728 x 90

سفر روحانی به نیویورک و درگیری باندها

آخوند حسن  روحانی
آخوند حسن روحانی

آخوند روحانی روز یکشنبه اول مهر۹۷ قبل از سفر به نیویورک، در فرودگاه از طرد و انزوای رژیم و اوضاع جهانی ابراز نگرانی کرد:‌

شرایط جهانی امروز شرایط مناسبی نیست از همه مهمتر این‌که آمریکاییها بیش از همیشه حالت قلدرمآبی خودشون رو به جهانیان می‌کشند.

آمریکاییها می‌خواهند که در کشور امنیت نباشه و بلوا و آشوب درست کنند.

 

روحانی در نیویورک چه خواهد کرد؟

در حالی که آخوند روحانی برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است، باندهای حکومتی بر سر دستور کار او و وزیر خارجه‌اش به جان هم افتاده‌اند.

کیهان خامنه‌ای نوشت: باید منشور و دستور کار روحانی و جواد ظریف در سازمان ملل، سخنان خامنه‌ای در ۲۸مرداد و هشدارهای قاطع او در دیدار با هیأت دولت باشد و مواظب باشند که اقدام نابه‌جای دیگری رخ ندهد که ترامپ نیز مثل اوباما جشن بگیرد.

 

مذاکره با آمریکا معنی ندارد

آخوند سالک، عضو مجلس ارتجاع نیز اول مهر۹۷ به آخوند روحانی هشدار داد که مذاکره با آمریکا اصلاً معنا ندارد.

آخوند سالک گفت:

باید به رئیس محترم جمهور اعلام کنم که در هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل ‌متحد توجه کافی به هدایتهای مقام معظم رهبری داشته باشند که فرمودند از جمله همین مسأله برجام و مانند اینها به آنها امید نبندید اینها کاری نخواهند کرد قطع امید بکنید نگاه شک آلود داشته باشید الآن هم اروپا که دارند بازی در می‌آورند برجام هدف نیست برجام وسیله است برجام نمی‌تواند منافع ملی را تأمین بکند الآن در حاشیه اجلاس مجمع عمومی ممکن است مذاکره‌ای انجام بگیرد این به‌طور قطع منتفی ست ما با اینها چه مذاکره‌ای اصلاً معنا ندارد.

 

تشویق به مذاکره با آمریکا

از سوی دیگر، روزنامه حکومتی اعتماد نوشت: نباید اجازه دهیم دشمنان ما در میدانی در نبود ما افکار حاضران را علیه ما بیاشوبند... آمریکاییها می‌کوشند حول محور احتمال ملاقات یا تماس ترامپ و روحانی مانور دهند و خودشان را مشتاق و نظام را متصلب نشان دهند.

روزنامه حکومتی جهان صنعت با تشویق روحانی به مذاکره با ترامپ نوشت: نگرانی بی‌سر و صدای مشاوران ترامپ این است که جمهوری اسلامی آن‌قدر باهوش باشد که همانند کیم جونگ اون به دیدار با ترامپ رضایت دهند و بعد امتیازات اندک را به او پیشنهاد کنند. ترامپ ممکن است آن را حتی پیش از دور تازه تحریمها بپذیرد.

روزنامه‌ ایران متعلق به دولت آخوند روحانی نیز نوشت: حضور روحانی در نشست مجمع عمومی اهمیتی فراتر از سال گذشته دارد. (ما) باید در متقاعد کردن دیگران به این‌که آماده همکاری به‌منظور متوقف کردن جنگ سوریه هستیم، بکوشیم و همین طور باید اطمینان بدهیم که قصد حضور دائمی در فراسرزمینی نداریم.

 

بیشتر بخوانید

اعتراض علیه سفر روحانی به نیویورک + فیلم

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/664917a5-817e-4f9d-93cd-15a4fed3a3c8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات