728 x 90

سخنرانی ژنرال چاک والد، جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا در کنفرانس بین‌المللی ایران: چشم‌انداز تغییر

ژنرال چاک والد، جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا
ژنرال چاک والد، جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا

برجام و عدم تمایل آمریکا برای درگیر شدن و حل و فصل مسائل منطقه هرگز باعث تغییر رفتار (رژیم) ایران در منطقه و در داخل ایران نشده است. به‌نظر من این به‌صورت نابخردانه و ساده‌لوحانه، هدفی بود که در توافق اتمی مد نظر گرفته شده بود. آن‌طور که باید این امر اتفاق نیفتاد. افرادی ممکن است استدلال کنند که ما باید این توافق را حفظ می‌کردیم و در سال‌های آینده به (رژیم) ایران فشار می‌آوردیم.

مداخله (رژیم) ایران در منطقه و به‌ویژه حمایت از شبه‌‌نظامیان فرقه‌ای در درگیریهای منطقه‌ای، افراط‌گرایی خشونت‌آمیز شیعی و سنی را هدایت می‌کند. در حال حاضر جاه‌طلبی‌های منطقه‌ای (رژیم) ایران بیشترین تأثیر را بر تقویت کنترل خود بر سوریه و عراق دارند و در نتیجه غلبه بر قلب ژئواستراتژیک خاورمیانه و تأمین امنیت یک پل زمینی به حزب‌الله و مدیترانه بیشترین اهمیت را دارند.

در سوریه، تخمین زده می‌شود که (رژیم) ایران تاکنون ۳۰میلیارد دلار خرج کرده است و به کمک اسد توانست کشور را به‌طرز وحشیانه‌یی از بین ببرد. کمک‌هایی شامل فراهم‌کردن نیروهای تهاجمی و مشاوران نظامی برای حملات اسد از جمله حمله شنیع در غوطه در نزدیکی دمشق در بهار ۲۰۱۸، پاکسازی مناطق سنی‌نشین، بازپس‌گرفتن آنها و جایگزین‌کردن سکنه آن مناطق با شبه‌‌نظامیان تحت حمایت (رژیم) ایران و خانواده آنها که به نیروهای رژیم سوریه این فرصت را داد تا مواضعی را در جنوب‌غربی، روبه‌روی اسراییل و اردن به‌دست گیرد، آن هم از طریق خارج‌کردن شبه‌‌نظامیان تحت حمایت (رژیم) ایران، حال آن‌که در واقع شبه‌‌نظامیان (رژیم) ایران با استفاده از یونیفرم‌های نظامی ارتش سوریه همان‌جا می‌مانند و به تأمین شبه‌نظامیان حامی اسد در سوریه و ساختن پایگاههای نظامی برای سپاه پاسداران و عوامل آن در سوریه ادامه می‌دهند.

در لبنان، (رژیم) ایران متهم به تلاش برای ساختن حداقل ۲کارخانه زیرزمینی به‌منظور ساختن موشکهای دقیق برای حزب‌الله است. در ۱۵مارس، وزیر میتس اظهار داشت که (رژیم) ایران از یمن به‌عنوان یک منطقه تسلیحاتی استفاده می‌کند.

مداخله تهاجمی (رژیم) ایران در سراسر منطقه و هزینه سنگین آن در این روند، مستقیماً بر دلایل ناآرامی فزاینده در داخل کشور تأثیر می‌گذارد. از دسامبر ۲۰۱۷ به‌علت مدیریت ضعیف اقتصادی در ایران، فساد سیستماتیک و سرکوب آزادی‌های سیاسی برای ایرانیان، موج عظیمی از تظاهرت در سراسر ایران صورت گرفته است. بارها و بارها شعار معترضان مربوط به حمایت رژیم از حزب‌الله و هزینه دخالتهای آن در سوریه بوده است.

ما باید حضور خود را در سوریه و عراق ادامه بدهیم برای جلوگیری از رشد مجدد داعش جهت ایجاد امنیت و ثبات پس از جنگ و کاهش نفوذ (رژیم) ایران که این موارد را ممکن است به‌خطر بیاندازد. ما باید با متحدان منطقه‌یی خود کار کنیم و نظارت خود را بر آبراه‌های مختلف از جمله دریای سرخ، دریای عرب و مدیترانه گسترش بدهیم و تلاش کنیم تا (رژیم) ایران نتواند از هواپیماهای غیرنظامی برای حمل‌‌‌ونقل منابع و پرسنل نظامی استفاده کند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/905b3423-c534-4fd4-9425-22d6e1366c02"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات