد. دو فرد مهاجم بعداً توسط پلیس فرانسه دستگیر شدند اما با وجود یک حکم جلب از طرف مقامات سوئیس، مقامات فرانسه آنان را با پوش «دلایل ملی» به تهران مسترد کرد.

فراری دادن عوامل تروریستی رژیم ایران از بازپرسی، محکومیت بین‌المللی از جمله از جانب آمریکا را برای فرانسه به همراه داشت.

اگر دیکتاتوری مذهبی حاکم بر تهران با مجازاتی جدی مواجه نشود شهروندان غربی باید منتظر عملیات تروریستی مرگبار بیشتری باشند چرا که این رژیم در داخل ایران در حال فروپاشی است، بنا بر این با تمام قوا سعی می‌کند با ترور مانع تحقق این امر شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات