728 x 90

سفر روحانی به رفسنجان / فعالیت کانونهای شورشی با شعار مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر روحانی و درود بر رجوی ۲۰آبان۹۸ + فیلم

در جریان سفر آخوند روحانی به رفسنجان، زنان هموطن به جان‌آمده از وضعیت اقتصادی و معیشتی شعار «تورم، گرانی، جواب بده روحانی» سر دادند.

رئیس‌جمهور ارتجاع در یک سخنرانی در یزد ضمن اعتراف به بحران بی‌سابقه‌ٔ اقتصادی در سال ۹۷و ۹۸، بحران درونیِ رژیم بر سر شکست برجام و تحریم‌های ناشی از تروریسم و جنگ‌افروزیهای آخوندها را بدتر از زمان جاهلیت دانست و خرابی اوضاع نظام را بدتر از دوران جنگ ضدمیهنی با عراق توصیف کرد.

 

آخوند روحانی: «با این دولت توی این مدت باید کار کنیم ما با هم اشکال ندارد به هم اشکال داریم ایراد داریم تو انتخابات بعدی باید حل کنیم نه واسط راه، وقتی برگزیدیم چهار سال آتش‌بس بابا در زمان جاهلیت هم می‌جنگیدند با هم همدیگر را می‌کشتند ولی تو سال چهار ماه ماه حرام بود که اسلام هم آمد همان را تأیید کرد و امضا کرد چهار ماه شد ماه حرام مثل این‌که ما تو کشور مان ماه‌ حرام نداریم همش ماه حلال است از اول شروع می‌کنیم با هم جنگیدن و رقابت کردن تا انتخابات بعدی این را وصل می‌کنیم به انتخابات بعدی، سخت‌ترین سال‌های بعد از انقلاب اسلامی سال ۹۷و ۹۸بود از لحاظ فشار اقتصادی هیچ وقت نبوده من لااقل از اول انقلاب در مسئولیت‌های مختلف بودم و کاملاً به وضع کشور آگاه بودم و حضور داشتم حالا در سمتهای مختلف در جاهای مختلف هیچ زمان زمان جنگ هم این جور نبود که کل درهای بانک به روی ما بسته بشود صادرات نفت با این همه مشکلات ما با آن مواجه بشویم و در بسیاری از آنجاها در بیمه‌اش، کشتیرانی‌اش، فلزات گرانبها، پول اش، ریال اش این همه مشکلات برای ما ایجاد کردند در طول این دو سال».

 

رئیس‌جمهور مستأصلِ ارتجاع برای حل مشکلات نظامِ به بن‌بست رسیده،بار دیگر خودش را به «مذاکره با دنیا » دعوت کرد. آن هم در حالیکه لباس شخصیهای خامنه‌ای او را به‌خاطر سردادن شعار مذکره به خفه شدن در استخر فرح تهدید می‌کنند.

آخوند روحانی گفت:

«ما به‌عنوان کسی که کار بار بسیار سنگینی بر دوش ما هست ما حس می‌کنیم چه بار سنگینی بر دوش ما هست شما باید ما را یاری کنید شما باید ما را کمک کنید ما هرجا بتوانیم از طریق مذاکره از طریق تعامل با دنیا مشکل شما را کم بکنیم یا حل بکنیم اگر نتوانستیم حل بکنیم کاهش بدهیم کم بکنیم شما بدانید من به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب شما یک ثانیه صبر نخواهم کرد با این‌که می‌دانم این کار کار سنگین و سختی هست».

 

رئیس‌جمهور ورشکسته ولایت‌فقیه تقصیر بحران بیکاری را که ناشی از ویرانی اقتصاد کشور و فساد و چپاول حکومتی است، به گردن مردم محرومی که قربانی بیکاری و فقر و گرانی هستند، انداخت و با وقاحت گفت:

«حالا یه کسی ممکن است بگه آقا من رفتم شغل پیدا نکردم اصلاً نمی‌شه آدم دنبال کار برود کار پیدا نکند! حالا ممکن است بعضی هست بگوید این کار در شان من نیست خیلی خب حالا این‌شان را بگذاریم کنار کار فراوان است! ما همه‌مان می‌توانیم برویم وارد بازار کار بشویم بعضی‌ها فکر می‌کنند اشتغال را دولت باید درست کند! نه اینجوری نیست».

 

آخوند روحانی به‌طور وقیحانه‌ای به فقر عظیم مردم ایران در حاکمیت آخوندها اعتراف و گفت:

«طبق محاسبات ما تقریباًً‌ در کشور ما حدود ۷میلیون خانوار وضع زندگیشان خوب است یا نسبتاً خوب است و ۱۸میلیون خانوار نیاز به مساعدت و کمک دارند یعنی از این جمعیت عظیم کشور یک اکثریت قاطعی نیاز به کمک دارند».

 

آخوند روحانی ادامه برجام را تنها راه نفس رژیم دانست و در حالیکه مردم در زیر بارِ کمرشکن فقر و گرانی و بیکاری هستند، با وقاحت گفت: در صورت حفظ برجام رژیم می‌تواند سلاح خرید و فروش کند.

«با ادامه برجام سال آینده ما به یک هدف بسیار بزرگ سیاسی و امنیتی و دفاعی دست پیدا می‌کنیم و آن این هست که سالهاست خرید سلاح از طرف ایران طبق قطعنامه سازمان ملل ممنوع است یعنی ما نمی‌توانیم از یک کشوری اسلحه بخریم خرید سلاح کشور دیگر هم بخواهد از ایران انجام بدهد باز هم ممنوع است یعنی ما نمی‌توانیم سلاح بفروشیم طبق این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱سال آینده اگر این برجام را ما نگهداریم سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد / برجام را نگهداریم برجام را حفظ کنیم اما در عین‌حال ما هم آنچه در این توافق قرار گذاشته بودیم انجام بدهیم پله پله آنها را کاهش دهیم و بگذاریم کنار خب این راه راه درستی بود ما انتخاب کردیم».