728 x 90

سفیر انگلستان در شورای امنیت: رژیم ایران موشکهای بالستیک را به شماری از گروه‌های نیابتی رسانده که ناقض چندین قطعنامه شورای امنیت است

کارن پیس سفیر انگلستان در شورای امنیت
کارن پیس سفیر انگلستان در شورای امنیت

کارن پیس سفیر انگلستان در شورای امنیت روز چهارشنبه ۵تیرماه۹۸، طی سخنانی حمله به نفتکشها را کار سپاه پاسداران دانست.

وی از جمله گفت:‌ رژیم ایران به هدایت فعالیت موشک بالستیک ادامه می‌دهد. رژیم ایران همچنین موشکها را به شماری از گروه‌های نیابتی منتقل کرده که ناقض چندین قطعنامه شورای امنیت از جمله قطعنامه های   ۲۲۳۱و ۲۲۱۶و ۱۵۴۰ می‌باشد. ما خواهان متوقف شدن این فعالیت‌ها هستیم. این اعمال بخشی از رفتار رژیم ایران است که خطری جدی متوجه صلح و ثبات این منطقه کرده است.

 

سفیر انگلستان در شورای امنیت افزود: دبیرکل گفته است انگلستان و فرانسه و آلمان به‌روشنی به این شورا توضیح دادند که این موشکها به گونه یی طراحی شده اند که قابلیت حمل سلاح اتمی را دارند. این موشکها توان  حمل  بیش از ۵۰۰کیلو گرم وزن را دارند و  بردشان   حدود ۳۰۰کیلومتر یا بیشتر است.

 

کارن پیس در ادامه گفت:  آخرین گزارش دبیرکل حاوی اطلاعاتی نگران‌کننده در رابطه  با شلیک موشک زمین به زمین در ژانویه  گذشته از حومه دمشق به ارتفاعات جولان و همچنین انتقال فن‌آوری تولید پهپاد به عراق بوده است که تماماً ناقض ممنوعیتهای  مربوط به انتقال تسلیحات توسط رژیم ایران بوده‌اند. در گزارش دبیرکل همچنین حمله موشکی ۱۲ژوئن به فرودگاه ابها در عربستان آمده است...

وی افزود: انگلستان انتقال این تسلیحات را ناقض قطعنامه های  ۲۲۳۱و ۲۲۱۶ می‌داند. 

 

نماینده انگلستان در شورای امنیت در ادامه گفت: روز دوشنبه من در مشاورت نزدیک به شورای امنیت گفتم به‌دنبال ارزیابی ما حول طیفی از شواهد و اسناد، انگلستان نتیجه‌گیری کرده است که سپاه پاسداران حمله ۱۳ژوئن به ۴نفتکش در بندر فجیره را انجام داده است.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات