728 x 90

سفارتهای آمریکا در لبنان، عراق، امارات و ترکمنستان هشدار امنیتی صادر کردند

سفارت آمریکا
سفارت آمریکا

سفارت آمریکا در لبنان، عراق، ترکمنستان و امارات متحده عربی روز چهارشنبه به شهروندان آمریکایی در این ۴کشور و دیگر کشورهای خاورمیانه، در مورد بالا گرفتن تنشهای میان آمریکا و رژیم ایران در منطقه هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، سفارتهای آمریکا در بیروت، بغداد و ابوظبی در بیانیه‌هایی به آمریکاییها هشدار داده‌اند که در «سطح بالای هوشیاری» نسبت به تحولات قرار داشته باشند و کمتر در اماکن عمومی ظاهر شوند. سفارت آمریکا در ترکمنستان نیز هشدار مشابهی را صادر کرده است.

 

وزارت‌خارجه آمریکا چهارشنبه ۲۵اردیبهشت در اطلاعیه‌یی از کارکنان این وزارت‌خانه در عراق که حضورشان در این کشور ضروری نیست، خواست که عراق را ترک کنند.

سی.ان.ان در گزارش گفت: مقامات آمریکا به سی.ان.ان گفته‌اند اطلاعات حاکیست که نیروهای رژیم ایران و نیروهای نیابتی آن در نظر دارند نیروهای آمریکا در عراق و سایر نقاط را هدف قرار دهند.

آسوشیتدپرس در همین رابطه نوشت: سفارت آمریکا در عراق می‌گوید وزارت‌خارجه به تمامی کارمندان دولتی غیرضروری دستور می‌دهد که بلافاصله عراق را ترک کنند.

رویترز نوشت: با اشاره به سفارت و کنسولگری آمریکا در اربیل گفته است « خدمات ویزایی معمول در هر دو موضع به‌طور موقت تعلیق می‌شود. دولت آمریکا دارای توانمندی محدودی برای خدمات اورژانس به شهروندان آمریکا در عراق می‌باشد.

این بیانیه توصیه کرده است افراد بیمار «با وسایل حمل‌ و نقل تجاری هر چه زودتر خارج شوند».

 

همزمان اسکای نیوز گزارش داد که وزارت‌خارجه انگلستان به‌دلیل آنچه افزایش تنش بین رژیم ایران و آمریکا خوانده است وارد «حالت فوق العاده» در سطح پایین شده است.

اسکای نیوز گفت درجه بحران ممکن است افزایش یابد اگر شرایط در متطقه غرب آسیا بدتر شود.

 

سفارت آمریکا در بغداد روز دوشنبه ۲۳اردیبهشت ۹۸ به شهروندان این کشور در مورد «افزایش تنشها» در عراق هشدار داد و بر «لزوم حفظ هوشیاری» تأکید کرده بود.

مطالب انتشار یافته توسط سفارتخانه آمریکا در بغداد از شهروندان آمریکا خواسته است: به عراق سفر نکنند؛ از توقف در مکانهای که به‌عنوان مکان تجمع آمریکاییها شناخته شده است اجتناب کنند؛ هیچگونه اطلاعاتی در مورد خود به بیرون فاش نکنند و مراقب اطراف خود باشند.