728 x 90

سخنرانی مایک پمپئو - کنفرانس در واشنگتن - ایران آزاد با جمهوری دموکراتیک -متن کامل

مایک پمپئو وزیر خارجه قبلی آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه قبلی آمریکا

کنفرانس در واشنگتن - ایران آزاد با جمهوری دموکراتیک

مایک پمپئو ـ وزیر امور خارجه سابق آمریکا

خیلی ممنونم از شما. خدا به شما قوت بده خدا همه شما را حفظ کند.

عصر شما بخیر. وقتی که از من قبل از سخنرانی این میزان استقبال و تشویق می‌شود کمی هیجان زده می‌شوم. بازگشت به اینجا با دوستان و بسیاری از مردمی که همراه هم شدند و متحد به ایران آزاد هستند فوق‌العاده است. و می‌خواهم از این زمان استفاده بکنم و از تعداد زیادی از مردمی که از دورترین نقاط در داخل کشور حتی این ریسک را می‌پذیرند و این برنامه را تماشا کنند قدردانی کنم. هم‌چنین می‌خواهم تشکر کنم از ژنرال جونز و سفیر جوزف که امروز اینجا هستند و آقای ژنرال کلارک. بله می‌دانید که آخرین باری که با شما صحبت کردم ششم اکتبر، ۲۴ساعت بعد ما شاهد این بودیم که چه اتفاق وحشتناکی که در دهه گذشته بسیار... اتفاق افتاد. حمله ۷اکتبر این را ثابت کرد که مماشات بیشتر با رژیم نتایج بدی به بار خواهد آورد. فقط برای مردم ایران و هم‌چنین مردم تمام دنیا. ما می‌توانستیم این را پیش‌بینی بکنیم ولی دیدیم که چه اتفاقی افتاد. یک ماه بعد از آن خشونت چند ماه بعد از آن روز وحشتناک خشونت فراتر از حد را شاهد هستیم که همه توسط رژیم در تهران سازماندهی و تغذیه می‌شود و دیدیم که مماشات بیشتر مرگ و نابودی بیشتری می‌آفریند. امروز از هر کسی که اینجاست و هر کسی که تماشا می‌کند این برنامه و هر کسی که حقایق را در نظر بگیرد می‌خواهم این را بگویم که رژیم ایران اولاً تلاش می‌کند با وجود اعتراضات سراسری که از سال۲۰۱۷ ادامه پیدا کرده یک تصویر باثباتی از خودش به تصویر بکشد. هدف رژیم هم این است که قدرت‌نمایی در سراسر منطقه نشان بدهد و همه را مرعوب کند. و ما آرزوی دیدن عکس آنرا داریم و به آن هم دست پیدا خواهیم کرد. دوم هم این‌که رژیم ایران درگیریهایی را در سراسر منطقه سازماندهی می‌کند چرا که می‌خواهد تمام توجه جهانی رو به نیروهای نیابتی‌اش باشد نه خودش. می‌خواهد خودش را از ضعفها، می‌خواهد ما را از ضعفهای درونی خودش دور کند. ما نباید اجازه بدهیم آنها اینکار را انجام بدهند. ثالثا تهران رژیم ایران می‌خواهد از ترور و آشوبی که توسط نیروهای نیابتی‌اش ساطع می‌شود برای گرفتن امتیاز از غرب استفاده کند و بترساند. ما را مرعوب کند ما هرگز نباید تسلیم خواسته‌های او بشویم یا به وحشیگری و تخریب آن پاداش بدهیم.

چهارم این‌که امید بزرگ رژیم ایران است که آنچه که در منطقه در حال رخ دادن است به‌عنوان نبردی بین اسراییل و مردم فلسطین به تصویر بکشد. این یک دروغه. ما باید با حقیقت روبه‌رو شویم سر مار جنگ و تروریسم جهانی در تهران نهفته است.

راه‌حل مقابله و نابودی رژیم حاکم در تهران است.

آخرین موضوعی که می‌خواستم شما به آن توجه کنید این است که رژیم حاکم بر تهران از هر کسی که یا تلاش می‌کند که سود می‌برد از این‌که کسی اسراییل و مردم فلسطین را مقصر این خشونت می‌داند ما می‌دانیم که رژیم ایران کانون ترور و جنگ‌افروزی است توسط مردم خودش طرد شده و سرنگونی و این رژیم محکوم است به سرنگونی. سرنگونی توسط یک ملت مصمم و یک مقاومت سازمان‌یافته قدرتمند. من معتقدم که این مقاومت هر چه بیشتر گسترده می‌شود و خدا آنرا حفظ کند.

من در رابطه با این‌که رژیم ایران سر مار است صحبت کردم و خب جدی گرفته نشد و فکر می‌کنم جهان بالاخره دارد این واقعیت را تشخیص می‌دهد که ما دیدیم چطور رژیم ایران به‌شدت مخالف صلح در خاورمیانه است کشتی‌ها را تهدید می‌کند تجارت آزاد را در دریای سرخ تهدید می‌کند. هدف قرار می‌دهد نیروهای آمریکایی را در منطقه یا با ارائه موشک و پهپاد در جنگ اوکراین دخالت می‌کند. پس به‌رسمیت شناختن رژیم ایران به‌عنوان کانون ترور و سر مار جنگ‌افروزی دیر نیست. در دسامبر گذشته رژیم شروع به برگزاری محاکمات ساختگی به‌صورت غیابی کرده خوب ما شاهدیم که آنها چطور با گذاشتن این دادگاههای غیابی تلاش می‌کنند که اعضای سازمان مجاهدین خلق را جنبش اصلی اپوزیسیون را هدف قرار بدهند اینها مردان و زنانی هستند که در سراسر اروپا از جمله در فرانسه و آلبانی زندگی می‌کنند و رژیم می‌خواهد یک سابقه قانونی ساختگی علیه آنها اینجا کند تا یا به رژیم ایران تحویلشان بدهد یا توطئه‌های تروریستی علیه آنها توجیه کند. و امیدوارم که کشورهای سراسر اروپا این دادگاه را که واقعاً یک دادگاه ساختگی است رد کنند. رژیم هم‌چنان به هدف قرار دادن جامعه مقاومت در اشرف سه ادامه می‌دهد من افتخار این را داشتم که از اشرف سه بازدید کنم جایی که با زنان و مردان نجیب و متعهدی دیدار کردم که زندگی خودشان را برای آزادی کشورشان و هم میهنانشان وقف کردند. جای تعجب نیست که این افراد شجاع هدف آخوندهایی قرار گرفتند که چیزی جز نابودی آنها را نمی‌خواهند. وقتی به آنجا سفر کردم در واقع دیدم که بسیاری از ساکنان اشرف شاهدان بازماندگان قتل‌عام ۱۳۶۷ بودند که هدف و اکثریت قربانیان آن سازمان مجاهدین خلق بودند. دیدن این‌که قصابی مانند رئیسی در قدرت و در کرسی ریاست‌جمهوری است قلب خیلی‌ها را می‌شکند و بسیار مایه ناراحتی است برای کسی که در این قتل‌عام بودند. من معتقدم که ایالات متحده باید هر کاری که می‌تواند انجام بدهد تا امنیت و امنیت مستمر ساکنان اشرف سه تضمین بشود و امیدوارم قانونگذاران و رهبران ما گام های سریع و مناسبی را برای کمک به دولت آلبانی در حفظ حقوق اصلی آنها بردارند به‌ویژه واقعاً امیدوارم که دولت آمریکا کمک بکند به دولت آلبانی که به ساکنان اشرف در واقع تضمین کند حق زندگی و حق حیات و آزادی و امنیت و حفاظت از دارایی و هم‌چنین آزادی برای تجمع شان.

طی چند ماه گذشته رژیم ایران هر چه بیشتر در وضعیت بی‌ثبات تری قرار گرفته آنها به بیشترین حد غنی‌سازی خودشان رسیده‌اند. ما می‌بینیم که رژیم به سطح بی‌سابقه‌یی از سرکوب متوسل شده شما متوجه می‌شوید اینرا بهتر از ما چون خانواده‌هایتان آنجا هستند. تعداد ثبت شده اعدامها در ۲۰۲۳ فقط به حداقل ۸۶۴ زندانی رسیده که بالاترین رقم در هشت سال گذشته است. این اعدامها هم‌چنین در سال۲۰۲۴ رو به افزایش بوده و نشانه روشنی که رژیم چه میزان ضعیف است و چه میزان می‌ترسد از همان کسانی که اعدام می‌کند. این در حالی است که ما شاهد این بودیم که رژیم با فروش غیرقانونی نفت پولهای بیشتری به‌دست می‌آورد و با استفاده از دیپلماسی گرونگان‌گیری میلیاردها دلار پاداش می‌گیرد.

رژیم ایران در اول مارس یک انتخابات ساختگی دیگر برای نمایش انتخابات را برای انتخاب نمایندگان مجلسش و مجلس خبرگان... کرد. یک بار دیگر مردم ایران تصمیم گرفتند خیلی از آنها تصمیم گرفتند که در این انتخابات شرکت نکنند و آنرا تحریم کنند آنچه که ما شاهد بودیم در آن‌روز انعکاس آن چیزی بود که در قیام ۱۴۰۱ دیدیم که مردم گفتند مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

من این موقعیت را نداشتم برای این‌که تبریک بگویم به خانم مریم رجوی و جنبش ایشان اکنون این تحریم را در واقع رهبری کردند و چندین دهه است که تحریم انتخابات رژیم را تبلیغ می‌کنند و رهبری می‌کنند. ما می‌دانیم که این سازمان مجاهدین خلق بود که در سال۱۳۵۸ رفراندوم قانون اساسی رژیم را تحریم کرد و به‌خاطر همین بود که سوژه اصلی خشم و غضب خمینی و آخوندها شد. الآن بعد از چندین دهه همین ملت حکومت آخوندها را رد کردند و به‌دنبال جمهوری آزاد مبتنی بر جدایی دین از دولت هستند. بگذارید واضح به شما بگویم. شما این پیروزی را با پایبندی به اصول خود و آمادگی برای پرداخت بهای آن به‌دست آوردید و من از شما به‌خاطر آن ممنونم.

شما می‌دانید که کشور ایران چه کشوری می‌تواند باشد. ایران می‌تواند کشوری فوق‌العاده ثروتمند و مرفه باشد. اما منابع و ثروتهای آن کجا می‌رود؟ خرج ترور می‌شوند سالانه میلیاردها دلار رژیم خرج نیروهای نیابتی‌اش می‌کند مردم ایران هم می‌دانند از زمانی که اعتراضات سراسری در سال۲۰۱۷ آغاز شد مردم ایران شعار می‌دادند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران آنها فریاد می‌زدند سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن

مردم ایران را آخوندها نمی‌توانند فریب بدهند و فریب نخواهند خورد. مهم این نیست که رژیم چه می‌گوید و مردم ایران می‌دانند چون شجاع و شایسته و نجیب بر یک هدف متمرکز هستند خصوصاً جوانان که آن هدف چیزی نیست جز سرنگونی حکومت دینی حاکم بر ساختن کشوری که آزادی را ارج می نهد از استبداد بیزار است و می‌تواند در همزیستی مسالمت‌آمیز با همسایگان خود زندگی کند این آینده‌ای است که ما برای آن دعا می‌کنیم تحقق پیدا کند و برای آن باید کار و تلاش کنیم تا محقق شود

وقتی اینها را بهشان به‌عنوان اصول نگاه می‌کنیم در واقع همان اهداف و اساسی است که در برنامه ده ماده‌ای خانم مریم رجوی برای آینده ایران آمده و آنرا تشکیل می‌دهد. ما باید بر آن به‌عنوان اصل واحد تمرکز کنیم که برای پیشرفت و آزادی ایران است من یادم است زمانی که وزیر امور خارجه بودم همیشه این موضوع برایم جالب بود که رژیم آخوندها دائم می‌گوید که هیچ آلترناتیوی برای رژیم آنها وجود ندارد با این حال میلیاردها دلار خرج می‌کنند تا همین آلترناتیو را ازش شیطان‌سازی کنند. آخوندها تمام سرمایه سیاسی خود را صرف فشار بر دولتهای دیگر می‌کنند تا این آلترناتیو را محکوم کنند. آنها چندین دور حملات سایبری بزرگی را علیه آلبانی انجام دادند و از دولتش خواستند که مخالفان اصلی را ساکت کنند و اگر اینها آلترناتیو نیستند پس چرا این کارها را می‌کنی؟

در تک‌تک شهرهای ایران رژیم به ائمه جمعه‌اش دستور می‌دهد تا علیه این جایگزین شعار سر بدهند. تمام این انرژی گذاری باید که ما را تشویق کند و به ما یادآوری کند تنها آلترناتیو مقاومت بر علیه این رژیم است و این به این رژیم پایان خواهد داد.

من با چند موضوع می‌خواهم پایان بدهم. من می‌خواهم این افرادی که اینجا هستند از اصفهان، دنور یا اشرف سه و هر کجایی که صدای مرا می‌شنوند بگذارید راحت بگویم ایران توسط مبارزان آزادی آزاد خواهد شد. کسانی که برای این آزادی مبارزه می‌کنند.

شما می‌توانید اینرا احساس کنید در همینجا در همین گردهمایی بله جنبش مقاومت واقعی است و کابوسی برای سپاه است.

آنهایی از ما که توان تاثیرگذاری داریم ما نباید پشت این مبارزان راه آزادی را خالی کنیم رژیم ایران دنبال این است که به او پاداش بدهند به‌خاطر فعالیت‌های شرورانه‌اش ما نباید اینکار را انجام بدهیم ما باید به مردم ایران که خواهان آزادی هستند پاداش بدهیم و به آنها کمک کنیم نه به تروریستهای حاکم بر کشورشان

من صحبت‌های زیادی در پایتختهای جهان می‌شنوم که اگر ما با رژیم ایران بد برخورد کنیم برای بقیه ما مشکل ایجاد می‌کند آنها فکر می‌کنند که اگر مردم ایران حمایت بکنند و با رژیم قاطعانه برخورد بکنند باعث می‌شود که رژیم بیشتر مشکل ایجاد بکند من یادم می‌آید که در دولت خود ما وقتی تهدیدات رژیم بر علیه ما بیشتر شده بود سفارت ما در عراق مورد حمله قرار گرفته بود و رژیم کارهای مختلفی انجام می‌داد بر علیه نیروهای آمریکایی و ما فکر می‌کردیم چه کاری باید انجام بدهیم. و یک ایده‌ای بود که اگر با آنها مماشات کنیم آنها متوقف می‌شوند ولی در واقع اطلاعات خلاف این را ثابت کرد. نهایتاً دولت قبلی، دولت ترامپ تصمیم گرفت که قاسم سلیمانی را از دور خارج کند و آنرا بکشد و ما دیدیم که این در واقع پاسخ شرایط بهتری ایجاد کرد و امیدی را در منطقه ایجاد کرد که برای مدتی از بین رفته بود. بگذارید موضوع را به‌خوبی متوجه کنیم بفهمانیم به رهبران در کشور اروپایی مردم ایران خواهان حضور نیروهای خارجی نیستند آنها نمی‌خواهند که ما سربازان را فدا کنیم. آنها حاضرند که جان خودشان را فدا کنند برای سرنگونی این رژیم. آنها فقط از ما حمایت می‌خواهند.

قصاب تهران یعنی رئیسی از ما می‌ترسند رژیم آخوندها از ما و تمام کارهایی که می‌کنیم برای حقوق پایه‌یی بشر مردم ایران انجام بدهیم می‌ترسند. آنها قادر به این نخواهند بود که مبارزان آزادی را در ایران سرکوب کنند همان‌طور که مبارزان آزادی را در ۲۵۰سال قبل در آمریکا نشد که سرکوب کرد. من مطمئنم که شاید ۲۵۰سال بعد آنها به این در واقع آمریکایی‌ها فکر نمی‌کردند که ۲۵۰سال بعد چه اتفاقی می‌افتد ولی من مطمئنم که برای ایران هم‌چنین اتفاقی خواهد افتاد. این ورقی است که باید فقط در تاریخ توسط مردم ایران و مقاومتشان برگی است که باید توسط آنها ورق بخورد در تاریخ. و به‌خاطر همین است که من هم اینجا آمدم که از شما و یک ایران آزاد حمایت کنم خدا همه شما را حفظ کند و به همه شما درود می‌فرستم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/20878cb6-e153-4086-a68f-99e4efd46362"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات