728 x 90

سخنرانی شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، رابرت منندز، جان بولتون، ژنرال جیمز جونز و سناتور لیبرمن

رابرت منندز، جان بولتون، جیمز جونز، جوزف لیبرمن
رابرت منندز، جان بولتون، جیمز جونز، جوزف لیبرمن

سناتور رابرت منندز – رئیس کمیتة روابط خارجی سنای آمریکا

سلام. من سناتور باب منندز، سناتور ارشد نیوجرسی و رئیس کمیتة روابط خارجی سنا هستم. به شما که چه از اشرف3 در آلبانی و چه از ایران به‌صورت زنده از طریق ماهواره تماشا می‌کنید، موجب افتخار من است که امروز دعوت شده‌ام تا به‌عنوان بخشی از کنوانسیون بین‌المللی برای یک ایران آزاد با همة شما صحبت کنم.

و من به‌طور خاص می‌خواهم از مریم رجوی تشکر کنم به‌خاطر رهبری و کمک‌های ایشان به‌این جنبش. چند دهه است که رژیم ایران مردم را سرکوب کرده، کشورهای همسایه را وحشت‌زده کرده و ثبات کل منطقه را تضعیف کرده است.

در حالی‌که سپاه پاسداران (رژیم) ایران اقدامات تروریستی را در خارج کشور انجام می‌دهد، نیروهای امنیتی (رژیم) ایران شهروندان بی‌گناه را در داخل زندانی می‌کنند، آن‌هم اغلب بدون هیچ دلیلی به‌جز این‌که آنها به‌طور صلح‌آمیز علیه بی‌رحمی این رژیم اعتراض کرده‌اند. در حالی که پهپادهای مملو از ساچمه‌ و ترکش (رژیم) ایران به‌تأسیسات آمریکایی اصابت می‌کنند، رژیم برای ذخیره‌سازی مواد اتمی و پیشبرد برنامة اتمی خود تلاش می‌کند. در حالی‌که رژیم اطلاعات غلط را در خارج منتشر می‌کند، آنها ناقضان حقوق‌بشر را در داخل ارتقا می‌دهند و حفاظت می‌کنند، افرادی مانند ابراهیم رئیسی. او کسی است که فعالانه در قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در ایران در سال۱۳۶۷ مشارکت داشت، جنایتی که او پس از فتوای ولی‌فقیه رژیم علیه سازمان مجاهدین خلق ایران انجام داد. او کسی است که هدایت سرکوب بی‌رحمانه علیه معترضان صلح‌جو را هم در سال۱۳۸۸ و هم در اعتراضات اخیرتر در سال۱۳۹۸ برعهده داشت. به‌همین دلیل سپاه‌پاسداران و رژیم این قاتل را ترفیع دادند. آنها او را برای تحکیم قدرت خود ارتقا دادند. او را ارتقا دادند تا هر روزنه‌یی را برای شهروندان ایرانی برای حسابرسی از این حکومت مسدود کنند. هم‌زمان او را در حالی ارتقا دادند که عملیات تروریسم منطقه‌یی و تلاششان برای دستیابی به‌سلاح اتمی را تشدید کردند. ما باید به‌اعلام خطر نسبت به‌سرکوب مداوم در ایران ادامه بدهیم. ضروریست که با اذیت و آزار زنان از سوی این رژیم زن‌ستیز مقابله شود. ضروری است که از مردمی حمایت شود که با استفاده از حقشان، علیه سرکوب رژیم اعتراض می‌کنند. در واقع، با هر ساختمانی که فرو می‌ریزد، با هر مورد کم‌آبی، با هر کاهش ارزش پول، جنبش اعتراضی گسترش می‌یابد.

من از دیرباز امیدوار بوده‌ام که سران ایران واقعاً به‌خواست اکثریت مردم ایران احترام بگذارند و آن‌را نمایندگی کنند، مردمی که خواهان حکومتی هستند که به‌نیازهایشان پاسخ می‌دهد و به‌حقوقشان احترام می‌گذارد، مردمی که به‌مراتب بیشتر، ایرانی را ترجیح می‌دهند که یک عضو مسئول جامعة بین‌المللی باشد، ایرانی که به‌حقوق همة کسانی که در داخل کشور زندگی می‌کنند، صرف‌نظر از پیشینة قومی و اعتقاداتشان احترام می‌گذارد، ایرانی که بر شکوفایی و رفاه همة مردمش متمرکز است. من به‌واقع معتقدم که اکثریت قاطع ایرانیان همواره با تاکتیک‌های خشونت‌بار، کشتارهای فراقانونی و جاه‌طلبی‌های اتمی سران (حکومت) در تهران مخالف بوده‌اند. اما رژیم ایران به‌ایفای این نقش پلید ادامه می‌دهد. به‌حمایت از تروریسم در خارج و پیشبرد قابلیت‌های اتمی‌اش در داخل ادامه می‌دهد. متأسفانه، به‌رغم پیشقدمی‌های شدید از سوی دولت کنونی (آمریکا) برای یک گفتگوی سازنده دربارة برنامة اتمی (رژیم) ایران، بازگشت به‌توافق2015 نه تنها غیر واقعی و غیر سازنده، بلکه وهم و خیال است. (رژیم) ایران مذاکرات را با تاکتیک‌ها برای تأخیر و امتیازگیری به‌پیش می‌برد. و (رژیم) ایران به پیشبرد برنامة اتمی‌اش به‌رغم محکومیت از سوی جامعة بین‌المللی ادامه می‌دهد. از این‌رو زمان آن است که ما پیامی بفرستیم که هر اقدام لازم را برای تضمین این‌که (رژیم) ایران هرگز به‌سلاح اتمی دست نیابد، انجام خواهیم داد. در پایان، می‌خواهم به‌شجاعت ایرانیان در تبعید به‌رغم انتقام‌جویی‌های خشونت‌آمیز و تهدیدهای واقعی آزار و اذیت فرا ملی و بازداشت درود بفرستم. بیایید با هم همراه شویم و برای مردم ایران بایستیم که برای کشوری مبارزه می‌کنند که به‌حقوق‌بشر و کرامت همة مردم احترام می‌گذارد. و بیایید به‌مبارزه برای آزادی و عدالتی که هر ایرانی شایستة آن است ادامه بدهیم. از شما متشکرم.

 

جان بولتون

درودهای من به خانم رجوی و همه شرکت کنندگان در جلسه. بسیار متأسفم که آنجا همراه شما نیستم، ولی حتماً قول می‌دهم که امسال از اشرف۳ دیدن کنم و مشتاق آن هستم.

این یک واقعه مهم است. می‌دانید که برای دهه‌ها، سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران به اطلاع رسانی به خارج از ایران کمک کرده‌اند تا موضوعات مهمی مانند وضعیت تسلیحات اتمی رژیم ایران و برنامه‌های موشک بالیستیکی آن و فعالیتهای سپاه پاسداران و نیروی قدس به اطلاع همه برسد.

از طریق انتشارات و برگزاری کنفرانس، اطلاعات جدیدی که سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و هوادارانشان در داخل و خارج از ایران تأمین کرده‌اند، نقش حیاتی در مباحثات مربوط به نحوه برخورد با تهدیدات تهران داشته است. من از هیچ موردی مطلع نیستم که اطلاعات مادی موجود در هیچکدام از این افشاگریها اشتباه بوده باشد، و به واقع اطلاعاتی که داده شده است فقط باعث دردسر برای آخوندهای حاکم در تهران بوده است، زیرا این یک تهدید واقعی برای حاکمیت آنها است.

می‌دانید که اکنون زمان حساسی برای رژیم تهران و برنامه اتمی و موشکهای بالیستیکی آن است. دیدگاه من این است که رژیم از هر زمان دیگری از انقلاب ۱۳۵۷ تا کنون ضعیف‌تر است.

و این روند (تضعیف) روز به روز افزایش یافته است. بسیاری افراد در غرب از مشکلاتی که رژیم با آن مواجه است اطلاع ندارند، زیرا اغلب گزارشگران تهران را ترک نمی‌کنند. ولی می‌توانیم مشاهده کنیم که مشکلات اقتصادی، تورم، بیکاری شدید و نارضایتی در سرتاسر کشور، در میان کشاورزان و صاحبان کسب و کارهای کوچک و همه آحاد مردم رو به افزایش است. این مشکلات فقط در بین طبقه متوسط تحصیلکرده، آنچنانکه در سال ۸۸ در مناطق شهری بود، نیست.

تظاهرات صورت گرفته به رهبری سازمان مجاهدین و سایرین برای کسانی که چشم دیدن دارند روشن ساخته که ایرانیان عادی در همه جای کشور می‌دانند که مشکل در خود رژیم است. آنها همچنین درک می‌کنند چطور رژیم به اصطلاح «انتخابات» را کنترل می‌کند. پیروزی ابراهیم رئیسی در ریاست جمهوری از پیش توسط آخوندها طراحی شده بود.

آنها این بار هیچ چیزی را به شانس و احتمالات واگذار نکردند. ولی یک آلترناتیو واقعی وجود دارد. آلترناتیوی که سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت تلاش می‌کنند در داخل ایران گسترش بدهند. نکته کلیدی همینجا است. تلاش‌های آمریکا برای بازگشت به توافق اتمی یک راه نفس به رژیم تهران داده است، چه به لحاظ مشروعیت سیاسی و چه به لحاظ امنیت اقتصادی. این خود به تنهایی مغایر منافع امنیت ملی آمریکا و متحدینمان در منطقه است، و به یقین بر علیه منافع مردم ایران است.

در حال حاضر در دستان دولت بایدن، این مذاکرات عبارت است از یک سیاست مماشات، و جواب نخواهد داشت. به مشروعیت سیاسی که این رژیم مستبد به دست می‌آورد بنگرید. به رژیمی که دست به حملات تروریستی بر علیه همسایگانش در منطقه می‌زند و تهدید به حملات تروریستی در سراسر دنیا می‌کند، امکان حضور در صحنه جهانی داده شده است که لایق آن نیست و هرگز خودش نمی‌توانست آنرا به دست بیاورد.

با این حال، به رغم همه امتیازاتی که آمریکا داده است، شاید این مذاکرات برای بازگشت محتمل به برجام بالاخره رو به اتمام باشد. و بسیار مهم است که به آن پایان داده شود، زیرا اگر ما اجازه دهیم تحریمها لغو شوند و دارایی‌های منجمد شده بازگردانده شوند، این کار منافعی برای رژیم دارد که حتی فقط با دلار و پول قابل سنجش نیست.

یک ارتباط مستقیم بین برنامه هسته‌ای و بقای رژیم وجود دارد. لذا اگر معامله شکست بخورد،‌ شاهرگ حیاتی رژیم نیز از بین می‌رود. پس تحریمهای بیشتر و اعمال مؤثرتر تحریمها نقش حیاتی دارند، اگر که ما بخواهیم به کارزار فشار حداکثر بازگردیم.

می‌دانید که رژیم ایران دو خواسته دیگر دارد که من هنوز بیم آن دارم دولت بایدن به آن تن بدهد. یکی متعهد شدن به اینکه هیچ دولت آینده‌ای در آمریکا هرگز وارد این توافق نشود. البته این خواسته‌ای است که بنا بر ساختار قانون اساسی آمریکا غیر ممکن است. ولی بحث امروز من مربوط به قانون اساسی نیست. فقط می‌خواهم این موضوع را، نه تنها برای آخوندهای تهران، بلکه برای تجارتها و منافع اقتصادی در سرتاسر جهان روشن کنم. بخصوص در اروپا و ایالات متحده.

اولین موضوع این است که همه جمهوریخواهان مسئول و کاندیدای ریاست جمهوری گفته‌اند که اگر در سال ۲۰۲۴ انتخاب شوند، ایالات متحده دوباره از توافق اتمی بیرون خواهد کشید. پس فقط یک پنجره زمانی کوتاه وجود خواهد داشت، حتی اگر سیاست طبق همین روالی که به نظر می‌آید پیش برود. ولی حتی برای آنهایی که شاید فکر کنند می‌توانند از این پنجره زمانی کوتاه برای تجارت با آخوندهای تهران استفاده کنند، می‌خواستم خودشان و هیئت مدیره‌ و سهامدارانشان بدانند که ما به دقت زیر نظر خواهیم داشت که چه کسانی تلاش می‌کنند وارد این فرجه شوند و دست به معامله بزنند، اگر که این توافق قبل از منتفی شدن مجدد، موقتاً برقرار شود. و برای همه شرکتهایی که گمان می‌کند ممکن است سود کوتاه مدتی در میان باشد، می‌خواهم بدانند که نام آنها برای بسیاری از آمریکاییان سیاه خواهد شد.

دومین خواسته رژیم ایران این است که سپاه پاسداران از لیست سازمانهای تروریستی خارجی حذف شود. سپاه پاسداران یک گروه تروریستی است، نه تنها از طریق نیروی قدس در خارج و تهدیدات منطقه‌ای و تهدید در اروپای غربی و آمریکا. بلکه آنها در داخل ایران هم تروریست هستند.

و بگذارید واضح بگویم،که البته قبلا به گروه شما گفته‌ام. احساسی که نسبت به آن دارم امروز از هر زمان دیگری قوی‌تر است. این باید سیاست اعلام شده دولت آمریکا باشد که بگذارد مردم ایران خود حکومت خود را به دست بگیرند. رژیم حاکم بر تهران باید سرنگون شود، و این کار باید زودتر انجام بگیرد و نه دیرتر. اکنون زمان رد کردن هر گونه سیاست مماشات با رژیم آخوندهاست مطلقا هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که بیانگر آن باشد که آنها تصمیم استراتژیک بر کنار گذشتن سلاحهای اتمی گرفته‌اند. از قضا، ما می‌دانیم که سیاست استراتژیک آنها این است که داشتن ظرفیت اتمی یک ابزار زورگویی است. چه در داخل ایران و چه علیه همسایگانش در منطقه و در کل جهان. خود رژیم است که یک تهدید است. سابقه این رژیم در رابطه با برنامه‌های اتمی، و تروریسم بین‌المللی و داخلی نباید ادامه پیدا کند.

کارهای بسا بیشتری برای پشتیبانی از تلاشهای سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت و همه گروهای مشروع اپوزیسیون می‌تواند صورت بگیرد، تا یک دولت نماینده مردم و حکومت قانون در ایران حاکم شود.

پس بار دیگر فقط می‌گویم که متأسفم امروز آنجا نزد شما نیستم، ولی این را هم می‌گویم: ما دوباره در تهران آزاد دیدار خواهیم کرد. بسیار سپاسگزارم.

 

ژنرال جیمز جونز – نخستین مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور اوباما، فرمانده پیشین ناتو

خانم رجوی، میهمانان برجسته، دوستانمان در اشرف۳ و دهها میلیون نفری که به‌این اجلاس شکوهمند برای یک ایران آزاد به‌صورت آنلاین پیوسته‌اید، من بارها در گردهمایی سالانة مقاومت ایران شرکت کرده‌ام و برایم الهام‌بخش بوده است، چون نشان‌دهندة استواری و ایستادگی چشمگیر و خستگی‌ناپذیر شما برای دموکراسی و آزادی در میهن‌تان و مقاومت پایدارتان علیه استبداد مذهبی است که نه فقط تهدیدی برای شهروندان ایران، بلکه تهدیدی برای صلح و شکوفایی و امنیت منطقه‌یی و بین‌المللی است.

شما از ابتلاها و محنت‌های بسیاری عبور کرده‌اید، شما دستگیری، بازداشت، شکنجه و اعدام همرزمان عزیزتان را تحمل کرده‌اید. آخوندهای قاتل حاکم بر ایران هر کاری را که در قدرتشان بوده انجام داده‌اند، از کشتار جمعی گرفته تا ترور شخصیت و از طریق کارزارهای پر هزینة شیطان‌سازی که هدف همةشان نابودی جنبش شما بوده است. اما به‌نحو رقت‌باری شکست خورده‌اند. چرا؟ چون همان‌طور که اغلب گفته می‌شود، می‌توان یک فرد را زندانی کرد و یا کشت، اما نمی‌توان یک آرمان را از بین برد. و طبعاً شما یک آرمان را نمایندگی می‌کنید، آرمان آزادی و استقلال برای مردمتان. این راز استقامت شما است و این‌که بارها و بارها از خاکستر خود هم‌چون یک سیمرغ برخاسته‌اید و اکنون در راهپیمایی عظیم به‌سوی آزادی در ایران هستید.

طبعاً همین آرمان آزادی بود که ۳۰هزار تن از همرزمان مجاهد شما از مرد و زن، ایستادند و حاضر نشدند تقدیر را در برابر کوتاه‌آمدن از اعتقاداتشان انتخاب کنند، همان‌گاه که در مقابل «هیأت‌های مرگ» در قتل‌عام۱۳۶۷ قرار می‌گرفتند.

برای من مایة افتخار و خوشوقتی بوده است که در این سفر به‌یادماندنی برای آزادی حضور داشته باشم که به‌پایان خود نزدیک می‌شود و باید بگویم مفتخرم که نامم توسط این رژیم در لیست ۶۱آمریکایی‌یی ذکر شده که آنان را تهدیدی برای موجودیت خود تلقی می‌کنند.

مشخص است که ایران صحنة اعتراض‌های مداوم طی چند سال اخیر بوده است. مردم از همة طبقات و تمام اقشار جامعه، کتک‌خوردن، دستگیری و حتی مرگ را به‌چالش کشیده‌اند تا به‌خیابان بیایند و به‌سرنگونی حکومت مذهبی حاکم فراخوان بدهند. آنها شعار می‌دهند: «دشمن ما همین‌جا است، دروغ می‌گن آمریکا است». مردم ایران استبداد و دیکتاتوری را رد می‌کنند، چه شاه باشد و چه آخوندها. آنها در انتظار آینده‌یی هستند که در آن یک جمهوری منتخب برقرار شود که به‌انتخابات آزاد و برابری جنسی، مذهبی و قومی و یک ایران غیر اتمی اعتقاد داشته باشد که در صلح با همسایگانش باشد. اینها همانا نکات برجستة برنامة ۱۰ماده‌یی خانم رجوی برای آیندة ایران است که من آن‌را اغلب یک سند جفرسونی توصیف کرده‌ام.

همان‌طور که انتظار می‌رفت کم‌تر از یک سال بعد از شروع تصدی (ریاست‌جمهوری)، ابراهیم رئیسی از هم‌اکنون فرمان اعدام تقریباً ۵۰۰ایرانی، از جمله مخالفان، زنان و نوجوانان را صادر کرده است. اما نتوانسته جلوی موج فزایندة اعتراضات و قیام‌ها را بگیرد.

در خارج، این رژیم در ارتباط با توافق اتمی که به‌برنامة جامع اقدام مشترک یا برجام شناخته می‌شود اتلاف‌وقت کرده و با طرح درخواست‌های زیاده‌خواهانه، بن‌بستی را به‌وجود آورده که خودش را در سطح جهانی منزوی‌تر ساخته است.

در رابطه با استفادة این رژیم از تروریسم، جهان باید قاطعانه بایستد. ما شاهد بوده‌ایم که تحت عنوان عدالت و انسانیت، بلژیک معاهده‌یی را امضا کرده که آزادی اسدی را تسهیل می‌کند

من به‌صدها تن از همکارانم در سراسر جهان می‌پیوندم تا خشم خود را نسبت به‌این معاهدة شرم‌آور ابراز کنم و از بلژیک که مقر اتحادیة اروپا است و بارها از آن به‌عنوان فرمانده ارشد ائتلاف (ناتو) در اروپا دیدار کرده و در آن مستقر بوده‌ام می‌خواهم، این توافق را لغو کند، چرا که فقط منجر به‌جری‌تر شدن و نشان‌دادن چراغ سبز به‌حکومت مذهبی قرون‌وسطایی حاکم بر ایران می‌شود تا به‌گروگان‌گیری شهروندان خارجی و یا دوتابعیتی ادامه بدهد تا بعداً از آنها به‌عنوان اهرم باج‌گیری برای معامله استفاده کند. این‌را هم باید مورد تأکید قرار داد که این امر، کمک‌کردن به‌یک فرد بدنام است تا از عدالت و حسابرسی بگریزد.

زمان آن فرا رسیده که به‌سیاست شکست‌خوردة مماشات پایان داده شود و در کنار مردم ایران و جنبش مقاومت بایستیم، در حالی‌که لحظه‌مره در راستای پایان‌دادن به‌این کابوس ۴دهه‌یی تلاش می‌کنند که بر مردم ایران و کشورهای منطقه نازل شده است.

هم‌چنین می‌خواهم درود بفرستم به‌کانون‌های شورشی شجاع در ایران که با فداکاری عظیم و به‌خطر انداختن خودشان و خانواده‌هایشان، نقش همان پتک را برای درهم‌شکستن دیوار سرکوب ایفا می‌کنند و مسیر را برای قیام سراسری مردم ایران هموار می‌سازند. این‌که زنان بسیاری رهبری کارزارها و اعتراضاتی را که هر روز در ایران می‌بینیم به‌عهده دارند، به‌یمن فعالیت‌های خانم رجوی و زنان شجاع اشرف۳ است که الهام‌بخش خواهرانشان در ایران هستند. حضور همین کانون‌های شورشی است که سرنگونی رژیم و طلوع آزادی را در ایران تضمین خواهد کرد.

اجازه بدهید سخنانم را با این گفتة بجای خانم رجوی تمام کنم و بگویم: «می‌توان و باید». مردم ایران می‌توانند این رژیم را سرنگون کنند و ما باید در کنار آنها بایستیم.

خدا همة شما را حفظ کند و از شما بسیار متشکرم.

 

 سناتور جوزف لیبرمن – کاندیدای معاون ریاست‌جمهوری آمریکا (۲۰۰۰)

از این استقبال فوق‌العاده سپاسگزارم. بودن در اشرف ۳ بسیار خوشایند است. اینجا احساس می‌کنم در خانه خودم هستم. واقعاً این احساس را دارم.

شما به من روحیه می‌دهید و من و سایرین در بیرون از اشرف۳ و ایران را قادر می‌سازید آنچه را که دوست من جان مک‌کین همیشه می‌گفت را انجام دهیم. او می‌گفت هیچ چیزی در زندگی دلچسب‌تر از آرمانی نیست که از خود فرد بزرگتر باشد. و این آرمانی است که شما در پیش گرفته‌اید و ما افتخار می‌کنیم که امشب به همراه شما از آن حمایت کنیم. آزادی، آزادی، آزادی برای مردم ایران.

خانم رجوی شنیدن سخنان شما بار دیگر الهام بخش بود. و داشتم با خودم فکر می‌کردم، رژیم تهران شما و شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین را مستمرا مورد انتقاد قرار می‌دهد، وآنها تهدید به اعمال خشونت علیه گردهمایی‌های شما و سازمانتان می‌کنند.

آیا می‌دانید چرا این کار را می‌کند؟ آنها از شما وحشت دارند. آنها از شما وحشت دارند زیرا می‌دانند که حمایت از شما در بین مردم ایران در حال افزایش و حمایت آنها در حال کاهش به سمت فروپاشی است و این یعنی آزادی برای ایران.

هیچ جنبشی بدون پیروان قوی نمی‌تواند موفق بشود. و این جنبش آزادیبخش در ایران پیروانی قوی و روزافزون دارد. ولی هیچ جنبشی برای تغییر و انقلاب سیاسی نمی‌تواند بدون یک رهبر عالی موفق شود. و با مریم رجوی ،شما یک رهبر عالی ،زنی با استعدادهای شگرف، تیزهوش، درستکار و پر شور و اشتیاق. داشتم فکر می‌کردم چطور می‌توانم او را با سایر رهبران دوران ما مقایسه کنم.

ممکن است به نظر کمی عجیب بیاید، خانم رجوی. ولی می‌توانم بگویم شما ترکیبی از مارگارت تاچر و مادر ترزا هستید. این شگفت انگیز است.

به معنی قدرت، عشق، و یک نور راهنمای اخلاقی. جای تعجب ندارد که من با آنچه خانم رجوی در سخنانش گفت موافق هستم.

و این حرف را برای اثبات چیزی که چند لحظه پیش گفتم می‌زنم. رژیم حاکم در تهران با سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت می‌جنگد زیرا از شما می‌ترسد. اگر آنها از شما نمی‌ترسیدند، اگر قدرت شما فزاینده نبود، آنها شما را نادیده می‌گرفتند. ولی آنها می‌دانند که این طور نیست. و این بدان دلیل است که آنها بیش از هر کس دیگری می‌دانند که روی همان شیب لغزنده‌ای قرار دارند که خانم رجوی در باره آن صحبت کرد.

آنها در مسیر فروپاشی و فروریختن به جایی که به آن تعلق دارند هستند. مارتین لوتر کینگ گفته معروفی دارد مبنی بر اینکه منحنی معنوی جهان به کندی خم می‌شود، ولی همیشه به سمت عدالت خم می‌شود. پس امشب من به نقل از او می‌گویم منحنی سیاسی جهان برخی اوقات به کندی خم می‌شود، ولی همیشه به سمت ازادی خم می‌شود. و این آن چیزی است که ما هستیم. همه ما که این افتخار را داریم که اینجا باشیم تا از شما حمایت کنیم.

من بعنوان یک آمریکایی اینجا هستم. نه برای اینکه از مقاومت ایران حمایت کنم چون شما دشمن دشمن من یعنی جمهوری اسلامی ایران هستید. بلکه من اینجا هستم تا از مقاومت حمایت ‌کنم زیرا شما همان ارزشهایی را نمایندگی می‌کنید که مقاومت ما را در قرن ۱۸ به حرکت در آورد و بر انگیخت و منجر به آزادی آمریکا، و اعلامیه استقلال و قانون اساسی ما شد.

رژیم ایران نماینده همه چیزهایی است که عکس این هستند. جرم این رژیم جنایات مستبدانه، خشونت و فساد علیه مردم است. جرم آن تجاوز به همسایگانش، و حمایت از تروریست‌هایی است که صدها و هزاران تن را در سراسر جهان کشته‌اند. مردم با شجاعت تمام هر روز بقای رژیم را به چالش می‌کشند.

همسایگانش در جهان عرب و اسرائیل برای اولین بار در حال متحد شدن هستند تا از خودشان در برابر رژیم تهران بهتر حفاظت کنند. و نفوذ (رژیم) در واشینگتن و سایر پایتخت‌های بزرگ دمکراسی‌های متمدن جهان بالاخره در حال از بین رفتن است. تنها یک راه حل قابل قبول برای مشکلات ایجاد شده توسط حکومت تروریستی حاکم بر تهران وجود دارد. این رژیم باید توسط مردم حذف شود و به زودی خواهد شد. از طریق مقاومتی به رهبری شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین و حامیان آن در سراسر منطقه و جهان.

شما از اتفاقات داخل کشور مطلع هستید. اقتصاد فروپاشیده. آزادی مردم پایمال شده و مقاومت هر روز شجاعت و توانمندی بیشتری از خود نشان می‌دهد. در منطقه، همانطور که گفتم، کشورهای عربی و اسرائیل یک ائتلاف قدرتمند برای متوقف کردن (حکومت) تهران تشکیل داده‌اند. و در سطح جهانی، رژیم حاکم بر تهران به طور فزاینده‌ای منزوی می‌شود. پس به رژیم حاکم بر تهران فکر کنید و بعد به تاریخ عظیم مردم ایران فکر کنید. تنها کاری که رژیم توانست بکند، تا کمی خود را بالا بکشد این است که به سایر دزدسالارها، مستبدان و خودکامگان جهان روی بیاورد. پس زمان آن فرا رسیده است. حتی برجام هم واقعاً در روزهای پایانی خودش است. واقعیت این است که برجام دیگر مرده.

تنها کاری که برای دولت بایدن باقی مانده این است که آنرا دفن کند و مرگ آن را به‌رسمیت بشناسد، مذاکرات را ترک کند و (رژیم) ایران را وادار کند که با این واقعیت روبرو شود و با این رژیم از موضع قدرت برخورد کند، و مهم‌تر از همه اینکه از جنبش آزادی‌خواهی در ایران حمایت کند. بهترین متحدان ما، که البته در باره آمریکا و دمکراسی‌های متمدن دنیا صحبت می‌کنم، بهترین متحدان ما علیه جمهوری اسلامی مردم ایران هستند.

و اینجاست که رهبری شما نقش خود را ایفا می‌کند. شخصی که رئیس یکی از آژانسهای اطلاعاتی در خاورمیانه بود در باره برنامه اتمی (رژیم) ایران به من گفت، تنها زمانی که آخوندهای تهران به طور جدی مذاکره خواهند کرد و به برنامه اتمی خود پایان خواهند داد، روزی است که احساس کنند باید برای نجات رژیم خودشان از مرگ این کار را بکنند.

آنها هنوز چنین احساسی ندارند، با اینکه باید داشته باشند و بر ما است که این فشار را از همه جهات روی آنها وارد کنیم. و هیچ چیزی بیشتر از قیام مردم آنها را تکان نخواهد داد. واقعیت این است که در حالی که ما به یک انقلاب در ایران فرا می‌خوانیم، انقلاب پیش از این شروع شده. انقلاب شروع شده، با هزاران رزمنده مقاومت و شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران. و متوقف نخواهد شد تا وقتی این رژیم بمیرد و از بین برود.

در بقیه جهان، خارج از خاورمیانه. اکنون لحظه‌ای است که همه ما که به آزادی اعتقاد داریم محکم بایستیم و فریب رژیم را نخوریم یا تسلیم زورگویی آن نشویم و دست به کارهایی نزنیم که با ارزشها و منافع ما همخوانی ندارند. معامله با شیطان که به نظر می‌آید بلژیک خواهان انجام آن برای تبادل زندانیان است، و شما با موفقیت علیه آن جنگیده‌اید، یکی از نمونه‌ کارهایی است که نباید انجام شود چون فقط رژیم تهران را تشویق می‌کند که دست به اعمال تروریستی بیشتر بزند. مانند توطئه‌ای که علیه گردهمایی گروه شما طراحی کردند

به مبارزه خود در دادگاه ادامه دهید، دوستان عزیز و نمونه‌ای برای همه کشورهای جهان باشید. هیچ صلحی با تلاش برای رام کردن جانور وحشی که حکومت ایران را کنترل می‌کند وجود نخواهد داشت.

می‌خواستم به‌عنوان سناتور سابق آمریکا به شما بگویم که چقدر ذوق زده شدم، نه فقط از شنیدن سخنان سناتورهایی که خطاب به شما پیام دادند، بلکه با نگاه کردن به تصاویر روی این تابلو و شناختن این ۱۱ سناتور. چیزی که برای من بسیار دلگرم کننده بود این بود که حمایت دو حزبی که در دولت آمریکا در سیاست ما در رابطه با ایران وجود داشت، و در سال ۲۰۱۵ و مبارزه بر سر برجام متوقف شد، دوباره در حال شکل گیری است.

شما می‌توانید این را در این گروه از سناتورها ببینید. شما می‌توانید این را در سخنانی که سناتورهای هر دو حزب ایراد کردند ببینید. می‌توانید این را در قطعنامه‌هایی که در کنگره تصویب شده ببینید. و می‌توانید این را در لایحه اخیر ارائه شده توسط سناتور دمکرات «منندز» و سناتور جمهوریخواه «لیندزی گراهام» ببینید. و این می‌تواند و باید ادامه پیدا کند. خانمها و آقایان، زمان آن رسیده که مردم ایران با هم به‌پاخیزند و خود را آزاد کنند.

زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده و همه کشورهای دموکراتیک جهان به آنها کمک کنند. زمان آن رسیده که ما به‌رسمیت بشناسیم که در جنبش شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق، رهبرانی وجود دارند که آماده به دست گرفتن مقدم آزادی در ایران هستند، تا به مردم حق انتخاب رهبران خود را بدهند، و نه اینکه رهبران را از بالا به آنها تحمیل کنند.

و باید بگویم که این امر با مریم رجوی خودتان و خودمان شروع می‌شود. ما با هم هر کاری که از دستمان بر بیاید را انجام خواهیم داد. و من ایمان دارم که زودتر از آنچه که اغلب مردم فکر می‌کنند، ما در روزهای آخر رژیم ایران هستیم. یک رژیم دزدسالار، خودکامه، مستبد، سرکوبگر، و یک دیکتاتوری مذهبی ضد آزادی. می‌دانم کسانی هستند که خواهند گفت من یا یک خیالپرداز ساده اندیش هستم و یا یک سیاستمدار ساده لوح.

ولی به تاریخ فکر کنید. همین حرف را درباره آمریکایی‌هایی که علیه انگلستان در مبارزات آزادیخواهانه ما جنگیدند هم می‌گفتند. همین حرف را در باره انگلیسی‌ها می‌گفتند، زمانی که انگلستان تنها کشور باقیمانده بود که حاضر بود در برابر جنبش نازیسم در سراسر آلمان مقاومت کند.

اما در تک‌تک این موارد به‌رغم شکست‌های گاه و بی‌گاه، اما آن رهبران مقاومت پیروز شدند و آزادی هم به‌پیروزی رسید.

پس من یک خیالپرداز ساده اندیش نیستم. من یک واقع‌گرای سیاسی هستم. و از روی همین واقع‌گرایی است که می‌دانم اگر ما با هم تلاش کنیم و اراده کنیم، این فقط یک رؤیا نیست. صحبت از انگلیسی‌ها کردم. وینستون چرچیل گفته معروفی در جنگ جهانی دوم دارد. و یک نفر محبت کرده و آنرا روی یک قطعه فلزی حک کرده و به من داد و من آنرا روی میز کارم گذاشته‌ام. او گفت، هرگز، هرگز، هرگز تسلیم نشوید.

و همه ما امشب می‌گوییم، ما هرگز، هرگز تسلیم نمی‌شویم، تا اینکه مردم ایران آزاد شوند. و باور کنید، با رهبری شما و با کمک ما و کمک خداوند، آن روز نزدیک است.

پس من میگویم، همانطور که همیشه دوست دارم بگویم، کلمه فارسی مورد علاقه من، که الآن هم توسط این جمعیت عالی گفته شد:

حاضر، حاضر، حاضر...

ما آماده هستیم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c0169066-bef4-4ab7-9f33-bce22a051f02"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات