728 x 90

سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه و اروپا

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا
مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد:‌ مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا از روز شنبه ۱۹اکتبر برابر با ۲۷مهر ماه جاری سفر خود به خاورمیانه و اروپا را آغاز می‌کند.

هدف از  سفر وزیر دفاع آمریکا تأکید آمریکا بر شراکت استراتژیک با کشورهای منطقه خاورمیانه و اروپاست.

مارک اسپر در دیدار با فرماندهان نظامی و سران کشورهای مختلف چالشهای امنیتی از جمله ثبات منطقه خاورمیانه را بررسی می‌کند.

 

خاطرنشان می‌شود خبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز ۲۲مهر نوشت: ملک سلمان با استقرار نیروها و تجهیزات جدید آمریکایی در عربستان موافقت کرد.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد در راستای پاسخ به «تهدیدهای مداوم» رژیم ایران در منطقه، سه هزار نیروی جدید و تجهیزات نظامی شامل ۴۸جنگنده، سیستم‌های دفاع موشکی پاتریوت و هم‌چنین واحد تجسس هوایی است.

خبرگزاری رسمی عربستان گفت، ملک سلمان در راستای «روابط تاریخی و مشترک» بین عربستان و آمریکا با استقرار این نیروها و تجهیزات موافقت کرده است.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه ۲۰مهر۹۸ گفته بود: ایالات متحده در راستای تقویت قابلیتهای دفاعی عربستان و کمک به بازدارندگی در برابر تجاوزگری رژیم ایران، نیروها و تجهیزات نظامی بیشتری به عربستان می‌فرستد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هم در این زمینه گفت، اعزام نیروها و تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی حاوی این پیام به رژیم ایران است که: «به حاکمیت کشور دیگری حمله نکنید، منافع آمریکا و نیروهای آمریکایی را تهدید نکنید، چرا که ما پاسخ خواهیم داد».