728 x 90

سخنرانی ژنرال جیمز کانوی، فرمانده پیشین تفنگداران دریایی آمریکا در کنفرانس بین‌المللی ایران: چشم‌انداز تغییر

ژنرال جيمز كانوی، فرمانده پيشين تفنگداران دريايی آمريكا
ژنرال جيمز كانوی، فرمانده پيشين تفنگداران دريايی آمريكا

ما سال‌ها از اصطلاح مداخله در رابطه با دخالت‌های سپاه پاسداران استفاده کردیم، اما فکر می‌کنم این کلمه دیگر قابل استفاده نیست و مفهومی ندارد. امروز می‌بینم در مورد فعالیت‌های آنها از کلماتی مانند مختل‌کردن، تخریب، سرطان و یا حتی کنترل دولتهای خاورمیانه استفاده می‌شود.

سوریه به‌مراتب بیشترین اهمیت را برای سپاه پاسداران دارد و فکر می‌کنم حضورشان در آنجا بیشترین خطرات را برای آنها دارد. بر اساس اغلب تخمین‌ها امروز بین ۱۰ تا ۱۲هزار نیروی (رژیم) ایران در سوریه وجود دارد و این تعداد به ۵۰،  ۶۰ و تا ۷۰هزار نفر می‌رسد؛ اگر که نیروهای شبه‌نظامی پاکستانی، افغانی و حتی عراقی را اضافه کنید. بر اساس این آمار بین ۳۰ تا ۶۰میلیارد دلار از طرف سپاه پاسداران برای جنگ در سوریه هزینه شده است...

قاسم سلیمانی معتقد است که سپاه پاسداران در یک دهه اخیر به موقعیت‌های زیادی دست پیدا کرده، اما آنها در حال حاضر با وضعیتی در کشورشان روبه‌رو شدند که قبلاً هیچ‌گاه با آن مواجه نبودند. میزان تلفات حداقل شامل ۲۰۰۰نیروی (رژیم) ایران و در کل ۴۰۰۰ از نیروهای سپاه پاسداران است. منابع قابل توجهی خرج شده است. (رژیم) ایران معمولاً یک بودجه نظامی دارد که سالانه ۱۶میلیارد است و بسیار بسیار بیشتر از آن صرف جنگ در سوریه شده است.

برای این فرصت از شما متشکرم.